Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért sír egy cég hogy nem...

Miért sír egy cég hogy nem talál embert? Aztán kiderül hogy a fizu minimálbér a munka nehéz fizikai és szaktudást igénylő. És még csodálja?

Figyelt kérdés

Olvasom a neten hogy egy cég folyamatosan keres lakatosokat hegesztőket targoncásokat de nem talál így kénytelen lesz nemsokára beszüntetni a tevékenységét. Aztán megnézve az adott cég hirdetéseit kiderül hogy a fizu minimálbér lenne.

És még csodálja hogy nincs embere? Hát ki az a hülye akinek piacképes szaktudása van és elmegy ennyiért? Inkább kihúz külföldre (bocsánat már ki is húzott…) 5x ennyiért.

Nem értem. Hogy van képe egy cégnek aki szarért- húgyért keresne embert még panaszkodni hogy nem talál? Ígérjen nettó 300-at és lesz embere.

Annyit nem tud fizetni? Hát szar ügy mert más cég meg tud. Lehet nem hazai de hát szabad munkaerő-áramlás stb. Fel kéne ébredniük nem?


2015. okt. 24. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyen cég inkább szűnjön is meg. Az a szomorú mikor van utánpótlás munkaerőből minimálbérért.
2015. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Ne csak ígérjen nettót, hanem fizesse is meg. Én úgy látom, hogy a cégek ígérgetni azt tudnak. Első interjún beígérik a nettó 180at, másodikon már csak 160, aztán első munkanapon, mikor a szerződés írnád alá látod, hogy bruttó 145e a béred.
2015. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hogy bruttó 145e a béred.


Magyar viszonyok között az már jó hely.

Én nettó 90-es vagyok, de hamarosan annyi se leszek mert létszámleépítés jön.

2015. okt. 24. 12:52
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja btto. Bocsánat.
2015. okt. 24. 12:53
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Majd talàlnak külföldi munkaerőt, ne aggódj. Ugyanùgy ahogy a magyarok is azèrt kapnak melòt külföldön, mert az osztrák/nèmet/angol, stb nem vàllalja el helyi viszonylatban alacsony bèrért.
2015. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

külföldi munkaerőt, ne aggódj.


Erősen kétlem. Kizárt. Uis

- ha a külföldi képzett szakember akkor az a külföldi hülye lenne egy retek magyar cégnél szaért húygért melózni. Utazik még 200 km-t és kinn van az osztrákoknál

- ha az a külföldi képzetlen? akkor meg nem tud mit kezdeni vele a cég. Képzetlen semmihez se értő ember lenne itthon is el is vállalná a melót de minek? Kezébe adják a hegesztőt targoncát is mit csinál vele? érteni nem ért hozzá.

A cég taníttassa ki? Az évekbe telik + egy valag pénzbe.

Úgyhogy nem, nem fog találni.

2015. okt. 24. 14:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Munkáltatónak kell lenni, és nem munkavállalónak.


Telefonon felhajtod a munkát, melós éhbérért megcsinálja, kitermeli a saját pénzét, a te pénzedet + a cég profitját.


Ebben az országban csakis ez éri meg!

2015. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"külföldi munkaerőt, ne aggódj.


Erősen kétlem. Kizárt. Uis

- ha a külföldi képzett szakember akkor az a külföldi hülye lenne egy retek magyar cégnél szaért húygért melózni"


Románokról nem hallottál még?

2015. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Románokról nem hallottál még?



És hol lennének ezek a szőröstalpúak? Hogyhogy nem tolonganak ott a cég ajataja előtt munkáért? Hm?


Nincs olyan hülye romámn vagy akármi nációjú aki ért is valamihez és elmenne dolgozni szaros minimálbérért egy szutyok magyar céghez. Miért is tenné? Ha már utazik plusz párszáz km és osztrákoknál németeknél fizut is kap és nem egy tál lencsét.

2015. okt. 24. 18:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Vicc az egész! Megérdemelték amit főztek maguknak.

Hallottam egyik nap, valamelyik munkaközvetítő már a Tesco rádióban hirdet. "Érzel magadban motivációt, akkor jelentkezz..." szerencsétlenek. :D A fél ország már külföldön van. Maximum a csirketelepről tudnak embert szerezni már.

Ahonnan eljöttem, mesélik kollégák, hogy előfordul olyan, hogy áll az egyik gyártósor. Nincs elég mérnök meg gépkezelő a cégnél. :D Így jártatok barátom, meg kellett volna becsülni az embereket, tisztességesen megfizetni a munkájukat, akkor most nem lenne ez.

A "nem találunk embert" is nevetséges. Olyan pénzt kell adni, hogy valaki elvállalja.


De szerencsére engem ez már nem érint. Igaziból nekik is köszönhetem, hogy a vicc fizetés miatt megtanultam németül. Angolul tudtam, csináltam egy fa$za, az egész Eu-ban hiányszakmát és csak röhögök rajtuk. Osztrákban, Németben, UK-ban másnak kapok munkát 2500 Eur nettótól felfele, a végcél Svájc.

2015. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!