Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, jól meggondoltáto...

Programozók, jól meggondoltátok ezt a szakmát? Előnyök-hátrányok. Váltott valaki pályát?

Figyelt kérdés

10 éves korom óta, 22 éve programozom, és már nagyon keresnem kell benne a szépséget,fogy a lelkesedés,az érdeklődés az új iránt. Egyre többet gondolok 3x évesen,hogy nem lehet,hogy az életem arról szóljon,hogy csak a gép előtt ülök szótlanul egész nap és agyalok absztrakt dolgokról, miközben 0 élménnyel és emberi kapcsolattal gyarapodok. Hiányzik, hogy az élet dolgaiban jártas legyek, halljak-lássak-tapasztaljak, emberi kapcsolataim legyenek. Ezen az oldalon sokan ajánlják ezt a szakmát,mert valóban jól lehet keresni (külföldön dolgozom, havi 1M-t félreteszek). De sokszor gondolkodom rajta,hogy megérte-e.. Lehet, boldogabb lennék egy univerzálisabb, pl. kereskedelmi vezetői állással otthon, ami nagyobb kapcsolati tőkét és változatosabb munkát ad...

Programozók, ti hogyan teszitek érdekesebbé a munkátok? Ha váltottatok, milyen irányba, hogyan?


2011. szept. 1. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hozzám szól ugyan a kérdésed, mert nem vagyok programozó. De pont azért nem vagyok az, mert viszonylag hamar, pár év után rájöttem, hogy ez nem nekem való.

Mindenesetre nem volt haszontalan ez a pár év, legalább nem esem kétségbe, ha blogíráskor bele kell nyúljak egy kicsit a forráskódba :)

2011. szept. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Programozó vagyok, ugyan most már nem programozok,hanem rendszert tervezek.

Az, hogy mennyi emberi kapcsolatod van az rajtad múlik. Nekem ezzel soha nem volt gondom, rengeteg barátunk volt/van rendszeresen összejártunk. A munkahelyeimen is azt látom,hogy vannak akik társadalmi élete élnek,csláadjuk lesz, nyaralni mennek,összefutok velük étteremben,aholők egy másik társasággal vannak....és vannak olyanok akik még ki se takarítanak otthon, vagy anyukánál laknak.

tehát ez rajtad múlik.

2011. szept. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok programozó. Az ember idejének kb. negyedét munkával tölti. Szerintem ez túl sok idő ahhoz, hogy kellemetlen legyen, még ha jól is keres az ember. Ha van lehetőséged, válts!
2011. szept. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon jól látod kérdező..

Nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy a gép előtt pötyögjen napi 8-10 órákat teljesen befordulva.

Ismerek ilyet barátnője még nemvolt, de haverjai sincsenek. Ez nem élet, válts!!!

2011. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: te mennyit dolgozol? Nem napi 8-10 órákat? Én programozó vagyok, utálom a hülye ügyfeleket, rájukvágnám a telefont ha marhaságokat beszélnek, stb. Nem vagyok hajlandó eltűrni, hogy kutyába nézzenek, ezért 100x inkább a gépet választom mint ügyfelekkel dolgozni. Ellenben nagy családi házam van, szép feleségem, évente többször utazunk mind Magyarországon, mind a világ többi részén üdülni és nem gond ha valamit meg akarunk venni. Gyermekünk még nincs (de már dolgozunk az ügyön :)), de neki is teljes életet tudunk adni, tudunk vele majd törődni és nem szenved majd semmiben hiányt.
2011. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem aki azt írja, hogy "8-10 órát pötyög befelé fordulva" az nem programozó, nem tudja mirőlvan szó.

A 8-10 óra egy része egyeztetés, tervezés, megbeszélés nemcsak gép előtt ülés.

2011. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
De tudom, mert pár évig csináltam..
2011. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!