Miért kergetik illúzióba az embereket, hogy majd "tapasztalattal" könnyebb lesz munkát találniuk?
Teszem fel, kezdőként nem nagyon kellettem sehova, mert nem értettem semmihez és szimpatikus sem voltam senkinek, nem vettek fel azért, mert "jaj de kis szimpatikus, BIZTOS jól fog dolgozni"
Nagy nehezen lett munkahelyem, nem is annyira gagyi, itt vagyok 3 éve.
Kezdetnek jó volt, de már nem motivál, nincsenek benne lehetőségek az előrehaladáshoz, ugyhogy váltanék.
De mostmár nem mehetek pályakezdő állásokra...
Tehát régen a pályakezdőre nem vettek fel, mert nem voltam elég jó. De most, hogy pályakezdő állásra jó lennék, már nem lehetek pályakezdő! :D
A 3 éves tapasztalathoz való állásokra meg azért nem vesznek fel, mert ugyanugy görgettem magam előtt az általános lemaradásomat, amiért már pályakezdőként is inkább MÁSOKAT vettek fel.
Ördögi kör.
Nem illúzióba kergetik magukat, hanem nyers tény hogy könnyebb tapasztalattal munkát találni.
Ha saját magam megnézem, egyetem alatt lehúztam 1 évet egy cégnél, és ebből simán fel tudtam építeni egy jól megírt önéletrajzot, ha ez nem lett volna, akkor gyakorlatilag üres papírt küldhettem volna szét. És még így is nagyobb cégek szerintem nevetve dobták a kukába, viszont 1-2 hét alatt találtam munkahelyet.
Amúgy meg nem hiszem hogy van ilyen "szabály" hogy csak pályakezdőként jelentkezhetsz ide vagy oda, simán beadod az önéletrajzod és kész.
Az mondjuk tény, hogy minél több idő eltelik, annál kevésbé lesz értéke a tudásodnak. Elvégre 3 év alatt rengeteget változnak a dolgok, és nem mindegy hogy benne vagy napi szinten, vagy egyszer megtanultad, aztán azóta csak felejtettél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!