Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadjam-e a ceg borzaszto...

Elfogadjam-e a ceg borzaszto ajanlatat?

Figyelt kérdés

a lenyeg: munkaltatom meg akar szabadulni tolem, ezert gondolta h hamisan allitja h a teljesitemnyem nem megfelelo az adott mukakor betoltesehez. 10 eve vagyok a cegnel eddig semmi ilyen jelzes nem tortent. Mikor bejelntettem h masodik baba erkezik jobbnak lattak h megszabaduljanak tolem. Eloszor bezzegettek h mire visszaterek szulesirol megszunik a munkahelyem, en ugy votlam vele nem lepek ki fizessenek ki. ez nem jot be igy visszateresem utan 4 honapos teljesitmenybol, ami valotlan allitas akartak megszabadulni, h ne kelljen vegkieligest fizetni. Mikor mondtam h jogaszhoz fordulok egyekezdni akartak velem, de az egyezkedes, h ok diktaljak h mennyit hajlandoak fizetni, ami a vegkielegoitesem toredeke, kb 16 hettel kevesebb. A szakszervezet allaspontja h fogadjam el az ajanlatot igy nem kell pereskedni es megis kapok vmit, jogasz akivel beszeltem mondta h ne fogadjam el. mivel jelenleg kulfoldon tartzokodom igy eleg nehezkes etkezlab tanacsot kapni. ha elfogadom az ajanlatot, akkor ala kell irnom h kesobb nem inditok a ceg ellen pert es ala kell irnom azt is h nem terjesztek roluk sok hirnevet es ennek a megallpodasnak titkos kell maradnia. ami nem megallapodas mert nekem bele szolasom nem volt.

Ti alairnatok ezt? vagy pereskednetek?


2015. júl. 31. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem hiszem hogy aláírnám. Keresd fel a munkaügyi bíróságot. Nyilván azért akarnak egyezkedni mert beszartak.
2015. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Összeg függvénye.
2015. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kulfold, tehat atforditani nem lehet. de 3 havi fizetes ajanlottak nettoban. viszont ha vegkielegitenenek akkor ehhez meg jonne plusz min 3 honap extra fizu. A lenyeg h megszegtek a szerzodesem is, mert abban benne van h vallalati kocsi, de azt nem adtak, hanem a keszpenz juttatast kenyszeritettek h elvigyem, evvel megsertve a szerzodesem, tehat commercial litigation-t alapjaraton lehetne inditani ellenuk. cask ugy gondoltam ha mar egyezkedni akarnak akkor nem az o felteteluk szerint, amit diktalnak.
2015. júl. 31. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Nem fogadnám el. Szarban vannak és próbálnak megtörni. Ha van rá keret, akkor jó ügyvéd és a padlót is feltörölni velük.
2015. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
felesleges ügyvédhez fordulni/perrel fenyegetőzni, ha a munka szerződésed lejárt utána kirughatnak ha jól tudom. Melyik országba nincs munkaügyi hivatal/bíróság? Ne írd alá, így csak úgy szabadulhatnak meg tőled ha kirugnak.
2015. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ausztralia. az angol jog elegge komplikalt. a szakszervezet azt mondja fogadjam el joibb mint a semi alapon. viszont ha elfogadom ala kell irnom h tovabbi pert nem kezdemenyezek a ceg ellen, ill azt is alairom h az esetrol nem beszelek senkinek illetve nem vetitem a ceget rossz fenyben. tehat mondjuk ha kiraknam a facebookra v vmi akkor meg ok perelhetnenek elvileg. tehat evvel is a gond van, mert miert mondjam valakinek h onszantambol leptem ki, mikro kenyszeritettek h kilepjek, es meg tetejeben fogjam be a szamat, es akkor meg kicsinyes osszeggel akarnak megvasarolni. tovabba nem adtak idot h gondolkodjak hanem nem realis hataridoket szabnak, h idegesitsenek h nehogy a vegen pert inditsak ellenuk.
2015. aug. 1. 09:13
 7/7 A kérdező kommentje:
a munkaszerzodesem nem jart le. tobb mint 10 eve vagyok a cegnel ervenyes munkaszerzodessel, ami kimondja h valaszthatok ceges koccsi vagy keszpenz juttatas kozul. en mindig a ceges kocsit valasztottam. mikor visszajottem szulesirol mar nem engedtek a ceges kocsit koteleztek a keszpenzjuttatasra ami egyertelmuen ellentmond a munkaszerzodesemnek!
2015. aug. 1. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!