Miért gondolják a 30 felettiek, hogy nekik még van esélyük a munkaerő piacon?
Ha a nyugdíjkor-határt felemelték, ami férfiak esetében 65 év, akkor ??? Mi a probléma azzal, ha valaki 34 évesen diplomázik, belefér nem ?
Különben meg rosszul fogalmaztad meg a kérdést, ezt úgy kellett volna ki írnod, hogy szerinted van esélye egy 35 évesen diplomát szerzett embernek megvetnie a lábát a munka világában ?
#10 jól van, te is csak egy f*stos megmondóember vagy, aki nyomja a sz@r "korábban kellett volna gondolkodniuk" dumát.
Kíváncsi lennék a te valós munkádra a trollkodáson kívül, bár van egy érzésem, hogy csak egy sz@ros biorobot vagy!
#11 ha neked belefér, akkor hajrá. Nekem nem fée bele!
:DDDDDDD
Még csak a kérdést olvastam, már mosolyogtam.
Nem hiszem, hogy a kis 20 éves csitrik előnyben lennének velem szemben. Sehol sem tapasztalom.
A munkaerő-piac nem így működik.
Én dolgozó nő vagyok, ők gyerekek.
Fesztiválra kell a pénz, meg cigire, új ruhákra.
A munkáltató is jól tudja, hogy ha a kis libának 10 ezerrel többet ajánlanak, dobbant, míg egy felelősen gondolkodó felnőttnek fontosabb, hogy x év folyamatos munkaviszonyt tudjon felmutatni, és megmássza a ranglétrát.
Nekem munkatapasztalatom van, amit elvárnak és értékelnek, neked semmid nincs, csak a nagy szád.
Ha visszább vennél az arcodból , akár te is szerezhetnél némi munkatapasztalatot, de mire valamire bvaló tapasztalatod lesz, te is hipp-hopp 30 leszel, és jönnek az újak. Na akkor legyen nagy a szád!
Mert 1-2 év tapasztalattal a hátad mögött, kiröhögnek!
Nagyon kis gyerek vagy még, és nagyon naiv, ha azt hiszed, hogy neked van igazad.
Majd koppansz párszor, és mehetsz sírni anyucihoz, vagy hibáztatni a főnököt/a rendszert / Orbánt. Tetszőleges aláhúzandó.
Ez nonszensz hülyeség. :D
Egyrészt egy 33-35 éves rohadtul nem idős, nem hiszem, hogy különbség lenne ilyen tekintetben egy 35 és egy 25 éves között pl. De akkor inkább a 33 felé billenne a mérleg, tekintve hogy valószínűleg több tapasztalata van, mint a 25 évesnek.
Másrészt egy pályakezdő általában szar, alja munkát kap és akkor még örül, hogy tapasztalatot gyűjt a későbbiekhez, mert tapasztalat nélkül semmit sem ér, be sem hívják.
Harmadrészt megint csak tapasztalat: Könnyebben lehet érvényesülni ha van gyakorlatod, munkatapasztalatod, mintha egy jó papírod, de semmi többet nem tudsz felmutatni. többre nézik, mint apapírt, úgyhogy ezért is hülyeség.
Mellesleg 25 vagyok.
utolsó vagyok:
Persze ha arra gondoltál a kérdésben, hogy pl 35 éves koráig csak here-ere volt és nem dolgozott, hanem eddig tartott, amíg elvégezte az első diplomát és jó volt az egyetemen lubickolni, akkor az valóban hátrány.. :)
Tudjátok, mi lehet?
Ma épp bent voltam egy üzletben, amikor ment a hírek a rádióban.
Arról volt szó, hogy - miután véget értek az érettségik és megvoltak a diplomaosztók - munkába állt az 1995 után született ún. Z generáció.
A hírekben is méltatták őket, hogy több dologra tudnak egyszerre figyelni, a munkaadónak motiválnia kell őket, ott és akkor kell nekik biztosítani a lehetőséget a munkára, ahol és amikor ők akarják, stb.
Gondolom ezzel tömték a fejüket érettségi környékén meg az egyetemen, hogy most már ők a jövő, nélkülük a fű se nő, ők fogják megváltoztatni a világot, megtalálják majd a rák ellenszerét, elhozzák a békét, stb. stb.
Ezek a gyerekek elhitték, hogy különbek mindenki másnál, hogy emberileg is többek.
Majd amikor kilépnek a nagybetűs életbe, és véget ér a fesztiválszezon, anyuka pedig megunja, hogy eltartsa a felnőtt gyerekét, akkor jön majd a koppanás.
A munka világa nem úgy működik, ahogy azt megálmodták. Ott ezzel a mentalitással csak a nagyon zsenik maradhatnak életben, abból pedig, hiába hiszitek magatokat is annak, nagyon kevés van.
Nyuszikáim, ma már nem kell olyan büszkének lenni, mert programozók vagytok, vagy marketingesek, vagy közgázon végeztetek. A fél ország, a fél világ kisujjból vágja, amiről ti most kaptatok egy papírt.
Itt, drágáim, farkastörvények uralkodnak, és mindig lesznek gazdagok, de a nagy részetek bizony majd meghunyászkodik, és behúzott nyakkal elvégzi a piszkos munkát is, mert az albit ki kell fizetni, és enni is kell.
Most még nagy az arcotok, de ennek hamarosan vége szakad.
"Minden generáció intelligensebbnek hiszi magát, mint az előzőek és bölcsebbnek, mint az utána következőek."
George Orwell régi, de nagyon találó idézete
Évekkel ezelőtt olvastam, de mindig aktuális.
Azért szerencsére a helyzet annyira nem sötét, ahogy #17 írja. Nagy arccal nem szabad nekiállni, mint amúgy semminek sem, viszont ha diplomát szerez valaki egy szakmában, amire igény van, és netalán még jó is benne, akkor igenis legyen rá büszke, mert van mire. És meg fogják fizetni, meg fogják becsülni a munkaadók. Ha megfelelő szakmáról van szó, akkor teljesen igaz, amit a rádióban mondtak: megpróbálják motiválni, jó munkakörülményeket biztosítani, megtartani.
Ma Magyarországon (egyébként Nyugaton is) számos szakmából hiány van, például programozókból. Most volt nemrég a cikk, hogy valami 20e környéki programozói állás nincs betöltve. Éppen ezért jelenleg Magyarországon _jó_ (ez a részelt azért fontos) programozónak lenni Kánaán. Csocsóasztal, Xbox, bárpult, panorámás iroda, rugalmas munkaidő, jó fizu, külföldi utak alap. Külön szakma már, hogy mivel lehet (a pénzen túl) megfogni és motiválni a fiatal munkaerőt. A legjobbakat már egyetem végén szipkázzák, hogy diplomázás után már 1-2 év tapasztalattal vehessék fel tejlesállásba. Erről szólt az a Z generációs műsor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!