Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy aki nem dolgozik nem is akar?

Figyelt kérdés

Szerintetek olyan jó dolog, haszontalanul pénz nélkül másoktól függve? Nyugodtan próbálja ki aki így gondolja!

Néha nem árt jó helyen lenni jókor, vagy jó kapcsolati tőkével rendelkezni. Nem kellene általánosítani, csak mert vannak segílyesek. Nem mindenki lustaságból nem megy! Könnyű küldeni, amikor ekkora a konukrencia, és hatalmas elvárások vannak éhbérekre.Aki ezeket gondolja, mindig azonnal talált munkát vagy 15 éve egy helyen dolgozik?



2012. aug. 25. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Mert fogalmuk sincs a mai helyzetről. A "kádárista" időkből indulnak ki, hogy aki nem dolgozik az csakis deviáns, problémás, válogatós, munkakerülő stb. lehet.


Ma Mo. -n min 1-1,5 M munkanélküli lehet a legfeljebb 4-5000 álláshelyre, aminek nagy részét a törvényi kötelezettségek miatt hírdetnek meg, de eleve meg van rá az ember a "haverok" közül. És ezzel párhuzamosan szünnek is meg álláshelyek.


Egy álláshírdetésre 500-1000 vagy még többen is jelentkeznek, így kb. annyi esély van a felvételre mint egy lottónyeremény.

Soszor egy elutasító sablon körlevelet sem hajlandóak küldeni.

2012. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
"Soszor " = Sokszor :)
2012. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Azért mert az ilyen emberből van kevesebb és sajnos az emberek általánosítanak.

Egy vállalkozónál felvétel volt nem is oly nehéz munkára, tudod mi történt? A beküldött önéletrajzok 60%-a kuka, agyatlan, arra se veszi a fáradságot, hogy normálisan leírjon valamit, a többiből akiket interjúra hívtak lemondás nélkül a fele nem jött el, akiket felvettek (!) abból 3 első nap nem is jött dolgozni. Értem, hogy van olyan helyzet, amiből alig lehet kimászni és sajnos egyre több ilyen lesz, de azért még mindig van rengeteg ember akinek büdös a munka vagy zsenánt valami "alja" munkát végezni.

Az én családom (majdnem) mindig jól élt szerencsére, de amikor egyik napról a másikra összeomlott az anyagi biztonság, emlékszem anyám (aki tanári végzettségű, de csak keveset dolgozott a szakmájában) szinte azonnal elkezdte nézni a leggyorsabban betölthető állásokat, ami akkor a takarítás volt. Nem kellett neki elmennie végül, megoldódott a helyzet, de tudom, hogy simán megcsinálta volna, mert muszáj volt. Apámmal mindketten az utált vállalkozó kategóriába tartoznak, csak ezt meg erről az embercsoportról nem feltételezi senki, hogy bármit elvállalnak, ha arról van szó, hogy nincs mit enni.

2012. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Mert sok ilyennel találkozni. Anyukám keresett az irodájába munkaerőt nyár elején, nem sok fizuért az ok, de sztem akkor is jó referencia lehet a későbbiekre is esetleg...mindegy, a lényeg, hogy volt akiket felvett volna, de mind kitaláltak vmit, hogy hát ő nyáron nem fog dolgozni, meg inkább megy fesztiválokra pultosnak a nyáron, volt, akinek mondta, h hivja vissza egy-két napon belül, azóta sem hívta vissza, pedig felvette volna azt is....stb. Szóval tényleg úgy tűnik, hogy sokan nem is akarnak igazán dolgozni.
2012. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Megírom az igazat, ami anyukámmal történt és lepontoztok??? Mi ennek az értelme? bezzeg ha vki kijavítja, hogy soszor=sokszor, az 100%ban hasznos....ekkora marhaságot
2012. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Újra!


4.- nek!


