Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Részmunkaidősként hogy várhatj...

Részmunkaidősként hogy várhatják el tőlem hogy nem munkanapomon is dolgozzak ingyen? Hol élünk?

Figyelt kérdés

Részmunkaidős vagyok fix H-K-Sz munkaidővel. Lesz egy céges rendezvény pénteken, amin ott kell lennem. Be vagyok osztva tálalás takarítás stb.

nem értem. nekem csak H-Sz a munkanapom ezt fizetik. Pénteket nem.

Kérdezem mit kapok ezért a plusz napért? lecsúsztatást? Mert pénzt nem az már tisztázódott.

Gyakorlatilag kiröhögtek. Mit kapok? Pénzt? Szabadnapot? Semmit!

Azt kapom hogy ha jövök és melózok akkor megtart a cég. Ha nem akkor szevasz.

Ezt kapom.

Mi van itt? Hol élnek ezek? hol élek én?

Hogy merik a képembe tolni hogy dolgozz ingyen ha meg akarod tartani az állásod?


2016. ápr. 28. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a munkaerő-piac.

Szomorú, igen, de mit vársz tőlünk, mit mondjunk?

Ha mész, lesz munkád.

Ha nem mész, úgyis találnak indokot, amivel elküldhetnek.

Valószinű nincs olyan különleges és ritka tudásod/tapasztalatod, amit ne tudnának pillanatok alatt pótolni. Nyilván ha erről lenne szó, nem takarítani rendelnének be.

Ez egy olyan munkakör lehet, ahol bármit rádsózhatnak.

Nézd, ha úgy érzed, hogy könnyen találnál másik helyet, akkor te is röhögj a képükbe.

Egyéb esetben meg ki vagy szolgáltatva nekik.

Én legalábbis nem akarnék munkanélküli lenni. Szerintem ilyen munkát rhadt nehéz lehet találni, millió ember akar részmunkaidőben dolgozni, de nagyon kevés az ilyen állás. Ez meg, hogy heti 3 napot kell menni... sok anyuka, idős ember, diák, stb. összetenné a két kezét egy ilyenért. Még kevés pénzért is.

Mindjárt jönnek majd az okoskodók, akik szerint nem szabad ezt eltűrni, lázadni kell, és kiállni a jogaidért.

Na ezek az emberek nem voltak soha pénzszűkében, nem tudják, mit jelent munkanélkülinek lenni.

Ha anyagilag nem lehetetleníté el az embertz, akkor egész biztos kiállna a jogaiért, de hát enni kell, meg rezsit fizetni, szóval legtöbbünknek alap, hogy a munkahelyünk megtartása a legfontosabb.

Nyilván vannak, akik ugrálhatnak, de a nagy többség sajnos nem.

Dönteni csak te tudsz. Mérlegeld, mi a fontosabb: hogy legyen munkád? Vagy az önérzeted?

2016. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is részmunkaidős vagyok, hétfőtől csütörtökig dolgozom. Nagyon ritkán nálunk is előfordul, hogy valami miatt pénteken be kell mennem, ilyenkor egyszerűen azt vesszük negyedik napnak, és választok helyette egy másikat, amikor nem megyek be, vagy egyszerűen csak egy nappal több szabadságot vehetek ki. Nálunk amúgy mindenki maga dönt arról, hogy a túlórát kifizessék vagy inkább lecsúsztatja.Egyáltalán nem normális, amit ott veled csinálnak. Nézz körül, aztán húzz el, amint adódik jobb lehetőség.
2016. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez van. ilyen munkaköröknél, ahol könnyedén pótolható vagy, nem foglalkoznak semmivel. nem tetszik, el lehet menni. ahhoz hogy esélyed legyen nyerni egy munkáltatóval szemben ilyen helyzetben, ahhoz olyan szaktudás kell, ami nehezen pótolható.
2016. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

", ahhoz olyan szaktudás kell, ami nehezen pótolható."


Ha nekem olyan szaktudásom lenne eleve nem kerülnék ilyen szituba. Látom hogy egyes munkatársakkal hogy bánkik a vezetőség nyalja a seggüket csak el nem menjenek.

Nemrég egy kollega meglibbentette hogy elmegy erre a főnök megemelte a fizuját hogy el ne menjen.

Én meg a másik vége vagyok. Számat befogom vagy ennyi.

2016. ápr. 28. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

"Nemrég egy kollega meglibbentette hogy elmegy erre a főnök megemelte a fizuját hogy el ne menjen. "


Akkor te is tedd ezt és ne itt sírj.

Amúgy meg nálunk is belibbentette egy kolléga hogy elmegy - és elment. Az ilyen "maradj még kapsz magasabb fizetést" csak a filmekben van.

2016. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Akkor te is tedd ezt és ne itt sírj. "

Én is libbentsek? Hát ha én libbentek max kiröhögnek.

Ha nem rúgnak ki helyből.

2016. ápr. 28. 16:46
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 nem csak mesében van...


Előző előtti helyemen kértem fizuemelést nem kaptam...felmondtam ( volt másik ajánlatom már)


Előző helyemen a nagy stresszben kicsit üvőltöttem az irodában, hogy otthagyom a szarban az egészet...egy heten belül megkaptam a bruttó 100ezer fizuemelést

2016. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!