Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A sok munkanélküli nem is...

A sok munkanélküli nem is akar dolgozni? Ha hallok vmi munkalehetőséget, egyiket sem érdekli.

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm fizikai munkát végzett, de eü. okok miatt abbahagyta. Azóta nem dolgozik, de zsíros kenyéren kívül másra nem is futja. Állítólag keres munkát. Közös ismerősünk keresett eladót a dohányboltjába, végzettség nem kell. Egyből szóltam a srácnak, hogy azonnal lehet kezdeni, ő tuti befutó, hisz a közös ismerős is megbízik benne. De köszöni, az nem neki való, ő nem bír egész nap állni. Pedig ott szerintem van idő leülni, vagy egy magasított forgószékről levenni a cigit meg beütni a pénztárgépbe. A másik, hogy ő nem dohányzik, nem ért hozzá. Mondom neki, nem kell ahhoz érteni, megmondja a vevő, hogy mit kér, és oda kell adni, és kész.

Másik ismerősömet elküldték egy bankból meg utána egy könyvelőirodából is. Elmondása szerint bármit elvállalna, csak már 50 felett van és nem kell sehova. Többnyire egyébként ilyen pénzügyes, bankos állásokra adja be. De kikapcsolták a telefonját, mert nem tudta befizetni a számlát, már jóideje nem tudja fizetni a lakáshitelét, stb. Erre a héten a kis pékségben, ahova járok, szóltak a lányok, hogy nem tudok-e valakit, aki azonnal kezdene, mostmárisazonnal kell nekik ember. Kérdem, kell-e kereskedelmi végzettség. Dehogy kell, csak legyen valaki. Szólok ennek az ismerősömnek, aki nagyjából takarításból tartja fenn magát, mióta kirúgták. OK? köszöni, elmegy megnézi a pékséget. Összefutunk 3 nap múlva, hát ő nem ment be, mert épp nem járt arra.

Furcsállom nagyon ezt, sokan sírnak-rínak, hogy akármit elvállalnának, csak lenne már valami munka, közben meg sok mindenre nemet mondanak. Pl. nem hiszem, hogy bármelyikük is megpróbálta volna beadni a pályázatát egy gyárba, szalag mellé. Igaz, több műszakba kell járni, meg minimálbér vagy ahhoz közeli a fizetés, de akkor ezek az emberek nem is akarnak igazán dolgozni.

Érdemes segíteni az ilyeneknek? (ezzel a két emberrel nem csak ez az 1-1 esetem volt, ha bármit hallottam, azonnal szóltam nekik.)

Aztán meg én csinálok magamból hülyét, mert ajánlok egy kedves, megbízható ismerőst, aki aztán el sem megy, meg sem próbálja. Lassan ott tartok, hogy nem szabad senki mással foglalkozni, mert hálátlanok és kétszínűek az emberek.



2015. júl. 24. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, velem nagyon sokszor megcsinálták állásinterjúkon, hogy indoklás nélkül elutasítottak, meg volt hogy azt kamuzták, betelt az állás, aztán a következő héten újból meghirdették a profession.hu-n ugyanazt az állást, amelyik elvileg betelt, azért nem mehettem... A századik ilyen eset után ne csodálkozz, hogy nem mernek az emberek új állásba kezdeni!! Nagyon sok az átvágás, sőt engem eddig mindenütt átvágtak, pedig pesten lakom.
2015. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Elhiszem, sőt tudom, hogy vannak ilyenek.

De itt a két említett esetben személyes beajánlás volt, és meg sem próbálták.

A Te eseted az, amikor ismeretlenként pályázol a neten. Sajnos úgy rosszabb munkát keresni.

De ezek az emberek megtehették volna, hogy elmennek dolgozni.


A saját anyám... hát megpróbálom röviden leírni. 20 éve nem dolgozik, apám eltartotta, amíg megtehette. Aztán már nem tehette meg, el is váltak, megromlott a házasságuk. Segélyt kap, most is van egy pasi, aki eltartja. 20 év után is lett volna 2 lehetősége dolgozni. Elvégzett egy tanfolyamot, aminek volt gyakorlati része is. A gyakorlati helyen ezután ajánlottak neki munkát. Nem vállalta el, mert a főnökasszony neki nem szimpatikus, nem voltak jóban. Most őszintén, hányan rajongunk a főnökünkért? Az én főnököm is egy képmutató, seggnyalást elváró ember. Nem azért dolgozom ott, mert hú de nagyon jó, hanem mert muszáj. És így is megbecsülöm, hogy van munkahelyem.

