Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten nettó 120 ezer...

Budapesten nettó 120 ezer Ft-ból meg lehet élni? (cafeteria nélkül)

Figyelt kérdés
Úgy, hogy albérletre is költeni kéne kb havi 50 ezret.
2015. aug. 14. 18:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Akkor lehet, ha nem kell albérletre költeni.
2015. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Rezsi 40, Bérlet 10500. Kaja 30. Már mínusz 10 ezerben vagy és még nem voltál sehol azon kívül hogy "bebuszozol" a munkahelyedre. Sok sikert.
2015. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az 50ezer forintban benne van a rezsi is ,úgy gondoltam, nem egyedül mennék.
2015. aug. 14. 18:30
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van 30 ezred az életre. Soványan de meglehet élni. Bár ez inkább túlélés.
2015. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a kaja is jóval több, mint 30. Meg nem is oldható meg mindig, hogy otthon egyen az ember.
2015. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi akkor elég, ha afféle diákmódra élsz (hétvégén két napra haza a szülőkhöz, ahonnan kajával megrakodva térsz vissza). Amúgy legfeljebb vegetálni tudsz belőle.
2015. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%

az egyedül élés luxusával? szerintem amíg az embernek nincs társa akivel együtt fizetnek ilyen költségeket felesleges, amúgy meg akár feleződik, vagy harmadolódik a költség attól függően mekkora házat hányan béreltek


120 nettóból nem lehet kijönni? :D kacag a májam mire költötök ti? kaviárra? a kaja 30 ezerből már reformtáplálkozás meg minden szar, nem épp hogy megélés. persze ha valakinek benne van a napi rutinjában 1000 ft nasi gyros ilyenek és még erre csinál magának kaját otthon akkor tényleg drága

mérlegelni kell mi a fontos


nekem pl 32 ezerből úgy jön ki a kajám, hogy nagyon szeretem a reform rongyrázást a kókusztejet kókuszzsírt meg ilyesmiket

"megélni" szerintem 20 ezer ft is elég kajára


a BKV nekem akciós, mert diák vagyok, de jártam suliba robogóval úgy 3000 ft/hó fenntartási költsége van mindennel együtt


amúgy valaki mondja már meg mit lehet érteni azon, hogy "megélni"

mert szerintem 0-ra kijönni kb 80 ezer, de éltem én "teljes életet" 50 ezerből koliban

minden más csak extra, aki meg annyira nem tiszteli magát, hogy pénzügyi tervet és kiadás-bevételt vezessen magának az meg is érdemli ha 120 nettó is csak úgy folyik

2015. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

7es, már évek óta próbálom megtudni itt a GYIK-on, hogy a fenébe lehet napi 1000 ft-ból kajálni, de még SOHA SENKI nem tudta levezetni, csak félrebeszélni vagy kijelenteni, hogy ő heti krumplistésztát ebédel és nem reggelizik és nem is vacsorázik...


Szóval egyszer valaki már levezethetné értelmesen, hogy szerinte miként lehet napi 3x egészségesen enni havi 30e forintból (meggyőződésem, hogy sehogy).


Kérdező:

50e-ből rezsivel te albérletet nem kapsz, maximum egy szobát. Azt is xar környéken.

2015. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

hát akkor ez a te napod...

reggelire: zabot (kb 100g-ot) és egy tesco gazdaságos natúr joghurtot (150g) és egy adag valamilyen ízesítésű fehérjét szoktam mellé tenni

ha most indulnék el venni a zab 190/kg (tehát kemény 19ft) a joghurt 55ft/150g és a fehérje adagja kb 120ft


kétszáz forintos (194ft) reggeli minden testi igényt kielégítve tölt fel a munkára

ezen felül szoktam megdailyone-t szedni, amit egyszer kiszámoltam nem költség, és annyi benne a vitamin, hogy színeset hugyozol tőle ha nem iszol eleget

lehet 250ért? venni a blahán pizzaszeletet, és a közelében sincs tápértékileg az enyémhez


délelőtt szoktam enni ebédeli és egy délutáni kajára szoktam vinni egy olyat hogy csirkemell rizs és vagy szezonzöldség, vagy pedig mexikói fagyaszott mix

a csirkét akcióban szoktam venni, és sokat lefagyasztok, vagy ha nincs akkor halat

400g csirke 400g zöldség és 250g rizs van elosztva

520 + 172 + 105 (tasakos A rizs a lustáknak)

a hús lehet olcsóbb, ha valaki szeret felső combot filézni, a zöldség drága fagyasztottal van számolva, de most ugye szezon van ki lehet jönni olcsóbban is, a rizsből is van olcsóbb megoldás

rizs helyett lehet enni durumtésztát vagy krumplit... ízlés kérdése, arányaiban nem drágább


vacsorára igazából ugyan azt szoktam mint reggelire csak túróval zab helyett kb 250 ft


jó itt kicsit túllőttem az 1000ft-os határon, de azért látható egy vonal, hogy ez egy komplex az igényeim szerint kialakított dolog, és szerintem akciókból be lehet tárazni ezzel is 1000 ft-ra, pláne ha az ember nem kemény sportoló nincs szüksége ennyi fehérjebevitelre (ami láthatóan az egész buliban a legdrágább)


szerintem kicsit messze van attól, hogy krumplis tészta

fehérjepor helyett egyébként ehetnél húst is csak szerintem feldobja az amúgy unalmas túrót joghurot és zabot (a zabot egyébként vízzel is lehet és mehet rá a fehérje, valaki szerint az finom szerintem jobb joghurttal és nem nagy tétel)


van víz a csapban, de ha valaki nem szereti 2l ásványvíz 50ft?


persze te tudod mit eszel... írd le te hogy nem jössz ki egy ezresből

2015. aug. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Hú, eléggé elment offba a téma, de legalább képben vagyok hogy eddig ne hagyjam magam lealkudozni. :D

Utolsó előtti, nem egyedül mennék, mint már mondtam, úgy kalkuláltam, hogy ha ketten-hárman megyünk egy főre ki kell jönnie a lakhatásnak 50k-ból.

2015. aug. 14. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!