Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy olyan nyári állást, amit...

Egy olyan nyári állást, amit szeretek, közel van, és egész jól fizet, (tavaly is ott dolgoztam), illetve nyár végéig vállaltam, feladjam egy rendes, nem diákmunkára, ami jóval több utazással, de nyilván több fizetéssel, és ígéretesebb jövővel járna?

Figyelt kérdés

Idén végzek, végeztem egyetemen FSZ képzésen, de nem tanulok tovább nappali képzésen (mivel ahogy az utóbbi hónapokban észrevettem sok helyen a tapasztalat, illetve a nyelvtudás a mérvadó, az iskolai végzettség csak sokadrangú a munkaerő felvételekor), 1-2 tanfolyamot végeznék el, ha szükséges, illetve nyelvet tanulnék, ugyanis logisztika terület szeretnék dolgozni.


A fent említett diákmunka egy raktári-irodai állás, ahogy írtam, már második nyaramat töltöm itt, közel van, szeretek itt dolgozni, de előrelépési lehetőség nincs túl sok.


Ezért természetesen munkát is keresek, mert ősszel ugyan 1-2 hónapra lehet, hogy még maradhatok a jelenlegi helyen diákként, de nyár végétől már szeretnék komolyabb helyen dolgozni.


Pár hónapja regisztráltam 1-2 álláskeresős oldalra, ahonnan durván hetente érkezik 1-1 állásajánlat, én pedig ugyan örülök annak, hogy diplomás (szakmába vágó) végzettség hiányában is felkeresnek, de úgymond "lerázom" őket azzal, hogy nyár végén, ősszel tudnék kezdeni...


Ez lenne a kérdésem oka, hogy a család noszogat, hogy ne legyek ennyire "figyelmes" a jelenlegi munkahelyemmel, mert ahogy mondják, ez csak egy diákmunka, és hogy ne foglalkozzak azzal, hogy mekkora gondot jelentene az, hogy találjanak valakit a helyemre rövid időn belül, ... illetve, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nyár végén, ősszel lesznek ugyanilyen állásajánlatok, ...


Megértem az ő indokaikat is, de részben a lustaságom miatt (ez az állás közel van, 10-15 perc biciklivel), részben pedig azért, mert tényleg szeretek itt dolgozni, meg nyárra tényleg tökéletes diákmeló, de igazából nem szívesen igáznék napi másfél, két órát most nyáron, függetlenül attól, hogy tényleg jó lenne egy komolyabb, hosszabb távú munkát szerezni, olyan munkakörben amit szeretek, és érdekel.


Gondoltam megkérdezem itt, hogy van e valaki, aki hasonló cipőben jár, járt, vagy csak egy-egy jó tanácsot tudna e adni... Hogy tényleg szarjam le a mostani diákmunkát, ne törődjek a lelépésemmel okozott gondokkal, és csak magamra gondoljak, hogy? Vagy azért valamennyire érthető a ragaszkodásom a mostani álláshoz?



2016. jún. 25. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Csaladodnak van igaza, lepj mihamarabb. Az uj helyeddel fixald le, hogy mondjuk aug1vel tudsz kezdeni, mostani helynek meg mondd meg, hogy addig maradsz, keressenek vkit.
2016. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!