Lepontozás: Valószínűleg azért történt mert nem volt megfelelő a válasz. :)


" Anyukám keresett az irodájába munkaerőt nyár elején, nem sok fizuért az ok, de sztem akkor is jó referencia lehet a későbbiekre is esetleg..."


Már ne haragudj, de mi számít jó referenciának?

Az, hogy xy és társa bt.-nél, kft. -nél dolgozott valaki irodai munkásként? :)



"akinek mondta, h hivja vissza egy-két napon belül, azóta sem hívta vissza, pedig felvette volna azt is...."


Látod ez megint kifogás, ha valaki kiválaszt egy megfelelő munkaerőt akkor elég furcsa az, hogy a munkavállalónak kell visszahívni. A tendencia pont fordítva szokott lenni. (Úgy hiszem, hogy egy e- mail, vagy egy telefonhívás nem kerül sokba ha komolyak a munkáltató szándékai)

Ha meg nem történik értesítés azt a munkavállaló elutasításnak veheti.

Csak sajnos az igen tisztelt munkáltatók 100 pályázatból jó ha 10-15- re hajlandóak, akár egy sima kör e- mailt küldeni. Arra számítanak, hogy ha nem válaszolnak az elég ráutaló magatartás lehet az elutasításra.


Az meg, hogy valaki 300- as órabérért keres két diplomás, három idegennyelvvizsgás embert és ezután kevesebben akarják elvállalni az nem a munkavállaló bűne.

Ilyen esetben hatásvadász demagógia lemunkakerülőzni a jelentkezőket. Ha így teszel akkor fogalmad sincs mi folyik ebben az országban! Lásd 1. válaszom számadatait.

És ez tapasztalat, úgyanis sokáig hr vonalon tavékenykedtem.

Egyébként 300 -ért is találni sok száz embert, de akkor nem biztos, hogy a fenti kvalitásokkal rendelkezik.


Ha konkrétabban leírod a helyzetet (munkakör, fizetés, elvárt képzettség stb.) akkor jobban tudnék rá válaszolni, hogy mi lehetett a hiba.



És, hogy miért?

2012. aug. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. újra!


3.- nak!



"Egy vállalkozónál felvétel volt nem is oly nehéz munkára, tudod mi történt? A beküldött önéletrajzok 60%-a kuka, agyatlan, arra se veszi a fáradságot, hogy normálisan leírjon valamit "


60% formai-tartalmi hiba????? "Sima" egy oldalas önéletrajznál? Ez nagyon érdekes! :) Milyen mukakör volt ez? (bővebb infók?) Persze mindig van egy- két érdkes "eset", na de 60%?


Úgy vélem ha 60% -os hiba volt a pályázatokban ott talán a kiírásban lehetett valami hiba, és ez valahol a munkáltató bűne lenne elsősorban. Lehet, hogy nem egyértelműen voltak felsorolva az elvárt kompetenciák, végzettségek stb.



"Értem, hogy van olyan helyzet, amiből alig lehet kimászni és sajnos egyre több ilyen lesz, de azért még mindig van rengeteg ember akinek büdös a munka vagy zsenánt valami "alja" munkát végezni. "


Egyedi esetekből nem szabadna sok százezer emberre vonatkozó megállapításokat tenni!


"szinte azonnal elkezdte nézni a leggyorsabban betölthető állásokat, ami akkor a takarítás volt."


Takarítói állás mint gyorsan betölthető munka? :) Ez úgye csak vicc akart lenni? Elképesztő, hogy milyen sztereotípiák vannak.


Arra még nehezebb bekerülni mint egy magasabb végzettséget követelő munkára. Úgyanis az összes képzetlen munkaerő oda özönlik, míg egy diplomás azért megteheti, hogy máshova is jelentkezik.


Ha nem ismeretséggel jelentkezik valaki 1000%, hogy nem veszik fel takarítónak diplomával.

Többek között azért sem mert magasabb fizetési igényt feltételeznek az ilyen jelentkezőkről, illetve tudják, hogy az első adandó alkalommal "lelépnek".

