Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen kevés a gyedem?

Miért ilyen kevés a gyedem?

Figyelt kérdés
Nagyon elvagyok keseredve hogy lehet ekkora különbség tgyást kapam 1 hónapra 94000.- Ft-ot most kaptam meg a gyedet 1 hónapra 62000.- Ft-ot. Miért van ekkora különbség a kettő között tudom hogy a gyedből vonnak minden félét de akkor is. Igy is nehezen éltünk meg most nem tudom mi lesz.
2009. jún. 9. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen a gyed mindig kevesebb. Nekem mondjuk több volt, én 2008 októberében szültem, a tgyás alapja a 2007-es jövedelmem volt (én ekkor kevesebbet kerestem papíron), a gyedem alapja pedig a 2008-as jövedelem, ami nekem több volt. Tehát ha te 2007-ben többet kerestél, mint 2008-ban, akkor azért kevesebb.
2009. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a gyednél nem kérted az adójóváírást, az is okozhat eltérést, 11340 Ft, illetve tgyás-t a 2007-es bérből számolták, a gyedet 2008-ból. Ha jól tudom (nem biztos) a táppénz is beleszámít a számítás alapjába, ezért is lehet kevesebb.
2009. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!