Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásimterjú után mikor...

Állásimterjú után mikor számíthatok a válaszra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy hete voltam állás elbeszélgetésen a Telekomnál. Azt mondták, hogy még az nap értesítenek telefonon vagy emailben, hogy tovább jutottam vagy sem. Egy ismerősöm ott dolgozik és azt mondta, hogy elvileg be fognak hívni próba napra. De eltelt egy hét... És semmi. Meddig várjak? Vagy hívjam fel őket?

Nem tudom van e értelme még várni. Ráadásul az nap még 3 munka miatt hívtak amire azt mondtam nem tudom, mert ugye ezt a hívást vártam... Keressek más munkát vagy van még esélyem arra, hogy felhívjanak?


2016. márc. 7. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
1% esélyed van.
2016. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor lehet írni egy udvarias érdeklődő emailt, melyben megírod, hogy ekkor és ekkor voltál állásinterjún és érdeklődsz, hogy hol tart a kiválasztás folyamata, esetleg van-e valami eredmény, hogy megfeleltél-e?


Ez azért is jó, mert "melegen tartod" a dolgot, emlékezteted őket magadra, s ha válaszolnak, akkor Te sem maradsz bizonytalanságban.

2016. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress másik munkát. Ha közben mégis hívnak, akkor meg örülj neki. De muszáj több vasat tartani a tűzben manapság.
2016. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ez hülyeség volt, hogy a többit lemondod. Menni kell minél több helyre aztán ahova felvesznek azok közül a legszimpatikusabbat kiválasztani.
2016. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként most januárban kerestem munkát. Szerencsém volt, hamar találtam is, a 2. interjúm után vettek fel.


Az elsőnél közölték, hogy a következő kör jövő héten lesz, de 2 napon belül mindenképp értesítenek, akkor is, ha nem jött össze. 3 hét múlva hívtak fel, hogy másokat választottak. :) Szerencsére addigra már megvolt a munkám, mert az új zajlott, hogy délelőtt 10-re bementem, lezajlott az interjú, és délután 4-kor szóltak, hogy felajánlják az állást.

2016. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy "majd" értesítenek. Másnap reggel már hívtak is, hogy menjek be egy második elbeszélgetésre. Ha már egy hete nem hívtak, udvariasan érdeklődhetsz náluk egyszer. Aztán majd elmondják, hogy vettek-e fel mást vagy még gondolkoznak-e a dolgon. Közben te keress azért nyugodtan munkát, hátha találsz jobbat!
2016. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Multiknál ez nagyon lassan tud sajnos menni, és állandóan kamuznak, hogy mikor fognak keresni. Mondom ezt úgy, hogy egy multinál dolgozom, és nagyon szeretem, de amit a hr művel, az valami nevetséges. Házon belül voltam egy állásinterjún, csak belsős embereket hívtak be, egyszerre letudtak mindenkit egy AC-val, senki nem volt idegen, és így is azt mondták, hogy legalább 2 hét...

Pedig amikor az egyik kollégámat vették fel (őt is házon belülről), akkor reggel lement az AC és ebédre már tudta a főnök, hogy kit szeretne.

Soha nem fogom megérteni, hogy mit kell ezen ennyit sz*rakodni...

2016. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!