2012. aug. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

7. nyilván azt gondolod, hogy nagyon okosan megválaszoltad a 4-est is és engem is (3), süt a válaszaidból az irónia, de pl. arra nem vetted a fáradságot, hogy elolvasd: azt írtam SAJNOS az emberek általánosítanak. vagyis én nem vonok le általános következtetéseket, csak annyit mondtam, ezt lehet rengeteg helyen tapasztalni, pl. a 4-es válaszoló is ezt írta. a rengeteg és a mindenki között remélem tudsz különbséget tenni.


nyilván könnyű megírni egy önéletrajzot, de hidd el sok embernek ez is nehezére esik. jellemző, hogy a vállalkozót hibáztatod, a válaszomat is nyilván azért pontoztad le, mert beírtam, hogy a szüleim vállalkozók. mások is ezért pontozták le. az már senkit nem érdekel, hogy min mentek keresztül vagy mit tettek az életükben azért, hogy a családjuknak megadják az anyagi biztonságot, ők mindig csak szemét vállalkozók lesznek. miért? mert az emberek általánosítanak, úgy ahogy te is. (csak a jövőre nézve: az úgy hosszú ú, az ugye és az ugyanis pedir rövid).


szóval a meghirdetett munka eladói állás volt (nem egy kunszt közérthetően kiírni ilyesmi, legalábbis azt hinné az ember), 2féle vizsgát vártak el. a jelentkezők többségének ebből egy sem volt meg. nem fáradoztak azzal, hogy végigolvassák a pár sornyi felhívást.


Látom a szövegértelmezéssel neked is gondjaid lehetnek...azt írtam AKKOR volt a leggyorsabban betölthető állás. Anyukámról van szó, mindez kb. 20 éve volt. Mit tudsz mondani az akkori munkaerőpiacról? De egyébként valószínűleg magántakarítást vállalt volna, és igen, voltak hozzá kapcsolatai. Az emberek nem vákuumban élnek.


Szóval kb. ennyi.

2012. aug. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 60% és a „rengeteg” kifejezés használatával szerintem pedig pontosan azt a látszatot kelted, hogy itt sok-sok munka van amit az „ingyenélő” és a „henyélő” túlnyomó többség (60%) nem akarnak elvállalni, pedig jól meglennének fizetve.


A "vállalkozó" is elég tág fogalom. Vállalkozó lehet az önfoglalkoztató biztonsági őr, vagy biztosítási ügynök, de lehet több száz fős céget vezető személy is.

Nem tudom miből vontad le ezt a következtetést, hogy Én lenézem a vállalkozókat, mindig is „munkáltatót” írtam a bejegyzésemben. Az pedig lehet multi nagyvállalat, állami cég, önkormányzat is.


Munka: Első beírásodban ezt a 2 féle bizonyítvány (ami egy egyszerű eladói munkánál valljuk be kicsit furcsa) dolgot egyáltalán nem említetted, inkább abból inkább formai dolgok miatti elutasítás vehető ki. Idézet: „hogy normálisan leírjon valamit,”

És pontosan hány embert is kerestetek ha már 3 (!) felvett az első nap nem jelent meg a munkahelyen?


„mindez kb. 20 éve volt. Mit tudsz mondani az akkori munkaerőpiacról?”

Azért a 20 évvel ezelőtti dolgokat ne hasonlítsuk össze a maival. De még a 2-3 évvel ezelőttieket sem.

1000 X más volt a helyzet. Ha nem vetted volna észre gazdasági válság van és még a legegyszerűbb filléres fizetésű munkákra is több száz jelentkező van.


„(csak a jövőre nézve: az úgy hosszú ú, az ugye és az ugyanis pedir rövid).”