A másik alkalommal a szomszéd városban (kisvárosban, szinte faluban lakunk) lett volna állás. Ez persze nem is volt fix, hiszen egy sima hirdetés volt. És azt mondta, ne küldjem el az önéletrajzát, mert ő hogy megy át a szomszéd városba? Rossz a buszközlekedés!

Hát valóban, a buszközlekedés nem a legjobb. De tudod, hányan járunk így dolgozni??? Nagyon sokan! Többek között én is! És az a hirdetés nappali munka lett volna, kb. 8-16. Ebben az időben azért elfogadható a buszjárat. De nem, neki ez sem volt jó.

A mai napig segélyt kap, sőt nemrég láttam (nem tartjuk már a kapcsolatot, mióta csak akkor hívott, amikor kellett neki valami) a sárga mellényben közmunkásként!

Holott lehetne egy óvodában dajka (ez volt a fix, felajánlott hely), vagy egy magánháznál bébiszitter. Hisz a végzettséget megszerezte, és a gyerekekkel is jól elvan.

2015. júl. 24. 18:17
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező azt ne felejtsd el, hogy a segélyért semmit se kell tenni. A közmunka meg igen laza, általában üldögélsz még téblábolsz. (nem mindenhol azért:) Egy 8 órás bejelentett munkáért 72 ezret kapsz, közmunkán 40 valamennyit.

A 72 és 40 között komoly különbség tűnik a 32 ezer +? Akit eltartanak ö inkább 40 ért dolgozik, mert a munka mennyisége töredéke. Magyarországon a munka menyisége nem arányos a fizetéssel. Én gyárban dolgozom és minimálbért kapok de én sokkal többet dolgozok mint egy közmunkás, és csak 30 al kapok többet. És csak 1 műszakban, de aki 3 ban 10, 20 el keress többet de 4* annyit dolgozik kb. Teljesen aránytalan a rendszer. Meggyőződésem az emberek oktatásra kéne küldeni, nem közmunkára. Nem mindenki alkalmas eladónak, ami neked úgy tűnik csak odaadja amit kér az ügyfél, és ennyi. Az tévedés, jó kommunikációs képesség is kell hozzá. Mindenkit ott kéne elhelyezni ahova való. Én nem szívesen dolgozom gyárban, de látok olyan embert aki erre született. Az ilyen pl szívesen is csinálja. Minek tegyél be olyat aki erre alkalmatlan? Majd utána azt mondod nem akar dolgozni. Persze egyszerűbb azt mondani, nem akar dolgozni és kész. Az is tény aki sokáig nem dolgozik elszokik tőle, utána sokall nehezebb munkára rávenni, hozzá lehet szokni a munkához, de nagyon el is lehet tőle szokni.


Én úgy gondolom a fizetések, hihetetlen aránytalanok, a rendszer nagyon igazságtalan. Úgy hogy én is inkább külföldön fogok dolgozni, mert többet kell dolgozni, de a fizetésem arányba kerül a munkámmal. Ez szerintem nagyon fontos.


Egyébként meg ha már munkát akarsz másoknak keresni, olyat keres amit ők is akarnak csinálni. Bár megjegyzem egy dohánybolti eladó az nagyon laza munka. Én ugrálnék örömömben ha ezt csinálhatnám. De elhiszem valaki ezt lehetetlen feladatnak látja. Talán kicsit felemás a válaszom, egyet is értek meg nem is, sztem a probléma bonyolultabb. :)

2015. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, én komolyan örülnék neki, ha beajánlanának valahová, csak az a baj, hogy nekem nincsenek ilyen ismerettségeim.
2015. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Te csak az egyik oldalát látod (nézed) a dolgoknak.

Ismerősöm szintén dohányboltban dolgozott. Be volt jelentve 6 órára, arányos minimálbérrel.ehhez képest a munkaideje 10 óra, plusz zárás után ő takarított. Bejárást nem fizetnek, hiába más településről járt be. Annyit kapott (bruttóban és nettóban is), mintha közmunkán lenne, csak napi kb. 2,5 órával többet dolgozott, többet költött (a bejárást saját zsebből kellett fedeznie) és ha leltárhiány volt (ami esetleg nem is nála keletkezett), akkor azt levonták tőle.

