Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten nettó 120 ezer...

Budapesten nettó 120 ezer Ft-ból meg lehet élni? (cafeteria nélkül)

Figyelt kérdés
Úgy, hogy albérletre is költeni kéne kb havi 50 ezret.
2015. aug. 14. 18:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

sima... ne vicceljünk már

60 ezerért kapsz lakást, és azt is háromfelé oszthatjátok

2015. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%

Tehát amit eszel egy nap:


200 gramm zab (40 ft)

150 g joghurt (55 ft)

30 gramm fehérjepor (legyen 120, de a legolcsóbb fehérjeporoknak is ~5 ft körül van grammja, a jobbaknek inkább több) -

400 gramm csirke (legyen 520...)

400 gramm zöldség (170 ft)

250 gramm rizs (105 ft)

150 gramm túró (150 ft)

Mega Daily One (31 ft)


Ez barátok között 1190 forint. 30 napos hónapban 35,700.


És amit kihagytál:

Fűszer a főzéshez vagy zöldség pároláshoz (gondolom minimum sózol, borsozol...)

Olaj a sütéshez (főleg ugye az általad emlegetett kókuszzsír pl) vagy vaj

Bármilyen innivaló a csapvízen felül...


Ezen felül feltételezzük, hogy évi 365 nap reggel eset zabot eszel (amit nehezen tudok elfogadni, hogy valaki ennyire igénytelen legyen, de legyen, ugye nem ez a kérdés), hogy csak és kizárólag csapvizet iszol, hogy minden áldott nap tudsz és fogsz is főzni magadra, hogy van lehetőséged tárolni az akciós termékeket (pl. húst) olyan mennyiségben, hogy 2 akció között kitartson és egy árva fagyit nem eszel meg vagy egy kávét nem iszol meg reggelente.


Attól eltekintve, hogy ez egy nagyon átgondolt (és amúgy kompromisszumokkal teli...) étrend (gondolom testépítesz) nem vagyok meggyőzve, már bocs. Főleg nem azért, mert az "apróságokkal" következetesen nem számolsz, hanem mert nem reális egyáltalán. Ezt 100 emberből 99 nem tudja betartani. HA meg egy bármilyen becsületes vacsorával vagy reggelivel számolsz akkor elszaladnak a költségek kb. 50%-al.

2015. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

# 11/


+ rezsi és max. a külvárosba egy brutál lepukkantat. 60e-ért 3 szobás lakást BP-en, jó vicc volt.

2015. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%
arra nem válaszoltál hogy te mit eszel és mennyiért
2015. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

Valóban, de én egyáltalán nem is próbálok spórolni a kaján, így kb. 80-100e forintot költök havonta el.


Hidd el nem olyan nehéz összehozni.

2015. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%
Diàkként nagy arcod van még. Diàkként annak idején én is kijöttem fillèrekből. De felnőve azèrt az embernek lesznek igènyei, arra pedig havi 30.000 Ft. 60-65.000 Ft megy el nekem havonta, pedig főzök. Egèszsègesen ètkezem, minősèget választok. 120.000 Ft-ból Budapesten normális emberi körülmènyek között nem lehet megélni. Diàkként persze hogy mindent màskènt látsz.
2015. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
44%
Mert 120 ezerre milyen igényszint berendezkedni? Csak mert én keresek 160 ezret (illetve keresnék, ha 8 órában tudnám csinálni, de valakinek iskolába is kell járni)
2015. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván 120 ezres kaja költésre nem az rendelkezik be, aki 160e-t (vagy kevesebbet) keres, hanem aki ennek a többszörösét.


De szerintem elkanyarodtunk a kérdéstől. Én továbbra is tartom, hogy 120-ből ÉLNI Budapesten nem lehet, csak nyomorogni, társbérletben, egy szobában valami gettó környéken, kaján a végletekig spórolva, szórakozás nélkül vagy minimális low cost szórakozással.

2015. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
11%

ebből a szemszögből tényleg nem lehet "megélni", mégis rengetegen kénytelenek

a kérdés viszont az volt, hogy lehetséges-e

hogy megéri-e az más kérdés


aki 120 ezret keres én azt tanácsolom, hogy ne tegye, hanem inkább tanuljon, mert diákként sok minden lényegesen olcsóbb (és a béredből is kevesebb járulékot vonnak)


én is eltudnék szórni rengeteg pénzt, szívesen laknék parlamentre néző egyszobás agglegénylakásban, de még jó ideig marad a csavargyárúton a jó öreg koli tizedannyiért (na jó csak heted)

nem csak arra kell gondolni, hogy egyszer majd nagyon jó lesz, a jelenben élve is tudni kell kihozni a maximumot és ha ez számolgatással jár akkor azzal

2015. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%

Tehát lakhatás költségét levonva marad 70? Abbol meg lehet elni, akkor is ha ebbol rezsit is kell fizetni. Ha màsok videken minimalberbol meg tudnak élni akkor pesten se lehet gond, ahol joval olcsobb a bolt, több az akcio. Pesten a lakás drága, de azt feltetelezzuk, hogy tenyleg megoldod 50-ert, igy 70 marad minden masra.


Amugy a bkv berlet csak 9500, nem 10500. De aki sporolni akar az bicajjal is járhat.

2015. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!