A „pedir” talán inkább inkább „pedig” ha szabad megjegyeznem!!! :) :) :) :)

De remélem ezt a kis véletlen elírást elnézed nekem napi tizenegy óra munka után és az éjfél körüli időpontot figyelembe véve.

És felhívnám a figyelmedet arra is, hogy mondatot mindig nagy betűvel kezdünk. Pl.: „vagyis” =Vagyis,

„nyilván” =Nyilván „jellemző”= Jellemző, „az”=Az,” mert”=Mert, „szóval”= Szóval,” nem”=Nem stb. stb.

Úgyhogy ezzel gigantikus öngólt lőttél!!!!!! :) :) :)


„Látom a szövegértelmezéssel neked is gondjaid lehetnek...” Ezt a többiek is nevében visszautasítom, de a fentiek alapján neked pedig a helyesírással lehetnek gondjaid. De biztos ezeket felemlítése is azért lehet mert a „szemét munkakerülő élősködök” irigykednek a keményen dolgozó „vállalkozókra”.

Amúgy az objektivitás miatt megkérdezhetjük, hogy Te eddig mit, és mennyit dolgoztál eddig?

Mert lehet, hogy előítéletesnek tűnhet, de a saját ismerősi körömben pont az a tapasztalat, hogy az ”újgazdag” vállalkozók csemetéi, -akik még egy napot nem dolgoztak és szüleik által biztosítanak maguknak jólétet-, szólják le az egyszerű szegényebb embereket, hogy buták és munkakerülők, ezzel általánosítanak.

Annak ellenére, hogy semmit sem tudnak az egész helyzetről.


Remélem kielégítő volt a válaszom. :)

2012. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

9. hátjó, menjünk bele, úgy tűnik komolyan veszed.

nagyon vicces, hogy figyelmezteted a másikat, hogy ne általánosítson, az érveléseidben pedig amikor úgy jó, akkor általánosítasz, amikor meg az ellenkezője kényelmes, akkor nem vagy hajlandó elvonatkoztatni a konkrét helyzettől.

-----

a 60%-ot rögtön általánosítottad (nem, nem én tettem, én egy konkrét helyzetről beszéltem, amit te kitekertél és azt mondod, hogy "én keltem azt a látszatot". egyáltalán nem.

-----

a vállalkozó tág fogalom, igen (bár az egyszemélyes vállalkozásoknál ezt általában külön hozzáteszik). honnan vettem, hogy utálod a vállalkozókat? ok, munkáltatónak hívod, de a válaszaidban kb. mindenért őket hibáztatod, ők a felelősek sok mindenért.

pl. azt mondod az egyik (nem nekem adott) válaszodban, hogy a munkáltatónak kéne visszahívnia a leendő/potenciális munkavállalót, akkor is, ha megbeszélték, hogy fordítva legyen. remélem viccelsz. ez pl. teljesen alkalmas módszer a komolytalan emberek kiszűrésére, aki arra se képes, hogy eleresszen egy hívást, ha kérik rá, az nem kell munkaerőnek.

--------

az eladói munkáról: fogalmam sincs itt min szőrözöl, amikor nem tudod miről beszélsz. igen, 2féle bizonyítvány (nem, egyáltalán nem furcsa), lottózókban kell pl. terminálkezelői, hírlapárusnál is kell egy másik, specializálódott boltoknál pedig egy arra vonatkozó. ezek is eladói munkák. (itt ugye nem tudtál elszakadni az adott szitutól)


mi köze van ahhoz bárminek is, hogy hány üres hely van? 3-an nem jöttek el, nem egyszerre, hanem 2 hetes különbséggel, utána újra kellett keresni az embert (megint nem gondolkoztál általánosabban).

