Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt tartunk a munka világában?...

Itt tartunk a munka világában? Nincs túlórapénz ha szólni mersz repülsz és ezt meg is mondják bele a pofámba?

Figyelt kérdés

50 múltam nagyon sok helyen voltam már. Sok helyen voltak trükkök, ki nem fizetések, ingyen túlórák. De ilyet ami az új munkahelyemen van én ilyet még nem éltem!


Megmondják bele a pofámba nyersen feketén fehéren. Túlra van. Nem kérdés vállalod-e. Maradsz, ha nem, repülsz. Túlórapénz az nincs. Ne is kérd.

És mit kapsz mégis cserébe? Azt hogy megtarthatod az állásod. Ezt így bele a pofámba közlik. Vagyis: ha túlórázol és nem kérdezel, állásban maradsz. Ha szólni mersz, repülsz.


ITT TARTUNK? Én ilyet még nem éltem! Volt már hely ami nem akaródzott fizetni, de legalább arra vette a fáradságot hogy kamu hitegetéssel kábítson!


2015. okt. 9. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Normális helyen nem jellemző.
2015. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Legalább megmondták az igazat, mit várj.

Nekem a főnöknő kedvesen elmondta, hogy a munkaidő leteltével mehetek, ő fél-1 órával előbb le szokott lépni.

Na de annyi munkát osztanak rám, hogy ha nem ebédelek és pisilni is csak végszükség esetén megyek ki akkor se végzek időben.

Félbe se tudom hagyni, nincs pofám hazaküldeni a 4 órája várakozó beteget, hogy jöjjön vissza holnap, a papírmunkát pedig ha nem fejezem be, másnapra csak egyre több lesz.

Mondjuk ha felkelnék és hazamennék valószínűleg engem nem rúgnának ki (azonnal), de gondolom eljutna az igazgatóságra hogy milyen sz**r munkaerő vagyok, mert mindenki más túlórázik és kussol (kivéve azt, aki elég fent van a ranglétrán).

2015. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor kussolok míg nincs más meló.

De azt már közöltem a főnökkel lesz ami lesz, hogy gyenge lábakon áll az íróasztala, ne csodálkozzon ha egy nap rádől.

Nem értette a barma.

De majd megérti mert megfogadtam amint lesz új meló, odamegyek a túlórapénzért (az összes ki nem fizetettért egyben) és ha nem fizet és bármit mert szólni borul az asztal-szó szerint.

Más munkahelyemen (igaz még takony fiatalként az "átkosban") már ráborítottam a művezetőmre az asztalt az összes dolgozó szeme láttára. de szó szerint megborítottam székkel asztallal együtt. Na ez vár a mostanira is. Mi lett belőle? Kirúgás de úgyis eljöttem volna. Más nem.

2015. okt. 9. 16:38
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Oké.
2015. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Na végre egy asztalborogató, akár csak én! :)


Nekünk, "borogatóknak" ki szokták fizetni a jussunkat, a többi meg csak dolgozzon ingyen. Lehet, hogy nekem utána egy darabig nem lesz munkám, de a többieknek meg csak munkahelyük lesz, és fáradtságuk, pénzük viszont nem.

2015. okt. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ki szokták fizetni a jussunkat


Na igen ám, csak huszonévesként még vígan borogattam és nagyon nem volt tanácsos akkor kiállásomat és testfelépítésémet tekintve belém kötni (tenyeres-talpas parasztgyerek voltam) mert hamar elborult az agyam és akkor nem csak az asztal volt ám veszélyben.

De most 50 felett cukrosként már más a képlet ám. Nme biztos hogy még most is asztalborogató korban vagyok.

2015. okt. 10. 09:33
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Milyen szakterületen vagy, hogy ennyire nem találsz közel 30 év tapasztalattal normális munkahelyet?
2015. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Gépésztechnikus és ívhegesztő a szakmám. Azonnal egy pillanat alatt el tudnák helyezkedni de van egy bibi. 50 felett vagyok. Ennyi. A kutyának se kellek. Lennék csak 30 alatt, 1 napig se lennék meló nélkül. De így sehova, csak ilyen retek helyre ahol dobozolni meg fóliázni kell napi 12 órában szalag mellett minimálbérért (se).
2015. okt. 10. 12:36
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötözködésből, de szerintem azért nem lehet vele 50 évesen munkát találni, mert nincs hatalmas különbség egy 5-10 év tapasztalattal és egy 30 év tapasztalattal rendelkező gépésztechnikus között. Ha 5-10 év munkaviszony után nem képzi tovább magát az ember, akkor sajnos ez van. Nem csak nálunk. Nyugaton, a legnagyobb munkaerőhiánnyal küzdő szektorokban is.
2015. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem kötözködésből, de szerintem azért nem lehet vele 50 évesen munkát találni,



Kívülről a partvonalról könnyű ám pofázni. Gyere és keressünk együtt állást! És amikor az első kérdésük nem az hogy "hol dolgozott eddig" hanem az hogy "hány éves tetszik lenni" na akkor nincs miről beszélni.


Képezni magam: az ívhegesztés most is épp az ami 30 éve volt semmi se változott. Én viszont változtam: koros lettem.

Még1x: lennék 20 évvel fiatalabb a jelen tudásommal 1 napig se klennél meló nélkül! Tudok helyet nem is egyet ahova azonnal felvennének. AZONNAL!

Feltéve hogy 40 avalatt vagyok, de inkább 30 körül.

De 50 felett: szóba se állnak.

2015. okt. 10. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!