Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kft névváltozásánál tényleg...

Kft névváltozásánál tényleg megszüntetik a munkaviszonyt?

Figyelt kérdés

Barátnőm cége nevet változtatott, és közös megegyezéssel egyik nap meg szüntették a munkaviszonyát, majd másnap belépett az új céghez.

12 éve dolgozott ott. Hogy alakul ilyenkor a végkielégítés, ha netán meg akarnak szabadulni tőle (otthon van gyerekkel)? Szerintem attól elesett. Jól gondolom?


2010. márc. 27. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak névváltoztatás volt, akkor nem kell megszüntetni a munkaviszonyt, hanem egy munkaszerződés módosítást kellett volna csinálni.

Ha közös megegyezéssel szüntették meg a munkaviszonyt, akkor a megegyezéskor aláírt papírban benne van, hogy kap-e végkielégítést, és ha igen, mennyit. Közös megegyezésnél nem kötelező sem a felmonási idő, sem a végkielégítés. Ha nem kapta meg a végkielégítést, akkor ebből a szempontból az eddigi 12 éve elveszett.

2010. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem kapott semmit...
2010. márc. 27. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor direkt kicsesztek vele. Most nem kapott semmit és a végkielégítéshez számítandó évei is újból kezdődnek.
2010. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon csúnya kitolás volt.

Eleve nem kellett volna megszüntetni a munkaviszonyt. Jogutódlás - vagy, ha nem, akkor végkielégítés.

Így viszont nem csak az a 12 éve tűnt el - hanem most ugye próbaidős és bármikor kidobhatják.

Ha viszont 1 év múlva megy el, akkor nem 13 év - hanem csak 1 évre való végkielégítést kap. Jól kitoltak vele, az biztos.


Persze, ha aláírta a közös megegyezést... még megpróbálhatja a munkaügyi bíróságot, de nehéz lesz elmagyaráznia, miért írta alá?


Megpróbálhatja megmondani a főnökének, hogy utánanézett, és ez nem szabályos: na, akkor jön, hogy próbaidő alatt rúgják ki, azonnal és egy fillér nélkül. Szabályosan, hiszen aláírta.


Ennyire buta hogy lehetett?

2010. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

A megtévesztéssel kötött szerződés semmis, itt pedig elég egyértelműen igazolható a megtévesztés, ha VALÓBAN csak névváltás volt. [Ha új céget alapítottak, akkor viszont "szabályos" volt az eljárás. Cégjegyzékszám, adószám változott?]

Ha csak névváltás volt, és volt egy szerződésbontás, majd utána egy új munkaszerződés, akkor nincs olyan bíróság, aki ne állapítaná meg a megtévesztést. Jogutódló cég esetén erre semmi szükség.

A barátnőd megkapja a végkielégítést, de ezt vagy közös megegyezéssel vagy bíróságon fogja tudni elérni. [A munkáltatóval közölni kell, hogy megtévesztő volt, és a barátnőd kéri a megtévesztésre való tekintettel a közös megegyezés megsemmisítését. Szinte biztos, hogy megnyeri, ha csak névváltás volt.

2011. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!