Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Demotiváló munkahely, de a...

Demotiváló munkahely, de a gyerekeknek jó. Meddig bírjam még?

Figyelt kérdés

1 éve egy gusztustalan hátbatámadós módon kiszúrtak velem a munkahelyemen.

Azóta próbálok állást találni, egyenlőre sikertelenül (kb 200 jelentkezés/kb 20 interjú, kb mindenre jelentkeztem már a takarítót kivéve).

A munkám azóta egy nagy nulla, minden munkát elvettek tőlem, csak tengek-lengek, bólogatok az újabb és újabb szemét húzásokhoz. A fizetés átlagos, vagy picivel jobb. Munkahelyemen megtorpedózzák az összes előre lépési lehetőséget, elvették a bónuszom, a beígért fizuemelést, folyamatosan szúrnak ki velem. De lelépni nem tudok.

Egyedüli jó dolog, hogy 4-kor végzem, így mehetek a gyerekekért az oviba és sok időt tudok velük tölteni.


De akkor is egy vacak munkahelyem van, semmit sem csinálok pedig rengeteg energiám lenne rá. Soha nem panaszkodtam a túlóráért, imádtam dolgozni. Számomra a legnagyobb büntetés a méltóságon aluli munkahely és az egész napos henyélés. Nem ezért tanultam ennyit és tanulok a mai napig, hogy dekoráció legyek egy asztalnál. Kb egész nap az órát nézem és netezek.


Hogy tudnám ezt még bírni akár évekig?


Az elmúlt 1 évben már több képzést is megcsináltam, igyekszem elfoglalni magam, csak mindig visszajön a vacak érzés mikor kb minden nap megaláznak valamivel. Munkanélkülire nem mehetek mert kell a pénz.



2016. okt. 14. 14:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%

"Ilyen takarító meg társait ne pályázz meg továbbra se, mert azok aztán tényleg demotiválóak lesznek, hisz akkor meg az fog járni a fejedben, hogy a diplomáddal meg a folyékony nyelvtudásoddal felmosod a padlót vagy a Mekiben szolgálod ki a vevőket... stb."


Nem kötözködés, csak tájékoztatás:

beszélek spanyolul, van pár végzettségem és takarító vagyok. De ha hiszitek, ha nem, jó érzés úgy kimenni valahonna, hogy tisztaságot hagytam magam mögött, s nem az a lehangoló (mert hogy van erre a demotiválóra szép magyar szavunk is), hogy ilyen és ilyen végzettséggel takarítanom kell (mert nem is kell, én választottam), hanem az a lehangoló, amennyire az emberek nem becsülik meg és lenézik a másik munkáját... Hogy a frissen fellocsolt, felsikált járdára odaszaratja a kutyáját (szeretem a kutyákat - még mielőtt nekem támadnátok :D) és amikor szóvá teszem, akkor közli, hogy ez közterület és Ő oda WC-zteti a kutyáját, ahova akarja. Vagy amikor a felmosott lépcsőházba, ahol még fel sem száradt a kő, levágják a cementes zsákot a földre, az kiszakad és dől belőle a cement. És hiába dolgoztál... :-(


Látszólag eltértem a kérdező kérdésétől, de valójában szerintem nem: nem hinném, hogy a kérdező az egyetlen, akinek lehangoló, visszahúzó a munkája (és Téged legalább meg is fizetnek érte! :-) ) - szerintem ma Magyarországon nagyon sok ilyen hely van.

Kérdező, azt nagyon jól teszed, hogy tanulsz és igen, jól írta valaki, hogy ha nyelvet tanulsz, azzal előrébb fogsz jutni: ha nem itt, akkor máshol... :-)

2016. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11%

"ilyen és ilyen végzettséggel takarítanom kell (mert nem is kell, én választottam"


De te ezt választottad, nem kényszerből csinálod, a tőlem beidézett részben pedig azokról volt szó, akik rendelkeznek ugyan komoly végzettséggel, mégis segédmunkák elvégzésére kényszerülnek.


