Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A sok munkanélküli nem is...

A sok munkanélküli nem is akar dolgozni? Ha hallok vmi munkalehetőséget, egyiket sem érdekli.

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm fizikai munkát végzett, de eü. okok miatt abbahagyta. Azóta nem dolgozik, de zsíros kenyéren kívül másra nem is futja. Állítólag keres munkát. Közös ismerősünk keresett eladót a dohányboltjába, végzettség nem kell. Egyből szóltam a srácnak, hogy azonnal lehet kezdeni, ő tuti befutó, hisz a közös ismerős is megbízik benne. De köszöni, az nem neki való, ő nem bír egész nap állni. Pedig ott szerintem van idő leülni, vagy egy magasított forgószékről levenni a cigit meg beütni a pénztárgépbe. A másik, hogy ő nem dohányzik, nem ért hozzá. Mondom neki, nem kell ahhoz érteni, megmondja a vevő, hogy mit kér, és oda kell adni, és kész.

Másik ismerősömet elküldték egy bankból meg utána egy könyvelőirodából is. Elmondása szerint bármit elvállalna, csak már 50 felett van és nem kell sehova. Többnyire egyébként ilyen pénzügyes, bankos állásokra adja be. De kikapcsolták a telefonját, mert nem tudta befizetni a számlát, már jóideje nem tudja fizetni a lakáshitelét, stb. Erre a héten a kis pékségben, ahova járok, szóltak a lányok, hogy nem tudok-e valakit, aki azonnal kezdene, mostmárisazonnal kell nekik ember. Kérdem, kell-e kereskedelmi végzettség. Dehogy kell, csak legyen valaki. Szólok ennek az ismerősömnek, aki nagyjából takarításból tartja fenn magát, mióta kirúgták. OK? köszöni, elmegy megnézi a pékséget. Összefutunk 3 nap múlva, hát ő nem ment be, mert épp nem járt arra.

Furcsállom nagyon ezt, sokan sírnak-rínak, hogy akármit elvállalnának, csak lenne már valami munka, közben meg sok mindenre nemet mondanak. Pl. nem hiszem, hogy bármelyikük is megpróbálta volna beadni a pályázatát egy gyárba, szalag mellé. Igaz, több műszakba kell járni, meg minimálbér vagy ahhoz közeli a fizetés, de akkor ezek az emberek nem is akarnak igazán dolgozni.

Érdemes segíteni az ilyeneknek? (ezzel a két emberrel nem csak ez az 1-1 esetem volt, ha bármit hallottam, azonnal szóltam nekik.)

Aztán meg én csinálok magamból hülyét, mert ajánlok egy kedves, megbízható ismerőst, aki aztán el sem megy, meg sem próbálja. Lassan ott tartok, hogy nem szabad senki mással foglalkozni, mert hálátlanok és kétszínűek az emberek.



2015. júl. 24. 17:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja persze,de nem is kell több 10-100 millóval foglakozni,pályázatokkal elszámolni...Na mindegy ne nyissunk erről vitát...
2015. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%
Nem vitatkozom, csak mivel mindkét oldalon dolgoztam, azért írtam, össze sem hasonlítható a kettő.
2015. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
89%
Én is utálom, ha rám akarnak tukmálni valami olyan munkát amihez én nem értek meg mondjuk félek tőle pl kasszázás.
2015. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
89%

Kérdező, szerintem az ilyen munkanélkülieknek sokkal fejlettebb az "igazságérzetük" , és nem tudnak beletörődni abba, amibe a legtöbben. Látják a világban, hogy a kemény munka nem feltétlenül hoz sok, vagy akár csak normális mennyiségű pénzt, míg mások, akik kb. semmit nem csinálnak, rengeteg pénzt keresnek.

Amúgy nem hálátlanok és nem kétszínűek feltétlenül, csak lehet nem merik elmondani a véleményüket az általad ajánlott munkakörről, félve a te reakciódtól, ezért udvariaskodnak, hogy "majd megnézem".

Amúgy nem kötelező segíteni senkinek. Szerintem ha segítesz, szívből segíts, ne elvárásokkal, hogy nekik mit kéne tenniük, mennyire és hogyan kellene hálásnak lenniük, stb. Ha téged zavar ez az egész segítősdi, munkanélkülisdi, akkor neked van problémád, nem nekik! :)

2015. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!