Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidős vagyok. Elmehetek...

Próbaidős vagyok. Elmehetek 1-2 nap szabadságra? Nem nyaralás céljából. Vagy ez a munkáltatótól függ? Próbaidő alatt lehet egyáltalán szabira menni? Vagy lehet, de nem érdemes, mert lehet hosszú szabi lesz.

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A munkaadótól függ.

Hivatalosan próbaidő alatt nincs kötelező szabadság.


Viszont a próbaidő pont arra való, hogy te megmutasd a vezetőségnek, hogy milyen király és érdemes munkavállaló vagy a melóra. Ilyenkor szabit kérni hatalmas fekete pont a legtöbb helyen.


Én is próbaidőn vagyok éppen, nagyon jó a kapcsolatom a főnökséggel mégse rizikóznék ilyet. Nem hiányzik a keserű szájíz senki részéről, sem az, hogy :


a., Próbaidő vége előtt indoklás nélkül felmondjanak (megtehetik)

b., Egy ilyen butaság miatt ne kapjak majd a próbaidő végén pl.: egy kis fizetésemelést vagy kafatériát, esetleg év végén a prémiumosztásnál se nyomják oda olyan erősen azt a ceruzát...

2011. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőre is jár a szabadság, mivel az is munkaviszony. Az éves szabadságod arányos részét kiveheted a próbaidő alatt is, de nem biztos, hogy utána még lesz munkahelyed.
2011. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
A próbaidőre is ugyanúgy jár a szabi, sőt volt, ahol kapásból két hétre nyaralni mentem, mégsem volt belőle probléma. Én azt vettem észre, hogy a próbaidő alatt még engedékenyebbek is a munkáltatók, mint utána, hiszen bármikor egyik napról a másikra leléphetsz, ha nem tetszik a hely.
2011. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szabadság kiadásának időpontját - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkátató határozza meg.


Az alapszabadság egynegyedét - a munkaviszony első három hónapját kivéve - a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban KÖTELES! kiadni.


Idéztem a törvényből. Tehát NEM KÖTELES adni az első 3 hónapban a kérésedre szabadságot a munkáltató. De adhat...


Egyébként az idézett egynegyed akkor igaz, ha nincs kollektív szerződés. Ha van, és abban kedvezőbbet állapítottak meg a dolgozó javára (csak kedvezőbbet lehet mindenben, kedvezőtlenebbet nem), akkor lehet annál több is, mint az egynegyede. Nálunk 10 nap az, amit mi döntünk el, akármennyi szabi jár, mert van kollektív szerződés.

2011. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
85%
Persze hogy elmehetsz, ne legyél szégyenlős. Én is próbaidős vagyok és a főnökség küldött el engem nem 1 nem 2 nap szabira.... Természetesen függ az időzítéstől, milyen területen dolgozol, mennyire vagy helyettesíthető a munkában... :)
2011. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Értem. Tehát a munkától, a munkáltatótól függ. Azt hiszem, nem reckíroznék...
2011. júl. 21. 06:48
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltatótól függ, elvileg nem köteles elengedni.

Az egyiknél mondtam, hogy egy napos tanfolyamra mennék amit én fizetek és a szakmába vág, tehát ők is profitálnak belőle, de közölték hogy nem, majd menjek el ha lejárt a próbaidőm.


A mostani állásomnál már előre tudtam, hogy van egy nap amikor szabadságon kell lennem, az interjún meg is mondtam hogy ha felvennének, akkor pont a próbaidőre esne, azt mondták hogy nem gond.

2011. júl. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2011. júl. 25. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!