Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagon aluli programozóként...

Átlagon aluli programozóként mennyire nehéz megélni?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja hogy programozónak érdemes tanulni stb, viszont itt is úgy van hogy csak azokat keresik akiknek sok év tapasztalata van és nagyon komoly tudása van.

Szerintetek érdemes egyáltalán valakinek ezt a szakmát választania hogyha lassabb a felfogása mint a többi embernek és matekból sem jó? Van kereset az átlagon aluli programozókra is?


2015. dec. 8. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Eléggé, de sok az átlagon aluli munkahely is. Először azt tisztázd le, hogy neked mit jelent a programozás, meg mit+hol akarsz csinálni.

Aki nem jó matekból, annak általában a tanárai rosszak.

2015. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Mit jelent hogy nem vagy jó matekból? Nem akarom elvenni a kedvedet, de a programozáshoz logikus gondolkozás kell, lépésről lépésre felépíteni egy programot. Ehhez képest egy egyenlet rendezése vagy egy képlet alkalmazása gimnáziumi szinten nagyon-nagyon egyszerű, ha ezek nem mennek, akkor nem hogy átlagon aluli programozó nem leszel, de semmilyen.
2015. dec. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem minden programozó ír programokat. :)
2015. dec. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Előző munkahelyem egy gyár volt, 3 műszak, napi 4 óra utazás, ennél szerintem bármelyik programozói állás jobb. :D

Jelenleg munkanélküli vagyok és azon gondolkozom hogy érdemes-e ebbe időt fektetnem, vagy tanuljak más szakmát. Anno középsulis koromban programoztam, akkor a php-t pl élveztem, de a php programozókból is Dunát lehetne rekeszteni szerintem. Az biztos hogy komolyabb szintem pl egy c++ nyelvet sosem tudnék elsajátítani.

2015. dec. 8. 08:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyenlet rendezéssel még nincs baj, egyetemi matekra gondoltam főleg. Alap szinten megy a programozás jelenleg is, emelt infó érettségi programozás részét bármikor megcsinálom. De nem hiszem hogy ez elég lenne boldogulni a munkaerő piacon.
2015. dec. 8. 08:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább a maflaságoddal van probléma, szerintem. Ha ennyire aggódsz miatta, összehaverkodsz valakivel aki ott van, és megkérdezed mit tanulnak... aztán vagy sikerül egyedül, vagy nem. Támpontod lesz, de azon vergődni, hogy megéri-e majd csinálni... jó esetben 5 év múlva végzel. 10 év, amíg használható szintre kerülsz. Aki azt mondja, hogy tudja mi lesz 10 év múlva az IT-ben, az hazudik.
2015. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem minden programozó ír programokat. :)"


Konkrétan?

2015. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Konkrétan pl. php-vel egészen jól el tudsz lenni éveken át anélkül, hogy egy komolyabb programot megírnál. Tény hogy nem a szakma csúcsa, de attól még programozás.
2015. dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami a tapasztalatot illeti, azt meg tudod szerezni, szóval ez ne tartson vissza. Ami a gyors felfogóképességet illeti, nem minden programozó olyan gyors ám, és nem minden munkahelyen számít elsődleges szempontnak. Van ahol fontosabb az alaposság a gyorsaságnál.


Ami a matematikát illeti, nem látom az összefüggést, nem feltétlenül azok a jó programozók, akik jók egyetemi matekból. Más gondolkodásmód kell a programozáshoz, mint a matekhoz. Ettől még kétlem, hogy akinek van esze, és tesz is érte, ne tudná megcsinálni az egyetemi matekot.


Szerintem az elsődleges nem az, hogy mennyirecérzed magadat okosnak, hanem hogy érzel-e motivációt a pénztől függetlenül is. Ha nem, csak jó lenne irodában ülni, és többet keresni, akkor ez neked nem megfelelő szakma, keress mást. Mondjuk ha az emelt érettségi programozási feladata nem okoz gondot, ami nem egy nehéz dolog, de alapnak jó szűrő, akkor ha motivációd is van, szerintem lenne helyed fejlesztőként ha tanulsz.

2015. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!