Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyedem miért lett ilyen kevés?

Gyedem miért lett ilyen kevés?

Figyelt kérdés

Január 6.-a óta kapok gyedet, előtte tgyás, szülés előtt 2009-ben táppénzen voltam, csak január hónapban dolgoztam (akkor is szabin voltam egész hónapban, febr. 1.-től szülésig-július 23-ig táppénz).


Bejelentett bruttó bérem 2009-ben 157.000 ft. A Tgyásom nettó 98 ezer volt kb (hónaponként minimális eltérés), erre megkapom most március elején az első teljes havi gyedemet, 66 ezer ft. Nem értem. Adójóváírást nem kértem, de szerintem akkor sem kellene ennyivel kevesebbnek lennie.


2010. márc. 8. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adójóváírás összege 15,100 Ft. Ha kéred, ennyivel többet kapsz.
2010. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én max gyedet kapok, adójóváírással együtt február hónapra 77.928.Ft-ot kaptam. Egyébként tavaly 84 körül volt de most a rövid hónap miatt volt ilyen kevés. Az adújúváírást miért nem kérted? Az tényleg 15.000. körül van havonta.
2010. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért nem kérem az adójóváírást, mert egyébként esélyét sem látom egy kis megtakarításnak. Íg meg évek óta visszakapom, ebből szoktam kifizetni a nyaralás egy részét:D

Szerintetek mennyivel fogok többet kapni, ha már nem ez a rövid hónap lesz?

2010. márc. 12. 21:30
 4/4 anonim ***** válasza:
A GYED maximalizálva van nem az átlag fizetése után kapod és nem is a tgyás-után, napra jár. Február csak 28 napos volt.
2010. márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!