Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik a diploma megszerzése...

Akik a diploma megszerzése után nem találnak munkát, dolgoztak a diákévek alatt?

Figyelt kérdés
Mert nehezen hiszem el hogy diplomával és munkatapasztalattal nem lehet elhelyezkedni. Vagy tényleg ilyen rossz a helyzet?
2015. jún. 9. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Én magamról, és az ismerettsegi koromrol tudok nyilatkozni. Mindannyian dolgoztunk egyetem alatt, én 2 nagy cégnél voltam. Nem a szakmamban helyezkedtem el, Pedagógus vagyok, most a pénzügyi szektorban dolgozom. Meg nem volt a kezemben a diplomám, mikor felvettek. A barátaim nagy részének abszolvalas utan 3 hónapon belul lett munkájuk.

Hozza kell tenni, hogy ez a fovaros, nem vidék.

2015. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, itt Pesten így megy ez, én is így csinálom. Remélem hogy a 2 év munkatapasztalat sokat ér, és felvesznek majd valahova.
2015. jún. 9. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ milyen diplomád van. Ha szeretnéd privátban leírom nekem milyen van.

Sok helyen kipróbáltam magam az egyetem alatt - adminisztráció, fizikai, call centeres, eladó, étterem. A végzettségem szerint is értem el sikereket, de nincs a végzettségemnek megfelelő munka. Amiben meg van tapasztalatom, diplomával már túlképzett vagyok.

A szakmai gyakorlat és a munka sokat segít az elhelyezkedésben.

2015. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem olyan egyszerű dolgozni egyetem mellett, azt csak mondani könnyű.

Ha van heti 20-30 órád, aminek a felére még kötelező is bejárni (de a nem kötelezők kihagyása sem feltétlenül jó ötlet), akkor hogyan dolgoznál? A szakmai munkák nem olyanok, hogy majd este meg hétvégén pár órát tolod, úgy senki nem fog felvenni. Éppen ezért dolgoztam pl. én könnyebb fizikai munkákat, amik viszont munkatapasztalatnak nem túl jók.

Másik dolog, hogy rengeteg olyan szakma van, amibe nem szívesen engedik be az embereket, ha még diplomája sincs. Nálunk a kötelező nyári szakmai gyakorlatra, amit részben az egyetem asszisztált, sem volt triviális bekerülni, és valaki emiatt csúszott 1 évet.

2015. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nem olyan egyszerű dolgozni egyetem mellett, azt csak mondani könnyű."

Én már ezt csinálom 2 éve, heti 32 órát dolgozom, a hét többi részében meg suli, 7-8 óra volt amire be kellett járni, volt, hogy este is volt óra. Előadásokra nem jártam be soha, a haveroktól elkértem a jegyzeteket, szerencsére megértőek voltak és ideadták.

A hátránya az egésznek hogy már sok ideje szenvedek a sulival, de ha meg akarok élni, akkor muszáj dolgozni. A szakom egy jolly joker, szerintem nem sokat ér munkatapasztalat nélkül (germanisztika - német), tehát én főleg az eddig munkatapasztalatra építek, mindig is használtam a németet a munkáim során.

2015. jún. 9. 12:58
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindenkinek!
2015. jún. 9. 12:59
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én már ezt csinálom 2 éve, heti 32 órát dolgozom, a hét többi részében meg suli, 7-8 óra volt amire be kellett járni, volt, hogy este is volt óra. Előadásokra nem jártam be soha, a haveroktól elkértem a jegyzeteket, szerencsére megértőek voltak és ideadták."


Ezt nem minden egyetemen/főiskolán lehet megcsinálni. Mégcsak nem is szaktól függ. Van ahol az előadás ugyan elméletben nem kötelező, de évente 5-6x szórópróba-szerűen katalógusolnak, és ha ezekből az alkalmakból mondjuk háromnál hiányoztál, akkor csókolom, majd jövőre felveszed újra. Vagy ha pont olyan órarended van, akkor megint csak szopsz, mert nekem anno pl. voltak olyan napjaim, hogy reggel nyolctól este hatig, nyolcig ott bäsztam a rezet, igaz közben volt pár lyukas órám, de az egész napom ki volt lőve, mivel 45-90 perces lyukas órában nem lehet dologzni, de még hazamenni se, mert túl rövid. Max enni lehet elmenni, vagy lemenni a könyvtárba.

Hétközben így a szakba vágóan nem tudtam dolgozni, hétvégén szakba vágóan hiába értem volna rá, nem volt semmi, az meg senkit sem érdekel, ha van munkatapasztalatom recepciósként, hostessként, árufeltöltőként vagy akármiként, mert semmiköze a végzettségemhez, csak annyi értelme van, hogy több pénzem legyen.


Ezenkívül az sem mindegy, hogy hol élsz. Barátnőm pl. szociális munkásként végzett, amiből azért nincs nagy tolongás, de egy kisvárosban él, és hiába van egy rakás intézmény, hiába pályáztatják a jelentkezőket, egyszerűen hónapokig nem kapott állást, mert valakinek a valakije mindig jelentkezett és felvették, pedig olyan intézményben is volt felvétel, ahol több hetet volt gyakorlaton míg tanult, meg is voltak nagyon elégedve vele, de ugye az ismeretség másnak kedvezett. Aztán beprotezsálták őt is végül valahova, azóta minden nagyon jól megy. Nagyvárosokban, Budapesten nehezebb elképzelni, hogy kisvárosban mennyivel többet számít az ismeretséged, mint az, hogy neked milyen tapasztalataid vannak, meg stb. és azért mégsem lakhat az egész ország Pesten, mert ott könnyebb.

2015. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!