Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát érdemes nézni,...

Milyen munkát érdemes nézni, ha multiknál vezetői karrierre vágyom hosszú távon? Mit érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Eddig dolgoztam IT szolgáltatásmenedzsment területen, most banki rendszerfejlesztő vagyok.

Szeretnék projektmenedzsmenttel foglalkozni, de az álommunka a team leading lenne. Milyen munka lenne erre jó alapozó? Vannak kompetenciák, amelyeket itt tanulnok és hasznosak a vezetéshez, de mégiscsak valami olyan kellene, ami teljesen arra koncentrál, vagy alapoz. Azt hallottam, business analyst jó lehet.

Ezekhez a munkakörhöz mondanátok reálispályakezdő mérnökinformatikusi diplomával kezdő fizut (ha tudtok)?



2016. ápr. 18. 21:28
 1/6 A kérdező kommentje:
(Akár kisebb cégeknél is oké a team leading, igazából a vezetés a lényeg, meg egy normális fizetés, a cég mérete annyira nem)
2016. ápr. 18. 21:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

multinál vezető úgy lesz az emberből, hogy elkezd dolgozni egy csapatban, a csapaton belüli hierarchiában magasabbra jut, olyan feladatokat vállal, amikkel bizonyíthatja, hogy jó vezető lenne benne, majd ha üresedés van, akkor megpályázik egy állást.



nem pedig úgy, hogy vezető akarok lenni, vegyetek fel.


Vezető pedig bármiből lehetsz, akár fejlesztőből, akár PM-ből, akár analystból, mert különféle csapatokat kell vezetni, és a skillset a fontos nem az, hogy pontosan mi is voltál előtte.

2016. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez multinként is változik, pl. ahol most dolgozom, ott van olyan tanfolyam, amit el kell végezni, de nem küldenek oda bárkit, csak aki már min 2 éve a cégnél van, aztán meg a fél csoport elvégezte már, mégsem lett mindenki team leader.

Az a lényeg, hogy jó helyen legyél, én sajnos eddig mindig pont olyan helyekre kerültem be, ahol végül leépítettek, tehát nemhogy TL-t kerestek, de a meglevőket is elküldték, a férjeméknél meg egy pályakezdő 20 éves fiú a TL, mert más nem vállalta el.

Szóval bárhova mész, légy agilis, lássa a főnök a képességeidet, aztán ha látod, hogy soha az életben nem lesz ott TL üresedés, akkor menj át másik osztályra vagy másik céghez.

2016. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Multiknál vagy vezetőképző van és úgy lehetsz, vagy karrierlépcső van. Ritkább a közvetlen vezetői pozíciói belépés.
2016. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Hmmm nekem is ez a cél.

De ahogy írták.

Egyre feljebb lépsz,céltudatos vagy,kérsz plusz feladatokat plusz olyanokat ahol kellenek a soft skillek.

Fontos,hogy a soft skilleket fejleszd.

2016. ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

#2: Nem azt mondtam, hogy hopp vezető akarok lenni, de ha már van mód rá, akkor szeretnék releváns tapasztalatokat szerezni. Abban igazad van, hogy mindenhol a csapatból kerülnek ki a legjobbak/kitartóbbak/szorgosabbak, de én szeretnék valami olyat csinálni, amivel legalább az alap skilleket lesajátíthatom, vagy fejleszthetem.

2016. ápr. 18. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!