Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt tartunk a munka világában?...

Itt tartunk a munka világában? Nincs túlórapénz ha szólni mersz repülsz és ezt meg is mondják bele a pofámba?

Figyelt kérdés

50 múltam nagyon sok helyen voltam már. Sok helyen voltak trükkök, ki nem fizetések, ingyen túlórák. De ilyet ami az új munkahelyemen van én ilyet még nem éltem!


Megmondják bele a pofámba nyersen feketén fehéren. Túlra van. Nem kérdés vállalod-e. Maradsz, ha nem, repülsz. Túlórapénz az nincs. Ne is kérd.

És mit kapsz mégis cserébe? Azt hogy megtarthatod az állásod. Ezt így bele a pofámba közlik. Vagyis: ha túlórázol és nem kérdezel, állásban maradsz. Ha szólni mersz, repülsz.


ITT TARTUNK? Én ilyet még nem éltem! Volt már hely ami nem akaródzott fizetni, de legalább arra vette a fáradságot hogy kamu hitegetéssel kábítson!


2015. okt. 9. 08:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

És még 1x: le se szarják hogy "képzem magam" vagy nem. A hegesztő az hegesztő ez volt 20 éve ez lesz 20 év múlva is.

Ami számít: a kor.

2015. okt. 10. 14:33
 12/15 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy a gépésztechnikusi szakmát tovább vinni, szerintem vannak páran, akik továbbképzik magukat gépészmérnökké, legalábbis szerintem már 5 év munkaviszony után is ez lenne a logikus lépés.
2015. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Persze mindjárt gondoltam hogy az lesz a gond, amit NEM csináltam. De ha meg azt csináltam volna az lenne a gond, hogy miért AZT ÉS NEM MÁST csináltam. Ha kövér vagyok miért nem sovány ha sovány vagyok miért nem kövér.


Van régi kollegám, aki még bármilyen hihetetlen 40 éves fejjel anno egyetemre ment gépésznek. Most portás. A kutyának se kell dipolmával se. Az ok uaz: annyi éves mint én.

2015. okt. 10. 14:47
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a kérdezővel.


Hasonló cipőben jártam. Olyan helyre, ahol az önéletrajzomba feltüntettem a születési évem, be sem hívtak. Ahol nem tüntettem fel (hiába vagyok vidéki), szinte az összes helyre behívtak állásinterjúra. Korom kiderültével megköszönték a megjelenést. Semmit nem számított, hogy szakmailag hány lábon állok, mit műveltem addigi életemben, mit tudok.

2015. okt. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Így van. lehetne nekem akármilyen továbbképzésem lószart se érne.

Így nem áll meg a vád, hogy "azért vagy ilyen helyzetben mert nem képezted magad.." Túró. Azért vagyok iylen helyzetben mert 50 múltam. Lehetne oxfordi diplomám azzal se kellenék sehova.

2015. okt. 11. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!