Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent az hogy "Megszakítá...

Mit jelent az hogy "Megszakítás nélküli munkarend"?

Figyelt kérdés

Diákmunkán vagyok. Akkor megyek ha hívnak/jelentkezek munkára, 12 órában. A vasárnapi pótlék meg csak azoknak jár, akik NEM megszakítás nélküli munkarendben dolgoznak. Én minek számítok? Bocsánat ha esetleg hülye kérdés, vagy nem ebbe a kategóriába tartozik, csak biztosra szeretnék menni.


Köszönöm előre is a válaszokat.


2015. aug. 4. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én a folyamatos műszakra gondolok.

Van 4 műszak, mind 12 órás.

Egyik műszak megy 5 napot 6-18-ban, ezt váltja amásik műszak 5 napig 18-6-ban.

5 nap munka után 5 nap pihenő, ekkor jön be a 3. és 4. műszak szintén váltásban.

Így a munka folyamatos. Nagyobb gyárakban, üzemekben alkalmazzák, így a gépek soha nem állnak, folyamatos a termelés.

De a vasárnapi pótlék akkor is jár szerintem.

Bár nem vagyok jogász, de gyanús, hogy el akarják sunnyogni.

A vasárnap mindenképp vasárnap.

2015. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltam bent a diákszövetkezetnél, és ott a falon volt egy papír, amire ki voltak írva az órabérek. A vasárnapi órabérhez pedig oda volt írva, hogy "Megszakítás nélküli munkarend esetén nem jár vasárnapi pótlék", vagy hasonló.
2015. aug. 4. 19:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy gyárról van szó egyébként, ahol egész nap mennek a gépek 24/7. Fontos lenne tudnom, hogy akkor most nekem jár-e a vasárnapi pótlék, mert ha nem, akkor eszem ágában sincs vasárnap menni.
2015. aug. 4. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Pont fordítva! :-)

Azoknak jár, akik megszakítás nélküli munkarendben dolgoznak.

Diákként te nem fogsz folyamatos műszakban dolgozni.

2015. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézegettem itt a válaszokat és elég nagy butaságokat írnak. A megszakítás nélküli folyamatos munkarendben NEM jár vasárnapi pótlék, ugyanolyan nap mint bármelyik másik, nem kapsz semmilyen plusz pénzt. Ez így van, mert én is ilyen munkarendben dolgozom, hivatalosan elszámolnak minden forintot és utána is érdeklődtem. Szerintem mondjuk csak ürügy arra hogy sok millió ember ne kapojon vasárnapra plusz pénzt, de akkor ne legyen piros betűs ünnep minden vasárnap, nekem ez a véleményem, mert semmi értelme.
2017. dec. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!