Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy ha egy cég nem...

Igaz, hogy ha egy cég nem akar betegállományt fizetni, akkor ha az orvosi papírt a TB-nek nyújtom be az felszólítja a céget hogy igazolja milyen módon bérszámfejtette a betegállományos napokat-és ez alól a cég már nem tud kibújni?

Figyelt kérdés

Olyan cégnél vagyok ahol nem ajánlott betegnek lenni. A betegállományos papírt konkrétan el se fogadják, vagy szabi vagy fizetetlen szabi lesz belőle. Ha sokat vagy beteg, egyik se, akkor kirúgnak.

Mivel amúgy is távozni fogok hamarosan de ezt még nem tudják, így nincs félnivalóm. Működhet ez a megoldás amit itt a gyk-n találtam?

Vagyis olyan helyzetbe hozom a céget hogy a TB előtt kelljen igazolnia, hány napot számolt el nekem és milyen módon fizette ki a betegállományomat. Ha kiderül hogy volt betegáll. papír és mégsem rendezte az ügyet a cég, akkor TB-csalás és megy tovább az ügy a NAV-hoz.

És a NAV akkor már tételes revízióba kezd a cég összes ilyen jellegű nyilvántartását átnézik (és lesznek nyalánkságok az garantált).


Szóval: 15 nap betegszabi jár, azt igénybe is veszem mégpedig zsinórban. Ha valaki kérdezné tényleg beteg vagyok-e-hát hogyne! Kórházi osztályvezetői főorvosi szakvélemény lesz az állapotomról, ennek alapján vesz fel a családorvos. Ha valaki kétségbe meri vonni, lehet menni a főorvoshoz-mert az akkor a főorvos szavát vonja kétségbe.


És itt a megoldás. Működhet?



A betegállományos papírodat benyújtod az illetékes egészségbiztosítási pénztárhoz postán, ajánlottan. Mellékelten írd meg nekik a céged nevét és címét. Persze fénymásold le magadnak, hogy legyen belőle Nálad is. Az OEP a betegpapír alapján felszólítja a céget, hogy igazolja le milyen időszakra fizetett Neked betegszabadságot, és hány napra vagy jogosult. Ezt azért teszi, hogy tudja, táppénz jár-e Neked arra az időre, vagy sem. Na itt a cég már meg is bukik, és kénytelen számfejteni a betegszabit, akár utólag is.

Kicsit várni kell, míg ez lezajlik, de legalább megkapod azt, ami jár.


2015. okt. 27. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudod igazolni, hogy a cég átvette tőled a keresőképtelenségedről szóló igazolást?
2015. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!