Szerinted megérte volna neki dohánybolti eladónak maradnia?

Unokatestvérem kereskedelemben dolgozik. Garantált bérminimumot kap, 8 órára van felvéve. A napi munkaideje osztott: reggel 6-tól 9-ig, majd 12-től 5-ig. Papíron. A valóságban tényleg osztott a munkaideje, csakhogy 1/2 6-ra legkésőbb bent kell lennie, 10 után jöhet el. 1/2 12-re vissza kell mennie, 6 után jöhet el. Ha valami miatt még tovább bent kell lenni, túlóra pénz arra sincs. Leltár hiányt, kassza hiányt szétdobják a dolgozók között. Bejárást nem fizetnek (itt sem)

2015. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen ilyen feltételekkel nem éri meg dohányboltban sem dolgozni. Nagyon meggondolandó, milyen munkáért menyiért dolgozik valaki, nem mindegy.
2015. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

4 évig kerestem munkát, mire beajánlással végre sikerült találnom.

Ezen felbuzdulva én is próbáltam segíteni a munkanélküli ismerőseimen, de nekem is nagyon rossz tapasztalataim vannak. Volt, ahol nekem égett a képem, mert az illető egyszer csak nem ment el a betanításra, pedig előző nap megbeszélték. természetesen telefonálni sem tudott.

Most a munkahelyemen is kerestek valakit, 2 embernek szóltak, azt mondták másnap visszahívnak... Na azóta se.

Nekem ehhez már nincs kedvem, hiába nekem is így lett szerencsém.

2015. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%

Aki 20 éve nem dolgozik, azt ne ajánld be sehova. Kutatások szerint, aki 7 évnél tovább volt munkanélküli, képtelen lesz beilleszkedni. Arról nem beszélve, hogy semmi fogalmuk sincs róla, hogy hogy kéne viselkedni egy állásinterjún vagy egy munkahelyen.

Élő példa, anyám 12 évig volt otthon, eltartotta a férje. Csak aztán észbe kapott, hogy nem lesz nyugdíja, így kellett valahogy még 3 évet összekaparnia. A férje beajánlotta több helyre is, de úgy állított oda állásinterjúra, hogy ne már 8-kor nyisson a bolt, mert akkor korán kell kelnie, nyisson inkább 9-kor. Aztán meg várta, hogy felvegyék.

Sok olyan ember van, akit képtelenség munkára fogni. Ha kap segélyt akkor jobban jár, mint a minimálbérrel, mert azért tényleg jóval többet kell dolgozni, utazni, ha már bejár, másra is költ, nem éri meg. Csak én tényleg azt nem értem, hogy sokan már segélyt sem kapnak.

Én voltam 2 évig munkanélküli GYES után. És igazad van, nem adtam be gyárba az önéletrajzomat. Diplomás vagyok, nyelveket beszélek, nem csak hogy büdös volt az a munka, de ha oda megyek dolgozni, soha az életbe többet nem vesznek fel normális helyre. Onnan már nem lehet feltörni. Az is igaz, hogy mi nem éheztünk, csak lelkileg volt rossz, hogy csak addig voltam érdekes, amíg meg nem kérdezték, hogy és miért jöttem el az előző munkahelyemről. Mert nem vettek vissza gyes után. Aha, köszönöm szépen, majd értesítjük...

2015. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%
Az meg a másik probléma, hogy mindenhol munkatapasztalatot várnak, még egy egyszerű kézbesítői álláshoz is! Pályakezdő vagyok, magától értetődő, hogy nincs munkatapasztalatom, így még a leggagyibb melókba sem vesznek fel! Kérdező, szerinted én például mit tegyek? Megtudják, hogy nincs tapasztalatom, szó szerint minden interjún elküldenek a francba...
2015. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Nyugodtan mond azt dolgoztál fél évet egy cégnél de aztán csődbe ment. Ilyenkor nem tudják ellenőrözni sem. Nyilván minél kisebb céget érdemes hazudni. Én is voltam pályakezdő őszintén elmondtam mindent és leszartak, már olyanokat kamuzok a fele se igaz. De ha nem vagy magabiztos nem biztos jó taktika a hazugság sem. Neked kell tudni, képes leszel e végezni az adott tevékenységet vagy sem.
2015. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!