Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondok, és elmegyek...

Ha felmondok, és elmegyek másnap táppénzre, majd 2 hét után jelzem, hogy kivenném a szabimat, ezután újra egyből táppénz, ebből lehet bajom?

Figyelt kérdés

Sajnos csak álmodozom.

Egy kisvállalkozásnál vagyok alkalmazott.

Nem keresek túl jól, igaz minimálbérnél több, de csak pislogok, hogy mások milyen béreket kapnak.

Keményen dolgozok, és évek óta az megy, hogy egyes feladatokat az egész cégnél csak én tudok csinálni (beszerzés).

Más rohadtul nem tudja kezelni a programot, meg a beszerzés anyagi oldalára sem lát rá más rajtam kívül.

Viszont nekem tudnom kell más feladatait is, mert ha szabadságon vannak (ez 3-4 embert érint), akkor én vagyok az, aki helyettesít.

Viszont ha én megyek el szabadságra, akkor felgyűlik a munka, mert helyettem senki sem tudja megcsinálni.

Így összességében több ember helyett dolgozok, de se helyettesítési pénzt, se semmi jutalmat soha nem kaptam.

(vannak jutalmak, karácsonykor is, év közben is, pár tízezertől több százezresig, de én sosem estem bele.)

a kisfőnök le se tojja, a nagyfőnök nincs bent helyileg, de egyébként tud a dologról.

5 éve ez megy, én 5 éve könyörgök, hogy erre találjanak megoldást, mindig kapok egy ígéretet, majd várok, és nem történik semmi.

mindig van valami különleges feladat, ami felemészti az erőforrásokat.

ha végre fel tudnék mondani, azt szeretném úgy csinálni, hogy nem tanítok be senkit, és saját kárukon jöjjenek rá, hogy mekkora szemetek voltak.

szóval ha beadom a felmondásom, az orvos kiír 2 hétre. vagy kevesebbre? utána köteles kiadni a szabadságom, ami akkor is jó, ha csak 5 nap. azzal már 3 hét megvan, és akkor újra táppénz. és már le is telt a felmondási időm.

ez így működhet? van kötelezettségem arra, hogy a munkakörömet át kell adnom valakinek, betanítva őt?

nem értem ezt a hozzáállást egyébként, bármikor történhet bármi, kórházba kerülhetek hetekre, és akkor ki fogja csinálni? nem egyszerű netes rendelésekről van szó, napi 8 órában egyedi programokkal, évek alatt megtanult feladatokat csinálok, nem tudja más egy fél nap alatt elvégezni, és telefonon sem lehet instrukciókat adni.


2015. okt. 20. 19:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mt. 122. § (2)

"A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. Ennek során a 121. § megfelelően irányadó. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie."


Tehát max. 7 napot köteles kiadni, azt is joga van 2 részletben. (Ha még eddig nem vettél ki egyet sem.) 15 nappal előbb be kell jelenteni, az meg kicsit megint csak furcsa, hogy "főnök, felmondok, aztán elmegyek táppénzre, mert holnaptól beteg leszek, aztán 15 nap múlva mennék szabadságra".

2015. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az ide vonatkozó törvényi szabályozásról szóló összesítőtt:

[link]


Nyilván az ország egyes részein nehéz elhelyezkedni, de 5 év alatt azért bőven meg lehetett volna oldani szerintem.

2015. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

mondom, nem az életem múlik rajta, csak gondolkodok néha a dolgon.

néha minden ok, aztán minden kilátástalan.

de nem ez a lényeg.

a törvényt köszönöm.

nálunk a szabinál nem foglalkoznak ezzel a 15 nappal.

és ki lehet kerülni, hogy ne az írja alá a szabi papírt, aki a felmondást.


de értem, hogy ha rászánom egyszer magam, nem lesz egyszerű.

hát vannak ennél rosszabb helyek is...


csak néha rosszul esik, hogy hülyére vesz, mások helyett dolgoztat, és még nekem szólnak be, ha ezután nem vagyok lojális egy ilyen céghez.

2015. okt. 20. 20:34
 14/15 anonim ***** válasza:
Az orvos kiírhat esetleg valakit idegkimerültséggel, de ha a felmondási idöd alatt vesz nem megalapozottan táppénzre, az a munkaadódnak fel fog tünni. Ha kér egy kivizsgálást, akkor az orvos esetleg elbúcsúzik a müködési engedélyétöl táppénzcsalás miatt. Ezt egyetlen értelme orvos sem kockáztatja meg.
2015. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A felmondási idő fix!
2015. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!