Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit és hogy illik beírni a...

Mit és hogy illik beírni a fizetésigényhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elkezdtem munkát keresni, egyelőre még csak nézelődöm, most diákmunkán vagyok még, de szeretnék teljes munkaidőben dolgozni.

Elég sok helyen látom, hogy kérik, hogy jelöljük meg jelentkezéskor a fizetésigényt. Sosem voltam még ilyen rendes állásinterjún, csak diákmunkásokon, ahol ugye adva volt az órabér. Itt viszont nem tudom, hogy mit lehetne beírni, hiszen ha keveset írok be, akkor kiszúrok magammal, ha többet akkor pedig buktam az állást. Egy egészségügyi céghez szeretnék jelentkezni recepciósként, 6 órás, részmunkaidőben. Szerintetek mennyi lenne az illő, amit beírhatok?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)



2016. jan. 5. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a munka elvileg minimálbér alatti vagy közeli, munkáltatótól függ... Akármit is írsz, írd oda zárójelbe a bruttó összeg után, hogy "rugalmas". Ezzel nem foghatsz mellé, mert max felhívnak és azt mondják, hogy alkalmas vagy, de a megadotthoz képest kevesebbért mehetsz. Akkor pedig eldöntöd, hogy bevállalod-e, vagy sem.
2016. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
minimálbér.
2016. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Önêletrajz végére írd be, hogy bérigény x ezer. Nehogy odaírd, hogy rugalmas! Annyit írj be, amennyiért elvállalnád. Nem fognak kevesebbez adni, mint amit szántak rá, akkor sem, ha kevesebbet írsz be. Ha többet, de még nem túl extrém össszeget, attól még simán behívnak. Egyedül akkor lehet gond, ha irreálisan nagy vagy kicsi összeget írsz be, akkor nem fognak behívni.


Ez szerintem, azért nem minimálbéres meló, viszont nem tudjuk, pontosan mit kellene csinálnod. Szerintem bruttó 800-850 Ft körüli órabér teljesen reális lehet.Ha elvárás diploma vagy nyelvtudás, akkor kicsit több is.

2016. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váalszokat! Elvárás az angol nyelv ismerete.
2016. jan. 5. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor semmiképp sem minimálbér, bár angol nélkül is minimálbér felett lenne.
2016. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6 órában? Recepciósként? Miért lenne ez minimálbér felett?
2016. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 6 óra itt mennyiben befolyásolja hogy minimálbér vagy sem? Semennyire.


Ahol angolul tudni kell ott nem minimálbért fizetnek hidd el. De egy recepciósnak egyébként sem.

2016. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!