Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak errefelé programozók/we...

Vannak errefelé programozók/webfejlesztők?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor leírnátok, hogy hol, merre dolgoztok, mennyiért, és hogyan éltek meg belőle?

Párom hamarosan programozó diplomát szerez, én pedig webfejlesztőnek tanulok. Kíváncsi vagyok, ki mennyire elégedett a saját cégével, fizetésével.


Aki azt akarja írni, hogy rossz szakmát választottam/tunk, mert telített, és sok van belőlünk, akkor az inkább kattintson a pici x-re, mert állásajánlatokat olvasgatok, követelményeket tudom, tanulom, és nem olyan telített ez, mint ahogy sokan gondolják.


2010. ápr. 14. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

nem mondom el hol dolgozom.


webfejlesztő vagyok, hivatalosan 2 éve. fél év egy helyen és lassan másfél éve vagyok a mostani melóhelyemen.


php-mysql html-javascript-css

flash

ezeket tolom.


így keresek 190.000 nettót. ebből persze csak 80.000 Ft bruttó a legális, a többi kézbe. Sajnos a legtöbb helyen kis cégeknél nem adnak minimálbérnél többet legálisan.


az, hogy webfejlesztőnek tanulsz suliban, az iszonyat kevés.

nagyon sokat kell önerőből tanulnod, akkor van értelme. csinálni saját lapokat, elvállalni maszek melókat, referenciákat gyűájtened így. ha ezeket kihagyod, akkor esélyed sincs ebben a szakmában.

2010. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én programozóként dolgozok Bécsben 3500-4000 eurot keresek de nagy szerencsém volt mert pont akkor kaptam meg az állampolgárságot (elvettem az osztrák állampolgár feleségem:-) ) és igy megkaphattam az állást. de itt nagyon nehéz bekerülni mer inkább a hazai munkaerőt keresik. a magyar fizetésekhez nem tudok hozzászólni...
2010. ápr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!