Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazudhatok az iskolalátogatási...

Hazudhatok az iskolalátogatási igazoláson?

Figyelt kérdés

Esti munkarendben tanulok, iskolalátogatási igazolásnak egy kitöltetlen, de lepecsételt, aláírt lapot kaptam a sulitól, ahová beírhatom azt is, hogy nappalis vagyok, így járhatnék diákmunkára.


Kérdés, hogy utána tudnak-e nézni a diákszövetkezetnél, és hogy lehetne-e ebből bajom? Megcsinálhatnám szerintetek? (rendes állást év eleje óta keresek, 0 sikerrel..)


2015. okt. 12. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A szövetkezetet különösebben nem fogja érdekelni, nem fognak utánajárni, nekik elég lesz, hogy te bevitted a papírt. (Amúgy sok helyen kérnek diákigazolványt, azon meg világosan rajta van, hogy milyen a munkarend.)


Ellenben a NAV-hoz bejelentenek iskolaszövetkezeti jogviszonnyal, és a havi béredet is így fogják bevallani. A NAV-nál meg fel fog tűnni, hogy nem vagy nappalis (eleve nincs is TB-d az esti után, így magadnak kell fizetned). És amikor a NAV rákérdez a szövetkezetnél, hogy WTF, akkor majd lobogtatják az iskolalátogatásidat, amiről hamar ki fog derülni, hogy hamisított. És akkor már okirathamisítás miatt is bevarrhatnak, ugyanis ez az (+ minden be nem fizetett járulékot is behajtanak).

2015. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tb-m rendezve van.


Viszont van egy szövetkezet, ahova mehetek estisként, akkor ott miért nem jönnek ez a bajok?

2015. okt. 12. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy akkor vannak olyan szövetkezetek ahol estisekkel is foglalkoznak, én is olyanon voltam régebben. Ha valamilyen kisvárosban laksz vagy faluban akkor ez van, ott nem valószínű hogy van. Megyeszékhelyen talán, attól függ melyik.
2015. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor miért nem mész ahhoz a szövetkezethez ha van lehetőséged rá? sokkal jobb mint hamisítani a papírokat
2015. okt. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oda kértem papírt, és amikor megkaptam az üreset, átfutott az agyamon, hogy írhatnék-e rá nappalit.

Az a baj, hogy itt alig van munka, de hát akkor mindegy, marad ez

2015. okt. 12. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!