Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak bele az önéletrajzba...

Mit írjak bele az önéletrajzba pályakezdőként?

Figyelt kérdés
Csendes természetű vagyok, de az egyetem előtt aktívan részt vettem az iskolai életben: voltam csoportvezető táborokban, részt vettem az iskolaújság és -rádió szerkesztésében, ha egy szülő alapítványi hozzájárulást fizetett, az osztályfőnök rám bízta, hogy vezessem a bemutatott csekkeket. Nem dicsekvésként írtam ki. Nekem "óvodásnak" tűnik ilyet beleírni az önéletrajzba - mint "egyéb képesség" -, de elsőre blikkre kb senki sem nézné ki belőlem, mert visszahúzódóbb típus vagyok, hogy pl jól össze tudok fogni embereket egy adott feladatra, ami viszont plusz pont. Tehát szerintetek ilyeneket beleírjak? (Tanulmányok, tapasztalat, nyelvtudás, jogsi stb után a legvégére?)

2015. júl. 24. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudod egy pályakezdőben az a lényeg, hogy elvben ugye még nincs munkatapasztalata. Nyilván, aki dolgozott a tanulmányai alatt diákmunkásként, vagy gyakorlatozott, annak van, de lehet köze nincs ahhoz a munkához, amit mondjuk megpályázott.

És ilyenkor nem tudsz mást tenni, mint az iskolai éveid alatt szerzett ilyen jellegű tapasztalataidat beleírod.

Szóval semmi gond, ha beleírod.

2015. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem óvodás, teljesen jó. Akármilyen eredményt is, de írj bele, ha van mellette valami munkatapasztalat pláne jó! Én pl sporteredményt írtam, és interjúkon mindig jó téma volt. A lényeg az, hogy azért lássák, hogy nem egy olyan diák vagy, aki csak sorozatokat nézett suli után. Hajrá!:)
2015. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!