Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi esélye van...

Szerintetek mennyi esélye van az embernek programozóként vagy mérnökinformatikusként elhelyezkedni egyetemi diplomával ha az egyetemről 34 évesen kerül ki valaki?

Figyelt kérdés

Érdemes lenne belevágni?

Illetve mik segíthetnének nekem egy cégnél való elhelyezkedésben? Olyanok válasza érdekelne elsősorban akik közel állnak ehhez a témához valamilyen módon nemcsak hasraütésszerűen tippelnének. Sok szakon gondolkoztam de ezek tűnnek a legcélszerűbbnek és a leghozzámillőbbnek.


2016. júl. 16. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

én mindenkinek megírom, hogy 30 évesen felesleges egyetemre menni.

Ha 30évesen egy 18 éves szintjén vagy, akkor te se menj.

Ha megérted, hogy nem a papír számít, hanem a tudás, akkor könyvekből megtanulhatod, olcsóbb, gyorsabb, kevesebet buksz, ha feladod.

egy 18 évest nem tiltok el az egyetemtől, mert az azt se tudja, holnap mit akar csinálni.

2016. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nagyban függ attól, hogy milyen eddigi tapasztalataid vannak.


Ha egy kőműves (minden előítélet nélkül, csak egy példa) 30 évesen átképzi magát programozónak annak nem sok esélyt adnék, még úgy sem, hogy brutál IT hiány van.


Ha viszont egy közgazdász tenné ugyan ezt abban látnék rációt.

2016. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azaz igazság hogy én asztalosként végeztem anno de nem éri meg egyszerűen dolgozni a mai állapotok mellett. Most talán eltudom intézni hogy legyen egy értelmesebb és szolidabb munkahelyem de mellette ki akarok tanulni valamit amivel jól lehet keresni idehaza, de főképpen külföldön. :) De nem tudom mi lehetne az. Hogy miben gondolkodjak. Mondtak már olyat is, hogy Norvégiában van olyan hogy halottakat kell lemosni havi 1,5 milláért. Engem a pénz motivál a legjobban mellesleg, tehát a pénz a fontos számomra elsősorban.
2016. júl. 16. 14:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor gyárts egyedi bútorokat, beépítéseket milliomosoknak. Több esélyed van abban, mint 0ról megtanulni programozni.
2016. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt a szakmát csak kényszerből végeztem el.

Fa×om se akarta csinálni.


Olyan szakmát keresnék amivel jól lehet keresni.

Vagy egy maffiatag telószámát. :D

2016. júl. 16. 14:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a pénz miatt akarsz programozni, akkor el se kezdd. Ez úgy nem fog menni. Ez tényleg olyan munka, amit szeretni kell, különben hamar belefásulsz, plusz ha nem képzed magad a szabadidődben folyamatosan, akkor lemaradsz, nem lesz használható tudásod. Amit az egyetemen megtanulsz, abból nem fogsz örökké élni, de az egyetemet sem fogod elvégezni, ha nem is érdekel a dolog, csak a pénz.

Arról nem is beszélve, hogy ha elkezdesz dolgozni 34 évesen, és azt látod, hogy egy nálad 5-10 évvel fiatalabb csoportvezető dirigál neked, aki alsó hangon is a dupláját keresi, mint te, akkor még kedved sem lesz dolgozni majd. Szerintem.

2016. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem a meló kitanulásával van a baj, hanem hogy ahol jól lehet keresni ott alapkövetelmény hogy 18 évesen kezd a szakmát. Hiába van hiány programozókból úgy tűnik ráérnek kötekedni, hogy ne legyél 10 évvel idősebb mint más. Nem a tudás számít hanem hogy mikor születtél. Remélem van olyan szakma ahol nem a kort nézik és jól is lehet vele keresni.
2016. júl. 16. 15:00
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha a nálam 5-10 évvel fiatalabb dirigál az engem nem zavar.

Amúgy kinézetileg sokkal fiatalabb vagyok mint a korombeliek. Úgyhogy az a hülyeség, hogy az idősebbeket nem lehet formálni meg nem tudnak fiatalosan gondolkozni az tényleg hülyeség.


Ha többet keres mint én és csoportvezető az nyilván a rangja miatt van, ő többet keres mert ő rangban felettem áll ez teljesen normális. Nem milliárdos akarok lenni, csak jól keresni.

2016. júl. 16. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Mennyire értesz hozzá?

papírokat hiába mutogatsz...

2016. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ahol jól lehet keresni ott alapkövetelmény hogy 18 évesen kezd a szakmát. " "Nem a tudás számít hanem hogy mikor születtél."


Baromság! A tudás számít... a 18 éves fel tud mutatni egy tudást.. még ha az az alap szint is. Te 34 évesen még a jelentkezésedet se adtad be az egyetemre.


Mire te elvégzed és ott leszel friss diplomával, addigra neki jó esetben 10 év tapasztalata lesz veled szemben. Ha tetszik neked, ha nem!


Jó, hogy őt veszik fel! Azzal meg, hogy van egy diplomád, kb kitörölheted. Ja, azt se, mert kemény fedeles!


34 évesen váltasz szakmát, akkor ne is csodálkozz, ha nem vezérigazgatói széket tolnak alád, és lósz@r fizetést adnak!


Te nagyon el vagy tévedve!

2016. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!