Miért nem piacképes szakma ma a bölcsészkar? (magyar
szak, színháztudomány, művésze, filmesztétika)
Mert semmi gyakorlati haszna nincs, nem is nevezném szakmának, inkább csak végzettség.
2015. aug. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
Tedd fel úgy a kérdés: mit tud az, aki ilyen szakon végez? Nem akarom lenézni a bétékás hókuszpókuszokat, de pl. Jézust vagy Buddhát ugyan, ki alkalmazná?
Aki alkalmazottat keres, az nem hobbiból vezsi fel, hanem azért, mert azt akarja, hogy az illető több bevételt termeljen, mint amennyibe kerül.
A flimesztétikus, a klasszikaflliológus és a szociolgus is tud értelmes, termelő munkát végezni. Csak pontosan annyit, mint a nyócáltalánosos, pontosabban annyit se, mivel kevésbé van szokva a lapátnyélhez az ötvenöt kilójával, meg a szódásüveg-szemüvegével.
2015. aug. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
Mert terem ezzel bármi értéket? Eleve felfoghatatlan, hogyan lehet ezt egyetemen oktatni. Ez inkább lenne szerintem valami hobby szakkör, mint bármi tudományos alapú dolog.
2015. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek régebben miért volt ennek nagyobb értéke? Emberek inkább olvastátok a folytatásos regényeket szappanoperák nézése helyett. Nyilván ma a kultúrpolitika más mederbe tereli az egészet.
a kultúra az megvan, rengeteg filmkritikus magyar nyelvű blog van, hogy ezeknek a hirdetési bevételéből mennyire lehet megélni...
és alapvetően ez nem egy fix megélhetési forma, sokan meg azt hiszik hogy igen, majd cégek keresnek bölcselkedőket
régen még elmehettél tanár mesterre és tanítani közép meg általános sulikba
a bölcsész szakok legnagyobb előnye, hogy mellette rengeteg a szabadidőd, és a többség vagy a mekiben dolgozik vagy épp semmit sem csinál csak magolja az akadémikusok által kijelölt szemetet
2015. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
" Emberek inkább olvastátok a folytatásos regényeket szappanoperák nézése helyett."
Jó vicc! De mi az a régen? Rendszerváltás előtt?
"Nyilván ma a kultúrpolitika más mederbe tereli az egészet."
a fogyasztók döntik el mit szeretnének nézni...
2015. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
Aha, szóval aki nem reálos beállítottságú, az húzza le magát a WC-n. Menjen mindenki mérnöknek, meg informatikusnak, az a tuti!
2015. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
a legtöbb bölcsész nagyon is reál beállítottságú, különben nem a pénz érdekelné őket, hanem a lelki boldogság, hogy bölcselkedhetnek vagyis ez rémlék, hogy ezzel szoktak védekezni a bölcsészek
2015. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a fogyasztók döntik el. A fogyasztói társdalom egyik legnagyobb hibája, hogy készen adnak nekünk előregyártott szemetet, amelyek mentén sokan elkezdenek szocializálódni. Pszichológusok véleménye szerint manipulatív eszközökkel hatnak a tudatalattira vagy tudattalanra. Nem azért fogod azt a műsort nézni, mert szereted, hanem mert csapdába vagy ejtve. Mindent megemésztés nélkül fogadnak el, így nem önazonosak, a csorda szépen terelgeti őket.
Nyelvszakos ismerőseim főként azért mentek oda, mert nem tudtak jobban kitalálni. Ba diploma után rögtön elhelyezkedtek a nyelvvel multiknál, nettó 220 felett (+caf, étkezési) volt a kezdőfizetésük, szereztek 1-2 év tapasztalatot, majd átmentek máshova nagyobb fizetésért. Közben kitalálták, mit akarnak csinálni, elvégezték a másoddiplomát levelezőn. Ha így nézzük nem olyan rossz ez. 21-22 évesen stabil alacsonynak nem mondható fizetés, közben még egy diploma. Természetesen vannak teljesen hasztalan szakok is, akik ilyenre jártak, azokat úgy ismerem, mint naplopó életművészek.
2015. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: