Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tőzsdei kereskedéshez milyen...

Tőzsdei kereskedéshez milyen végzetség kell? Kell hozzá diploma?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha magadnak kereskedsz a saját pénzeddel, akkor nem kell.
2015. júl. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mit kell hozzá tudni?
2015. júl. 22. 19:27
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Kereskedni. De ha ezt itt kell kérdezned, felejtsd el rögtön.
2015. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Főleg azt, hogy mit akarsz venni, és mit akarsz eladni :D
2015. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Kereskedni"


Van egy haverom aki nem tanul tözsdei kereskedést árfolyam elemzéstsem meg hasonlókat kereskedő szakon tanul főiskolán. Ezért gondoltam hogy itt talán tudja valaki.


Am részletesebben "Kereskedni" am részletesebben légyszi konkrétabban milyen ismeretek szükségesek a sikeres kereskedéshez?

2015. júl. 22. 20:14
 6/13 A kérdező kommentje:

"Ha magadnak kereskedsz a saját pénzeddel, akkor nem kell."


Hogy érted? Semmilyen iskola nem kell hozzá?

2015. júl. 22. 20:17
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Mi kéne? Nyitsz egy értékpapírszámlát valamelyik brókercégnél, aztán adsz megbízásokat, hogy vegyenek OTP-t 2 millió forintból maximum 5800 Ft-os árfolyamon, és adjanak el 400 db Molt legalább 15400-on. Kb. ilyesmi. Csak tudjad, mit akarsz venni meg eladni, hogy jól járj.
2015. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

ha másnak kereskedsz sem kell hozzá diploma, egy OKJs szintű képzés elegendő, gyakorlatilag érettségi mellé megcsinálható.


Amúgy a brókerség kihalóban lévő szakma, manapság a kis pénzű ügyfelek maguk intéznek mindent a neten, a nagy portfóliókat pedig profi üzleti elemzők és tanácsadók kezelik, ami megint nem a mezei bróker szint. Az ami a 90-es években a bróker szakma volt, az már gyakorlatilag teljesen eltűnt.

2015. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez így van, akár 100.000 ft-tal is nyithatsz számlát akármelyik bankban, vagy külföldi brókernél.

De nem nagyon javaslom neked. Mi csináltuk, a férjem 3 évig foglalkozott vele, először demo számlán, aztán kisebb tétekben. Én folyton mondtam neki,hogy hagyja abba, mert valamennyire én tanultam ilyet, és tudom, hogy ezen csak a BRÓKER nyerhet. Nem hallgatott rám, szerencsére nem vesztett, de nem is nyert nagyobb összegeket. De amennyi energiát beleölt, ennyi idő alatt megtanult volna egy nyelvet felsőfokon, több értelmét láttam volna. Az ébresztette fel, amikor az Alpari becsődölt, és az egész számlánkat minden pénzzel együtt zárolták. Mert ugye ez is megtörténhet. Szerencsére azóta visszakaptuk a pénzt, de akkor egy kicsit idegesek voltunk, de jó lecke volt ez, azóta inkább keresett egy főállást.

De szerencsejáték függőség alakulhat ki, házasságok mennek tönkre emiatt.

Ha lenne szakirányú végzettsége (pénzügyi vagy közgáz főiskola tőzsde szakirány), ezzel a tudással felvennék bankba, ügyfél kapcsolattartónak. Sőt, talán így is, de sajnos csak Pesten láttunk ilyen hirdetést, oda meg nem megyünk.

2015. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"ha másnak kereskedsz sem kell hozzá diploma, egy OKJs szintű képzés elegendő, gyakorlatilag érettségi mellé megcsinálható."


Milyen okj képzést értel ez alatt van tőzsde okj képzés? Bocs ha értetlennek tűnök de pont ara irányul a kérdésem hogy mit kell elvégezni hozzá?

2015. júl. 22. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!