Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak vissza...

Miért nem hívnak vissza piacképes mesterdiplomával?

Figyelt kérdés

26 helyre adtam be az elmúlt 3 hét alatt az önéletrajzomat (Pest területén) és nem kapok semmi visszahívást, csak egy-két helyről egy visszajelzést, hogy nem önt választottuk :D Mi lehet az oka? Pedig kiváló angol, valamint alapfokú orosz ès német nyelvtudással is rendelkezem! Mi lehet az oka? Vagy még ettől is tovább kellene várni?

(Molekuláris Biológia msc diploma van amúgy a kezemben)


2016. aug. 24. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem is tudtam, hogy a molekuláris biológia piacképes.
2016. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Biztos van, aki piacképesebb.
2016. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Piacképes diploma :D

Azt hittem, legalább informatikus vagy, esetleg mérnök. Szerintem a diplomád pont nem ér semmit a munkaerőpiacon, már ne is haragudj...

Amúgy meg ilyen nyelvtudással jelentkezz multikhoz, nézz körül az ismerőseid között, hogy ki dolgozik ilyen helyen, mert ők jutalmat kapnak, ha embert visznek a céghez, így mindketten jól jártok.

Ha a szakmádban akarsz elhelyezkedni, akkor az szerintem sokkal nehezebb lesz.

2016. aug. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

"Amúgy meg ilyen nyelvtudással jelentkezz multikhoz, nézz körül az ismerőseid között, hogy ki dolgozik ilyen helyen, mert ők jutalmat kapnak, ha embert visznek a céghez, így mindketten jól jártok."


Ilyen nyelvtudás. Hahaha. Alapfok=0. Angolul a mai világba már mindenki kiválóan beszél, ez nem is kérdés. Jutalmat csak akkor kapnak, ha olyan embert hoznak, amiből hiány van. PL. informatikus, mérnök, BETANÍTOTT MUNKÁS A DUNÁNTÚLON.

2016. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert piacképes diploma manapság kevés van, de ilyen az IT, a villamosmérnöki, gépészmérnöki, orvosi és a diplomás ápolónői..a többi kb. kuka, hacsak nincs ismerősöd, aki betol valahova, de akkor meg szintén mindegy a végzettség.

Angolul, németül felsőfokon beszélő közgazdász, jogász, Hr-es, haverjaim nem találnak állást, sőt, be sem hívják őket interjúra.

Én is humán diplomás vagyok, szintén 2 nyelvvel felsőfokon, állásinterjún közli, hogy rajtam kívül még 250 pályázó van ugyanilyen kvalitásokkal. (Ennyit a munkaerőhiányról!)Lassan már mindenki diplomás körülöttem és 2 nyelven beszél ffokon-de ez is kevés.

2016. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


2 állás, amit hirtelenjében találtam neked...

2016. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

"Molekuláris Biológia msc diploma van amúgy a kezemben"

piacképes mesterdiplomával

WHAT :-D

2016. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#4 "Angolul a mai világba már mindenki kiválóan beszél, ez nem is kérdés."


Tévedésben élsz, csak a magyarok több mint 70%a nem tud angolul még alapszinten sem.

2016. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ebben az esetben tényleg nem ér semmit az egyetem! :D

2016. aug. 24. 13:19
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem az egyetem nem ér semmit, hanem ezek szerint a te diplomád nem ér semmit. Nagy a különbség.
2016. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!