U.i.: Hú, hát nem is tudtam, hogy van a demotiválónak magyar megfelelője, de kösz, már nem fogok hülyén meghalni... ja, és van kutyám, de fel szoktam szedni a szart, szóval ez most nem talált.

2016. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Egyébként ez külföld, bár nem hiszem, hogy számít.

Magyarországon talán több esélyem lenne, mert itt még az is hátráltat, hogy magyar vagyok.

Előbb vesznek fel egy helyit, vagy egy férfit.... de épp az imént utasítottak vissza a cégen belüli ASSZISZTENSI állásból (3 diplomával erre sem vagyok jó), állítólag 485 jelentkezés volt.

2016. okt. 14. 16:00
 14/20 anonim ***** válasza:
17%
Majd este 8-kor lesz időm sajnálni. Ha pedig nem találsz állást miután olyan jól végezted a munkát egy multinál, talán jobb lenne megelégedni ezzel az állással...
2016. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak nyelvet lehet ám tanulni. Nem tudod hogy mennyire szerencsés vagy. Ha van egy számítógéped és egy pici affinitásod, elképesztő dolgokat lehet véghezvinni egy olyan munkahelyen ahol most te vagy. Ne haragudj, de én irigyellek, annak ellenére hogy nekem is hasonló munkám van, csak rosszabb munkaidőben, kevesebb pénzért.
2016. okt. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy korábban nem hibáztál, jelenleg pedig nem igazán csinálsz semmit, miért jelenti azt, hogy ott tartanak, mert nem akarnak veszteséget? Mi itt az összefüggés?

Ha nem bíznak rád érdemi munkát, akkor milyen veszteség éri őket, ha elküldenek?


11-es, csak szólok, hogy a lehangolt és a demotivált nem ugyanazt jelentik. Amikor valaki elveszítette a motivációját, az nagyon nem ugyanaz, mint amikor a hangulata olyan lehangolt.


Nem szeretem, amikor a takarítók azzal jönnek, hogy az ő munkájukat semmibe sem nézik mások. De igenis nézik. Azt is meg kell csinálni valakinek, és a tisztességes munka sohasem szégyen.


Csak egyrészt ez fizikailag sem tesz jót, az egész napos hajlongás, térdelés, cipekedés, stb. Fizikai munka, na. Én még csak 30-as korosztály vagyok, de a derekam már most sem túl jó.

És hát teljesen egyértelmű, hogy nem azért tanul az ember, hogy utána mások után a wc-t pucolja. Ehhez nem kell tanulni, csinálja az, akinek már általánosban is kihívás volt 2-esnél jobb jegyet produkálnia. De aki tanult ember, annak nem dicsőség, ha elmehet takarítani, mondván, az is munka.

Mert ugye nem veszünk össze azon, hogy a takarítás nem csak a járda sepregetéséből áll, hanem a szros budit is ki kell sikálni, meg a maró vegyszereket belélegezni. Egy nyelveket beszélő, diplomás embernek teljesen érthetően nem ez az életcélja.

(Gondolom másnak sem az életcélja, csak ha nincs más típusú végzettsége, akkor örül ennek is, hogy valahol takaríthat. DE abban is biztos vagyok, hogy ha lehetőség adódna rá, a takarítók 95%-a otthagyná a munkáját.)


Elhiszem, hogy nem esik jól, de ne haragudj, a közterület valóban közterület, és még ha fel is sepred, attól nem lesz a tied, igazából felseperni sem kötelező, a kutyás dolog meg gondolom nem állandó jelenség. Előfordul, vannak ilyen emberek is, de ezt sosem fogod tudni megváltoztatni.

A cementes zsák meg...már megbocsáss, de mit kellene tennie az embernek, a vállán tartani a 25 kilót? Nem azért van a föld, hogy oda letegye? És ha kiszakad? Kiborul egy üveg kóla is, leesik egy tölcséres fagyi egy gyerek kezéből... a gyerekre is rászólnál, hogy milyen ügyetlen? Vagy neki lehet, csak a melós ember ne pihenjen meg, hanem menjen tönkre a gerince?

