Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimennél Amerikába dolgozni?

Kimennél Amerikába dolgozni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Idén érettségizem. Pénzügy és számvitel szakra szeretnék menni, semmi más nem érdekel. Amikor be kellett adni a jelentkezéseket, mondtam szüleimnek, hogy beadom Szegedre és Pestre, ha nem vesznek fel akkor kimegyek Amerikába dolgozni. Anyu teljesen kiakadt, hogy egyáltalán megfordult ilyesmi a fejemben. Én meg azon húztam fel magam, hogy nem értette meg, hogy nem fogok megjelölni valamit, ami abszolút nem érdekel, de tuti felvennének...akkor már inkább a munka. Erre kiegyeztünk abban, hogy megjelölöm költségtérítéses formában is és mivel annyi pontom tuti lesz, így a témát le is zártuk. Pénzünk van arra, hogy fizessük, de szerinem egy percig sem gondoltak bele abba, hogy én fizetősre kerülök. Arra gondolam, ha nem vesznek fel államira, akkor hagyom ezt az egész költségtérítéses formát és megyek külföldre dolgozni, nem fog érdekelni hogy anyuék kibuknak. Van rokonunk aki Amerikába él, szerintem tudn nekem munkát szerezni. Szerintetek?
2010. ápr. 20. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is mennék a helyedben:)

Sok szerencsét!

2010. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha nem vennének fel mennék mint a szél vissza se néznék...
2010. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
menj! jó neked, hogy van kint kire támaszkodnod majd, melyik részen élnek?
2010. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Brooklynban él a rokonunk, szóval valószínűleg én is valahol ott kapnék munkát.
2010. ápr. 20. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Amerikában is elég nagy a munkanélküliség. Szerintem a rokonod,ha tudna is keresni valamit,az zsidócsaládoknál takarítás,betegre vigyázás stb. Nem éppen leányálom,és főleg egy fiatalnak nem lehet jövő. Ott sem kolbászból van a kerítés. Kérdezd meg a rokonaid,de nem hiszem,hogy sok jóval biztatnának.
2010. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vízumot tudsz szerezni, meghajollok előtted. Nekem is van 2-3 ismerős az USA-ba, én is szeretnék kimenni, de szinte lehetelen , mert ugyebár bizonyítani kell hogy nincs amerikai a munkára stb. szóval pl takarító egyébnek nem mehetsz ... csak feketébe de úgy meg nem éri meg. Nem osztogatják a munkavállalási vízumot csak úgy. Max játsz a zöldkártya lottón, viszont még nem dolgozol így elvileg még azon se játszhatnál.
2010. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Magaddal vinnél engem is? :)

Szívesen mennék veled Amerikába!

2010. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megbeszéljük, ha úgy adódik a helyzet. =)
2010. ápr. 23. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
sziia! azért irok,mert kiváncsi vagyok hogy adódott a helyzet?:D kimentél vagy kifogsz menni Amerikába? hogy sikerült?
2010. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!