Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Demotiváló munkahely, de a...

Demotiváló munkahely, de a gyerekeknek jó. Meddig bírjam még?

Figyelt kérdés

1 éve egy gusztustalan hátbatámadós módon kiszúrtak velem a munkahelyemen.

Azóta próbálok állást találni, egyenlőre sikertelenül (kb 200 jelentkezés/kb 20 interjú, kb mindenre jelentkeztem már a takarítót kivéve).

A munkám azóta egy nagy nulla, minden munkát elvettek tőlem, csak tengek-lengek, bólogatok az újabb és újabb szemét húzásokhoz. A fizetés átlagos, vagy picivel jobb. Munkahelyemen megtorpedózzák az összes előre lépési lehetőséget, elvették a bónuszom, a beígért fizuemelést, folyamatosan szúrnak ki velem. De lelépni nem tudok.

Egyedüli jó dolog, hogy 4-kor végzem, így mehetek a gyerekekért az oviba és sok időt tudok velük tölteni.


De akkor is egy vacak munkahelyem van, semmit sem csinálok pedig rengeteg energiám lenne rá. Soha nem panaszkodtam a túlóráért, imádtam dolgozni. Számomra a legnagyobb büntetés a méltóságon aluli munkahely és az egész napos henyélés. Nem ezért tanultam ennyit és tanulok a mai napig, hogy dekoráció legyek egy asztalnál. Kb egész nap az órát nézem és netezek.


Hogy tudnám ezt még bírni akár évekig?


Az elmúlt 1 évben már több képzést is megcsináltam, igyekszem elfoglalni magam, csak mindig visszajön a vacak érzés mikor kb minden nap megaláznak valamivel. Munkanélkülire nem mehetek mert kell a pénz.



2016. okt. 14. 14:35
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

És olyan demotiváló, hogy annyi mindent tudnék kezdeni még az életemmel mégis képtelen vagyok kitörni belőle. Irigylem azokat, akik valami értelmeset tudnak csinálni. Nem feltaláló vagy orvos akarok lenni, csak valami normális munkahely aminek van értelme...


Tanulok, keresek más munkahelyet, interjúkra járok, emellett magánéletben fullosan odateszem magam...csak néha előjön a vacak munkahely érzés...

2016. okt. 14. 14:38
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Napi 8 óra fizetett "szabadidődben" tanulj nyelvet addig, amíg nem lesz másik. Azzal is kapósabb leszel.
2016. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nyelvtanulás is megvan, folyamatosan tanulok. Igazából már 1 éve tanulok...csak demotiváló, hogy így sem lettem kicsit sem kapósabb.
2016. okt. 14. 14:53
 4/20 anonim válasza:
37%
demotiváló demotiváló demotiváló
2016. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
57%

Ha nagyon stressez vagy, azt a gyerekek is megérzik rajtad. Ha nem bírod a munkát, hagyd ott a fenébe, jobb lesz a gyerekeknek egy idegbeteg, stresszes anyuka? Ugye hogy nem.


Egész nap nem csinálhatsz semmit és kapod a fizetést? Sokaknak ez az álommeló :)) bocs, ezt muszáj volt

2016. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
24%
stresszes*
2016. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Óh, hát én nagyon örülnék a fizetett szabadidőnek, sokkal könnyebben menne a regényírás... na, de a lényeg, hogy hát addig kell bírnod, amíg nem találsz másik állást, amely kielégíti az igényeidet. Eddig nem találtál, de ne add fel, próbálkozz tovább. Ilyen takarító meg társait ne pályázz meg továbbra se, mert azok aztán tényleg demotiválóak lesznek, hisz akkor meg az fog járni a fejedben, hogy a diplomáddal meg a folyékony nyelvtudásoddal felmosod a padlót vagy a Mekiben szolgálod ki a vevőket... stb.
2016. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A stresszt már nem viszem haza. Az elején hazavittem mikor az egész történt, de 1már túltettem magam rajta, bejövök fapofáva végigülöm a 9 órát majd hazamegyek. Csak a kilátástalanság készít ki, hogy akármit csinálok nem tudok változtatni rajta, pedig igenis tettem érte.

Tudom sokaknak álommeló a láblógatás...csak ezzel megaláztatás is társul illetve én mindig is dolgos voltam, mert csak így lehet előrébb vinni az életben.

2016. okt. 14. 15:09
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Részleteket nem tudunk a hátbatámadásról " minden munkát elvettek tőlem,"

Ennyi idő alatt biztos leültem volna a főnökökkel átbeszélni a dolgokat,mi és miért történt, főleg hogyan tovább. Nem gondolom, hogy bárhol simán fizetnek manapság a láblógatásért, nem is rosszul. Ennek mi az oka?

2016. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igen leültem velük beszélgetni, többször is. Ezután vették el a bónuszomat és mondták, hogy 'nem tesz jót nekem a viselkedésem'.

Ez egy hatalmas multi, kis cégnél nyilván nem lehetne ezt megcsinálni. 5 év alatt egyszer sem hibáztam, míg mások akárhányszor dolgoztak ezen (szerződések) komoly káros hibákat követtek el. Úgy gondolom megéri nekik engem itt tartani és akkor rendben vannak a dolgok, mintsem kockáztatni a veszteséget.

2016. okt. 14. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!