Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri úgy kimenni Angliába...

Megéri úgy kimenni Angliába két embernek, hogy az egyiknek ajánlottak egy 9 hónapos fix idejű szerződést?

Figyelt kérdés
Amíg az egyikünk dolgozik, a másik természetesen keres munkát, így remélhetőleg 1-2 hónapon belül már két fizetésből élnénk. Viszont ha lejár a 9 hónap, megint munkát kell keresni az egyik félnek, ami nem tudom, mennyire egyszerű dolog. Irodai munkáról van szó egyébként, nem a szakma csúcsa, de azért nem is gagyi, telefonálós beszerzős meló. Köszi előre is a válaszokat!

2015. szept. 7. 21:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy London melletti városkába mennénk, ha ez számít valamit a válaszadásban.
2015. szept. 7. 21:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van megfelelő nyelvtudás akkor érdemes elfogadni, mert kint élve könnyebb munkát keresni.
2015. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyi pénzről van szó, meg tudtok-e élni belőle ketten, amíg csak az egyiknek van munkája.
2015. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a nyelvtudás szerencsére megvan, 1 évig helpdesk-es munkám volt, és angoloknak segítettem telón keresztül.


elvileg 1500 font lenne a fizetés, de ha nem adnának ennyit akkor szerintem nem mennénk.

2015. szept. 8. 07:19
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
1500 fontból egyedül is szűkösen, ketten nem lehet megélni.
2015. szept. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Időpont ma 09:33

Ne mondj már hülyeséget! 1500 font elég jó fizetés. Még ketten is amíg nem talál a másik munkahelyet ellesznek addig, legfeljebb nem költenek egy kisebb vagyont szórakozásra, cigire, piára..(bár gondolom ez nem is fontos a kérdezőnek)

Mi igaz nem London mellett, de volt pár hónap amikor mindössze 1200 fontból éltünk. Elvoltunk, nem volt gond. Félre tenni nem lehet belőle, de lehet pár hónapig boldogulni.

2015. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

#6: Nem olyan sokkal több a minimálbérnél, hogy jó fizetésnek tudjam nevezni.

Nem tudom, hogy a kérdező esetében mit jelent a London környéki kisváros, de az agglomerációban lévő településeken 200-300/hét egy garzon és ugye enni meg közlekedni is kell.

2015. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Ne mondj már hülyeséget..A minimálbér 6.50. Ez havi szinten kicsivel több mint 1100 font. havi 1500 fontos bér az messze nem 6.50-es órabért jelent. Azért a + 400 font többlet nem rossz. Miért írsz hülyeségeket?? Angliában a legtöbb ember minimálbéres, és elvannak.
2015. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg friss munkásként nem fog tudni garzont bérelni mert ehhez X hónap ledolgozott munkaidőt kérnek. Szobát tudnak bérelni és London környékén egy duplaszobát már heti 120-140 fonttért tud bérelni ami nincs is rossz helyen.
2015. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Oké, úgy legyen. Nekem is ajánlottak munkát, igaz Londonban, tehát ott is béreltem volna lakást, de utánaszámoltam és arra jutottam, hogy gazdaságilag nem érné meg, annak ellenére, hogy kb. 3000/hó lett volna a fizetés.

Nyilván nem arról volt szó, hogy nem lett volna elég, de nem biztosította volna azt az életszínvonalat, amit bárhol máshol Európában elér az ember egy alacsonyabb fizetéssel is.


Ennek fényében két embernek nekem nagyon kevésnek tűnik 1500 GBP, de elképzelhető, hogy igazad van és amíg a másik is talál munkát, addig kihúzzák valahogy ennyivel is.

2015. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!