Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha letelik a gyedem, és gyes...

Ha letelik a gyedem, és gyes alatt újból teherbe esek, akkor érdemes e visszamenni dolgozni, hogy a következő tgyás, gyed ne legyen nagyon kevés?

Figyelt kérdés
A bérem amikor gyedre jöttem 133.800 volt, most 140.000 körül.Ez közel annyi mint minimálbér 2x-e-ilyenkor miből számolnak majd új tgyást, gyedet?
2008. szept. 17. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem mész vissza dolgozni, csak gyesre vagy jogosult ( alanyi jogon jár, bértől független) Ha visszamész dolgozni, és megvan a 180 nap biztosítási időd, jogosult vagy a tgyás-ra és utána gyedre is, ami az átlagkereseted függvénye. Első hat hónapban tgyás, ami az átlagkereset 80 %-a és nincs maximálva, utána gyed, ami szintén bérfüggő, de a mindenkori költségvetési törvény maximum összeget állapít meg. ( Ezt most pontosan nem tudom jelenleg mennyi )
2008. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Abban az esetben, ha nem rendelkezik 180 napi tényleges keresettel az irányadó időszakban, akkor a terhességi gyermekágyi segély és a gyermekgondozási dij összegét a szerződés szerinti béréből számitják, de az maximálva van a minimálbér kétszerese összegében."-ezt a véleményt egy másik topicon kaptam.

Eszerint nem kell visszamennem dolgozni, mert a bérem alapján így is a maximum gyedet kapom majd.

Most mi az igazság? Segítsen valaki!!!:-)

2008. szept. 17. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ebben a szituban voltam,a gyes utolsó hónapjában mentem táppénzre,mint veszélyeztetett terhes.Kaptam rendesen a táppénzt,most pedig a tgyást,ami annyi,mint az előzőnél.Biztosítva vagy a gyes által.
2008. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sikerült a gyed utolsó hónapjaiban teherbe esni, így azt választottam, hogy kivettem a rengeteg szabimat, ami már ugye jobb pénz, mintha csak a gyest kapnám. Persze kapom a gyest is mellette, aztán szülésig elmegyek tp-re, ha lejár a szabi. A legjobban azt hiszem úgy lehet járni, ha visszamész fél évet dolgozni következő szülés előtt, de minden esetben érdemes a mai világban tb szakértő vagy pedig a munkahelyeden a munkaügy segítségét kérni.

2008. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ismerős a dilemma. A második gyermekem akkor született, mikor az első 2 éves 4 hónapos volt. Én úgy oldottam meg, hogy kivettem az otthon töltött évek alatt összegyűlt szabadságomat (ami mint kiderült 1 évnyi szabadság lehet) és utána táppénzre mentem. Ha nagyon rendes a főnököd, akkor meg tudjátok beszélni, hogy legyen.
2008. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy érdemes bemenni az OEP-hez és konkrétan rákérdezni, így Te is megnyugszol. Nekem mást mondott a munkahelyem könyvelője, mást a háziorvos, szóval megéri szerintem rákérdezni az OEP-nél. Ha szerencséd van, telefonon, de inkább személyesen.
2008. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!