Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy aki nem dolgozik nem is akar?

Figyelt kérdés

Szerintetek olyan jó dolog, haszontalanul pénz nélkül másoktól függve? Nyugodtan próbálja ki aki így gondolja!

Néha nem árt jó helyen lenni jókor, vagy jó kapcsolati tőkével rendelkezni. Nem kellene általánosítani, csak mert vannak segílyesek. Nem mindenki lustaságból nem megy! Könnyű küldeni, amikor ekkora a konukrencia, és hatalmas elvárások vannak éhbérekre.Aki ezeket gondolja, mindig azonnal talált munkát vagy 15 éve egy helyen dolgozik?



2012. aug. 25. 13:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek már teljesen eltérítettük a topikját, de talán (talán!:)) hasznos lesz valamire.

viszont még egy "adalék": tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy egy mázlista vagyok, mert a szüleim keményen megdolgoztak azért, hogy mindezt megadhassák nekem és én értékelem is (egyébként nem "újgazdag" család, régi pénz, csak csomószor tönkrement több generáció is, de mindig megtalálták a visszautat-persze ehhez is kell szerencse (is) ).

viszont: 2 legjobb barátnőm példája (mielőtt megkérdezed, hogy de hány legjobb barátnője lehet egy embernek, én hármat tekintek annak):

az egyik szegény környezetből indult, a szülei kifejezetten nem akarták, hogy tanuljon, jó lesz ő gyári munkásnak is, abból is el lehet karistolni, mondták. ő megteremtette saját magának a lehetőségeket, dolgozott (többet mint én), tanult és most nagyon jól él.

a másik kicsivel jobb (de nem gazdag) anyagi körülmények között nőtt fel, a szülei támogatták, egyetemet végzett és immár 6 éve munkanélküli, a szülei nem nagyon tudnak segíteni, de lényegében belőlük él. én nem nézem le emiatt, csak sokszor noszogatom, hogy illene már dolgozni (elég keveset próbálkozik).

2012. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

en mindig azonnal talalok munkat es jelenleg 20 eve egy helyen dolgozom,kedves kerdezo!

nem kell valogatni!

hanem a munkanelkuli fogadjon el akarmit es majd UTANA

kereshet jobbat,munkaido utan,elott!

2014. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

" mindig azonnal talalok munkat es

jelenleg 20 eve egy helyen

dolgozom"


Mindig azonnal? Honnan tudod ha 20 éve ugyanott vagy?

2015. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!