Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri úgy kimenni Angliába...

Megéri úgy kimenni Angliába két embernek, hogy az egyiknek ajánlottak egy 9 hónapos fix idejű szerződést?

Figyelt kérdés
Amíg az egyikünk dolgozik, a másik természetesen keres munkát, így remélhetőleg 1-2 hónapon belül már két fizetésből élnénk. Viszont ha lejár a 9 hónap, megint munkát kell keresni az egyik félnek, ami nem tudom, mennyire egyszerű dolog. Irodai munkáról van szó egyébként, nem a szakma csúcsa, de azért nem is gagyi, telefonálós beszerzős meló. Köszi előre is a válaszokat!

2015. szept. 7. 21:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy az itthon helyzetetek. Ha mindkettőtöknek van rendes irodai vagy valami komolyabb termelésbeli, esetleg agrárszektoros melója, akkor halál felesleges 1500 fontból nyomorogni a helyi Budaörsön. Ha mindketten eladóként, közalkalmazottként, mosogatóként stb, dolgoztok Magyarországon, akkor persze más a helyzet, de én spec nem akarnék úgy nyugaton élni, hogy a nyugati életszínvonalat maximum az éttermek ablakain bekukkantva élhetem meg. London környékén bérlakásban akkor lehet rendesen élni, ha kb. 4000 font bevétele kettőtöknek. Akkor lehet menni bulizni, jókat enni, színházba járni, kifizetni a közlekedést (vonatbérlet, vagy helyi tömegközlekedés, ha szükséges, néhány napra autóbérlés), félretenni nyaralásra. Ha ezek nincsenek meg, akkor nem lesz jobb az élet, mint Magyarországon.
2015. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
minimálbér kb 1000 fontra jön ki nettóban. én pl nem minimálbéren vagyok, mégse jön össze 1500 nettó...teljes munkaidővel.
2015. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!