------

20 éve volt:

de, észrevettem, hogy gazdasági válság van és nem én kezdtem összehasonlítani a 2 helyzetet, hanem te. én csak a hozzáálllásra írtam a példát, hogy mindig menni kell tovább és keresni a lehetőségeket, bármilyen szűkek is. (megint nem szakadtál el a konkrét szitutól)

-------

a nyelvtani dolgokba nem is nagyon megyek bele, kiröhögsz egy nyilvánvaló elütést, miközben kétszer konzekvensen hosszú ú-t írsz. ha ez tényleg elütés, ok, én kérek elnézést. azzal meg újat mondtál, hogy hogyan kell kezdeni a mondatot, tényleg eddig ezt nem tudtam...

de látom nagyon tetszett, hogy új infót oszthatsz.

----


nem tudom milyen többiek nevében beszélsz, de nem biztos, hogy engedélyt adtak rá. esetleg te vagy a nép szava. mindenesetre úgy viselkedsz.

"a „szemét munkakerülő élősködök” irigykednek a keményen dolgozó „vállalkozókra”. "

ez a te nézőpontod, nem az enyém. süt belőled az irónia és még te mondod, hogy nem utálod a vállalkozókat. én nem tekintem a munkanélkülieket élősködőknek (tudom, hogy te sem, csak azt gondolod, hogy én igen), az eredeti válaszomban is csak annyit mondtam, hogy rengeteget lehet azt tapasztalni, hogy az emberek igenis nem akarnak dolgozni. értem, hogy te a munkavállalói oldalról nem lehet a vállalkozó szemével látni, de hidd el, túl sokszor történik ez. (és az egyértelműség kedvéért: még mindig NEM gondolom azt, hogy ez az általános helyzet, csak SOKSZOR történik és aki hajlamos az általánosítsra (mint pl. sok helyzetben pont te), az beleesik abba a hibába, hogy ezt általános helyzetnek veszi (lásd az eredeti válaszom, ahol külön kiemeltem, hogy sajnos az emberek általánosítanak, de ezen (kényelmességi okokból) átsiklottál).

-------

nem tudom miféle objektivitást ad az, ha leírom mit dolgoztam eddig. attól hirtelen egyetértesz velem vagy igazam lesz, ha leírom, hogy pontosan ismerem a munkavállalói (és keserves munkakeresői) oldalt is? miből gondolod, hogy egy olyan anya, aki bármit megtesz, csak dolgozhasson, arra neveli a gyerekét, hogy henyéljen?

és igen, nem csak előítéletnek tűnik, hanem az is. ez az amiért ilyen iróniával viszonyulsz a vállalkozók felé is, mert előítéletekkel rendelkezel. és igen, rengeteg (rengeteg, nem MINDEN) esetben akár igazad is van, de ugye veszélyes dolog az általánosítás.

Ha úgy vesszük általános iskolás korom óta szoktattak a munkához, akkor nagyon sokat kisegítettem (apró dolgok, csak hogy a gyerek szokja címmel) apám üzletében, aki tönkrement nem sokkal később. gimnázium alatt szintén dolgoztam, egyetem alatt még többet, szabadúszó fordító voltam. a posztgraduális tanulmányaim alatt szintén. mikor ezeket elvégeztem, másfél évig kerestem munkát, de a legtöbb helyről vissza se jeleztek (gondolom ismerős), sok helyen közölték, hogy "túlképzett", végül leléptem külföldre. nem egy ideális megoldást, nem szívesen hagytam ott az országot, a családomat, a barátaimat. de ha egyszer nem volt munka, akkor nem volt. pontosabban, lehet hogy lett volna, de én másfél évig nem találtam és betelt a pohár.

ennyi a sztorim röviden.

----

nem is tudom miért válaszoltam ilyen hosszan, talán zavart, hogy kitekered a mondataimat és mivel úgy gondolod, hogy nem a te oldaladon álló vagyok vagy egyáltalán nem tudok semmit a helyzetről, ezért ezt megteheted vagy leszólhatsz. remélem látod, hogy hol helytelen az érvelésed, illetve nem is az , hogy helytelen, hanem abból indul ki az ellenállásod, ami ott se volt eredetileg sem.

2012. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!