Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek, ha nem kaptam...

Mit tehetek, ha nem kaptam meg a diákmunkámért járó pénzt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeptemberben dolgoztam pár napot, viszont a fizetésemet még nem kaptam meg... a diákszövetkezeti ügyintézőt felhívtam pár napja, hogy mikor utalják már végre. Mondta, hogy már pár napja kiutalták az összes fizetést...aztán utánanézve a dolgoknak jelezte, hogy nincs meg a jelenlétim...de "rendezni fogják a dolgot"... (alapvetően azért nem izgultam magam agyon mert a szerződésben az van, hogy a tárgyhó utáni hónap 20.-áig kell kiutalniuk a béreket)

utoljára szeptember utolsó napjaiban voltam dogozni, és akkor a jelenlétim ott volt, és az eddigi napok mellett kis pipák voltak, ami azt jelenti ők azt a hónap közben folyamatosan ellenőrizték, hogy én megjelentem-e az előre megbeszélt napokon.

valahogy viszont eltűnt mire igazán kellett volna...

én mindig próbálom a legjobbat feltételezem mindenkiről, és hiszem, hogy nem direkt hanem, tényleg véletlenül veszett el a jelenlétim, de ebben az esteben viszont úgy érzem, hogy vállalja a felelősséget az, aki a hibát elkövette...


Holnap 20.-a...mit lehet tenni ebben az esetben? vagy esetleg hol tudnék utána nézni hogy mi a teendő ha nem teljesítik a szerződésben foglaltakat? Illetve milyen jogaim vannak ebben az esetben?


őszintén szólva nem is az borított ki, hogy nem kaptam meg a pénzt, hanem leginkább az, hogy ilyen dolgok megtörténnek...

Előre is köszönöm a segítségeteket :)



2016. okt. 19. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, azt írod, a diákszövetkezeti ügyintéző utána nézett és nincs meg a jelenlétid. Mivel eddig is hozzá fordultál, nyugodtan "zaklasd" Őt - hiszen ők küldtek dolgozni.

Ők vannak szerződésben az adott munkahellyel, nekik kell ezt rendezni, hogy mely napokon voltál ott.

2016. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem fogok jogszabályokat előkeresni, és neked sem feltétlenül szükséges. Ami jogállamban biztos, hogy egy, neked az a pénz jár, dolgoztál érte. Kettő, ezt kamerafelvételek, szemtanúk, és gondolom elektronikus írásos üzenetek bizonyítják.

Tehát következő lépésként ha a diákmelós ügyintéző nem intéz el semmit, mert nem szokott, keresd fel a közvetlen felettesedet, műszakvezető vagy üzletvezető vagy mittudomén aki épp van és ahogy hívatja magát, és vázold neki a problémát.

Ha nem segítenek, elmondhatod neki a fent leírtakat. Ha továbbra sem segítenek, tegyél feljelentést mint jogállamban az embereknek kellene és adj át minden bizonyítékot a rendőrségnek. Fényképezd le a jelenléti ívedet is legközelebb.

2016. okt. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

utólag is köszi a választ! elég alaposan utána jártam az ügynek, és sikerült olyan személlyel beszélnem aki történetesen a tesco jogi osztályán (ha van ilyen ) dolgozott éveket, és diákszüvetkezetekkel tartotta a kapcsolatot...na ő beavatott mindenbe...még este írtam egy szép hosszú ímélt a diákszövis csajszinak aki másnap délelőtt hívott is és jelezte, hogy a holnapi nap folyamán utalják is!!!! Érted ezt?? :D majd két hétig hazudozott össze-vissza.....majd amikor meglengettem a munkaügyi per lehetőségét, akkor már meg tudják oldani kevesebb mint 24 órán belül.....


úgyhogy ha valakinek ilyen gondja támad a jövőben itt jelzem írjon nyugodtan, tudok segíteni :))))

2016. nov. 27. 02:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!