Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül lehet normális...

Diploma nélkül lehet normális munkát találni?

Figyelt kérdés
2011-ben érettségiztem 4-es átlaggal, majd fősuli helyett, ahova a választott szakjaimra vagy nem vettek fel vagy mindenki lebeszélt (anglisztika és földrajz) egy okj-s Logisztikai ügyintézőt végeztem. Azóta, hogy elvégeztem az elmúlt két évben rosszabnál rosszabb munkáim voltak, a szakmában nem tudtam elhelyezkedni, pedig angolul folyékonyan beszélek, és spanyolul is egy középszinten. Dolgoztam Angliában fél évet, a fővárosban, bárhol voltam normális munkát nem találtam. Szakmák amikkel jól ellehetne helyezkedni pl: hegesztő, nem érdekelnek és nem hiszem lenne hozzájuk érzékem. Nem igazán tudom mit kéne csinálnom.
2015. jún. 25. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de te azokat nem akarod, például hegesztő :D

Diplomázz le, vagy vállalkozz.

2015. jún. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
mért ne lehetne? Legyél burgerforgató.
2015. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet találni, de miért kezdesz el ha nem diplomát akkor versenyképes okj-s szakmát/ szakmákat tanulni? Vagy nem logisztikai területen gondolkozni.
2015. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet
2015. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de normális szakmákkal. Egyébként ne bánd, hogy nem mentél egyetemre. Anglisztika + földrajzzal sem mentél volna sokkal többre.


A helyedben vagy elvégeznék egy technikusit (akármilyent, akár CNC megmunkálót) és elhúznék a fenébe Magyarországról. Ja és ne Angliába menj, hanem valami kicsit barátságosabb helyre.

2015. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Anglisztika + földrajzzal sem mentél volna sokkal többre. "


Tökre nem a diplomától függ, hanem az embertől és a szerencsétől, hogy épp mit hozol ki belőle.

Én 15 éve egyszakos anglisztikás voltam, most külföldön 5ezer euró felett keresek nettóban. Otthon pedig másfél évig kerestem munkát, de sehova nem vettek fel. Szóval sosem szabad feladni.

2015. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!