Már megbocsáss, de egy takarítónak az a dolga, hogy ha ilyesmi történik, akkor feltakarítsa.

Az orvos is ellát, pedig előtted már 100 másikat ellátott.

A pénztáros is beüti az árut neked, pedig előtted már 500 másik vásárlónak megcsinálta ugyanazt.

Hát ha nálad összekenik a padlót, akkor újra felmosod, hiszen ezért kapod a fizetésed.

A felmosás meg... valaki úgyis mindig jön. Mit várnál, hogy a frissen felmosott padlóra rá se lépjen senki?

Ne tegye ki a lábát a lakásból még 10 percig, mert annyi idő, míg felszárad?

Kicsit úgy tűnik nekem, hogy te nagyon is felvágsz arra, amit csinálsz, pedig egyáltalán nem normális, hogy egy tanult embernek a takarító meló legyen az álma. Szerintem neked sem, csak miután nem jött össze más, így adod elő, hogy jó ez nekem, amúgy is ezt akartam csinálni!


Az, hogy "jó érzés úgy kijönni valahonnan, hogy tisztaságot hagytam magam mögött" pedig nem egyenlő azzal, hogy mások után takarítok.


Teljesen átérzem, amit a kérdező ír, éveken át unatkoztam a munkakörömben. Netes játékokat játszottam, 1-2 órás ebédszüneteket tartottam, komplett könyveket olvstam el munkaidőben. Ne higgyétek, hogy ez olyan jó dolog. Alig vártam, hogy jöjjön valami munka. Nem telik az idő, és te nem érzed, hogy hasznos vagy. Elsorvad az agyad, mert nem kell használnod. Még ma is bőven van időm netezni, de legalább munkám is van, így ez a párosítás már elviselhető.

2016. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy elég jó, ennyi.
2016. okt. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16-os, egyszerűen nem értettél meg... Ennek ellenére én nem húztalak le :-) (a takarító)
2016. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
De, nagyon is értem, és le is írtam, hogy az örömködésed a munkád miatt csak egy álarc, hogy se te, se a környezeted ne tartson lúzernek, mert tanult ember létedre takarítasz.
2016. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A takarítót annyiban tudom megérteni, hogy igenis bosszantó, mikor az ember munkájába belebarmolnak (most az mindegy ki és milyen körülmények között). És pontosan ez történt velem itt is, felépítettem valamit és szétcseszték.


Egész életemben azért tanultam, hogy ne kelljen 'csicska' munkát végeznem. 16 éves korom óta minden nyarat átdolgoztam, munka mellett tettem le a többi diplomát és még így is, sokszor kellett kávét főznöm meg hotelt foglalnom, de az ember megteszi a jobb jövő reményében.


A mostani munkahelyemet nem akarom részletezni, mert oldalakat írnék. A lényeg, hogy jó voltam, beígértek előléptetést, az eredményeimet dícsérték stb...aztán csúnyán átvágtak és napról napra építik le a feladataimat. Persze én mindent úgy adok elő, mintha most is elfogalalt lennék, de igazából alig van munka.


És igen, nagyon sokat irigyelhetnének meg a pénztároshoz képest de jó nekem...de nem a legrosszabbhoz kell viszonyítani. Azok az emberek, akik nem tesznek semmit a jövőjükért, azoknak persze ez álommeló lenne...(mondjuk anno ide is fel kellett küzdenem magam).


Szeretik azt mondani, hogy örülnék ha a helyedben lennék. Csak azt nem látják, mennyi munka van mögötte, csak azt ha ők megkapnák azt az adott helyzetet...


És demotiváló sajnos a mostani munkahelyem és ez a hihetetlen sok visszautasítás amit kapok. Elfogadtam a helyzetem és igyekszem a legjobbat kihozni belőle...csak már nem tudom magam mivel vígasztalni, mert 1 év keresgélés után már mire számíthatok....lehet soha nem fogok találni másik állást.

2016. okt. 17. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!