Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai magyarok: Sikerült...

Angliai magyarok: Sikerült már valakinek az aljáról feljutnia, kicsit jobb állást szereznie?

Figyelt kérdés

8 éve élek kinn és elegem volt a gyári meg a takarítós melókból. Sajnos végzettségem szerint nem tudok elhelyezkedni-tanító, de őszintén szólva a mai gyerekeket elnézve, nem is annyira bánom.

2. gyerekkel vagyok még itthon, 10 hónapos, 1.5 hónap múlva vissza kell mennem dolgozni. Takarítónő vagyok jelenleg. Az utóbbi években ráfeküdtem kicsit az angolra és végeztem néhány tanfolyamot is, hogy lendítsek kicsit a CV-men, de nem tudom, mennyi esélyem van rá, hogy előre tudjak lépni. Elvégeztem Level 1-ig az angolt, már csak egy szint lett volna, de tavaly összekutyultak mindent, nem indult az osztály. Idén meg még nem tudtam, hogy fogok majd dolgozni, nem jelentkeztem, de lehet, hogy év elejétől jelentkezem. Elvégeztem Customer service Level 2, business and administration level 2 és IT level 2 tanfolyamokat, valamint most kezdek hozzá a lean organisation management techniques level 2-nak. Irodai munkát szeretnék, de nem sok helyen írják, hogy nem kell tapasztalat vagy végzettség. Beadtam már pár helyre a jelentkezésemet, de eddig még semmi. Apprenticeship munkákra esélyem nincs, mivel bőven elmúltam 24 is. Lassan egy 10-est ráverek. 32 leszek jövő hónapban.

Jó lenne sikersztorikat olvasni, hogy sikerült már valakinek előre jutni.

Az az egy szerencsém van, hogy itt nem számít a kor annyira, mint Magyarországon.


2015. okt. 9. 08:24
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Az első évben a gyerekre jól fizetnek, mert kapod a maternityt, plus ugye a child tax credit.

Attól függ, hogy hol laktok, meg van e spórolt pénzetek, mennyiért vennél házat, mert per pill én valóban kevesebb pénzt fizetek lakáshitelre, mint albira fizettem. De ez egy nagyon olcsó környék, nekem nagyon szerencsém volt, mikor vettem a házat, mert még éppen akkor mentek felfelé csak igazán az árak, talán az utolsó olcsó házat vettem meg, plusz elég sokat bele tudtunk rakni. 10%-ot kellett akkor-ma már azt hiszem pár helyen elég az 5% és mi akkor 22-23%-ot beleraktunk. Most épp talán jobb is, hogy nem kaptam rögtön melót, mert újítani kellett a hitelt és mivel lendert váltottunk, így főleg kérték a payslipeket. Ha most új melót kezdtem volna pont akkor, akkor 3 hónapot kellett volna várnunk, mert teljesen friss munkára nem adnak hitelt. Ráadásul most lement a hitel kamat, 3 évet tudtam kurtítani a futamidőn és majdnem penire ugyanannyit fizetek, mint előzőleg, jóval kevesebbet kell visszafizetnem...na persze ez az összeg még felmehet, ha két év múlva pechünk lesz és felmennek a kamatok, de bízzunk a szerencsében.

A lakásvásárlást csak ajánlani tudom, ténlyeg olcsóbban kijön az ember-már ha nem húz bele és nem derül ki beköltözés után, hogy hoppá, ez meg az problémás. Nálunk csak egy kis gigszer volt, fürdőszoba szigetelése frissen lett csinálva-gányul-mikor néztük a házat, így pár hét után olyan penészes lett a szigetelés, hogy úgy döntöttünk, az egész fürdőt felújítjuk. Így is úgy is meg akartuk csináltatni, mert 50 éves fürdőszoba volt:D 2 csapos mosdóval...utálom. Ahogy most újra felértékelték a házat a remortgage-el, dupla annyival ment fel az ára az eredetihez képest, mint amennyit belefeccoltunk:D És még a konyha nem is volt kész..Bocs, már megint elkanyarodtam. Szóval csak óvatosan a lakásvásárlással is. Azt hiszem 3 év kinnlakás kell miniumum.

2015. okt. 18. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!