Nagykereskedelmi cégek miért írják ki a nettó, és a buttó árat?
itt van például:
A Kolozsvári szalonna nettó 1070Ft/kg bruttó 1338Ft/kg
A nettó az ár az az amennyiért ők veszik meg a kolozsvári szalonnát más cégektől?
Nem, a nettó ár az ÁFA nélküli.
Ha (kis)kereskedő (cég) veszi meg a terméket, akkor az ÁFA értéket-t visszaigényelheti (leírhatja), így neki valójában csak a nettó árban kerül a termék (persze az eladás után neki is kell már ÁFÁ-t fizetni, de most a kérdés nem ez volt.)
Ezt nem ilyen egyzerű megmondani.
A hagyományos értékesítési láncon kívül léteznek olyan folyamatok, amivel az árat több féle szempontból lehet módosítani, bfolyásolni. Emellett nem biztos az sem, hogy a kolzsvári szalonna tekintetében profitábilisan működik a nagykereskedelem ezzel az árral, vagy épp ha igen, a többi terméken sem biztos, hogy azonos haszonkulccsal és nem utolsó sorban realizált profittal dolgozik.
Ha utánanézel az e-beszmolo-n 2011-ben, - amikorról linkelted az árlistát - 480 milliós nettó forgalom mellett ért el egy évben 640 ezer forint hasznot, de ez sem feltétlen attól függött, hogy épp mennyiért (444,5 millióért) szerezte be adott évben az eladott termékeket.
Tehát hiába, hogy az Eladási ár és a beszerzési ár között volt 35 millió forint (árrés) különbség, abból a profit mindösszesen némileg több mint félmillió volt.
Míg 2014-ben már csak 123 ezer forint profitot tudott elérni, nagyobb bevétel (580 millió) és nagyobb árrés (42 millió) mellett is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!