Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi ez az új divat hogy álláshi...

Mi ez az új divat hogy álláshirdetésnél bérigényt kérnek?

Figyelt kérdés
Így nem a legjobb embert veszik fel, hanem a legolcsóbbat, aki lehet hogy teljesen inkompetens a szakmában...
2015. júl. 28. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos, h a legolcsóbbat, de az is mérvadó.

10 évvel ezelőtt is kérték, vagy ha a hirdetésben nem is, de az interjún megkérdezték, hogy mennyit szeretnél.

2015. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Elég régóta kérnek bérigény megjelölést.

De mi ezzel a gond? Neked nincsen bérigényed? Nem tudod, mennyiért szeretnél dolgozni?

2015. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel az a gond, hogy ma Magyarországon irreálisan alacsonyak a bérek, és ha az ember annyit mond az interjún, amennyit tényleg megérdemelne az elvégzett munkájáért, akkor sehová nem veszik fel. Sok helyen még a feléért sem.
2015. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Szerinted?
2015. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ebben semmi új nincs és nem feltétlenül azt fogják választani, aki a legkevesebbet jelöli meg. Többet nyom latba a végzettség és a szakmai tapasztalat.
2015. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha valaki "bérigénytelen" az mondjon akkor minimálbért. Bár ha szakmai munka akkor meg pont azert nem fogjak felvenni mert gyanus ha valaki ennyire leértékeli magát.
2015. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem egy rossz rendszer. A munkáltató el tudja dönteni, hogy mennyit hajlandó rááldozni az adott munkaerőre...

Illetve nyilván van egy elképzelésed, hogy mennyiért váltanál munkahelyet, így legalább ha totál nem egyeznek az elképzeléseitek nem húzzátok egymást idejét...

2015. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

új? te hol voltál az elmúlt 15 évben?



amúgy én nem vagyok olcsó, mégis kb 6 héten belül kaptam 3 ajánlatot, és ha fejvadász keres se lepődik meg a bérigényemen, pedig az már kicsit a szokásos áram felett van, amit kérnék egy váltásnál

2015. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ha pedig a legmegfelelőbb embert veszik fel akkor teljesen felesleges a bérigény...
2015. júl. 28. 22:55
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is jó, legalább hamar kiderül, van-e értelme megcsinálni a több körös interjút, vagy csak pocsékolás lenne.
2015. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!