Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan nehéz kisgyerek...

Miért olyan nehéz kisgyerek mellől munkát találni? A motivációs levelembe oda szoktam írni, h jelenleg GYED-en vagyok, de szeretnék visszamenni dolgozni. Sőt, zárójelben megírom, h a babát nagymamára tudom bízni.

Figyelt kérdés
Én tudom, h nem lenne akadály, de ezt a munkáltatók miért nem hiszik el?Még interjúra se hívnak be, pedig jó diplomám, nyelvvizsgáim és gyakorlatom van. Tényleg ennyire nehéz lenne a kismamákkal? Pedig egy új tanulmány szerint lojálisabbak, precízebbek és gyorsabban dolgoznak.
2008. szept. 3. 08:36
 1/7 anonim válasza:
40%

ne írd oda>>"A motivációs levelembe oda szoktam írni", ezt nem azt jelenti hogy hazudjál,de nem ezzel kell kezdeni, mert így még az esélyt se kapod meg mint írtad.

behivnak jól eladod magadat, a gyereket csak akkor mond meg ha rákérdeznek. jobb ötletem nincs.


"Pedig egy új tanulmány szerint lojálisabbak, precízebbek és gyorsabban dolgoznak.">> igen elvileg az anyáknál se lehet gond az hogy gyereke van(nem küldhetnének el), gyakorlatban mégis kizáró ok.

2008. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

bocs hülye vagy?

A motivációs leveledben hazudj mint a vízfolyás. Oda ne írd, hogy gyereked van. különben soha a büdös életben nem lesz munkád. De egyébként amíg gyed-n vagy felesleges munkát keresned. mert GYED-n nem dolgozhatsz ugyanis megbüntetnek téged is és a munkáltatót is ha alkalmaz ráadásul elveszíted a GYEd-re való jogosultságod.

akkor kezdj munkát keresni, ha már közeleg a GYEs és a gyerek épen beszokott a bölcsibe vagy nagyihoz.

2008. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Nem érzem magam "hülyének", de köszi a kérdésedet. Azért írom oda, h GYEDen vagyok, mert különben felmerül a kérdés a munkáltatóban: mi a rossebet csinált ez a nő 8 hónapig. Vajon miért nem helyezkedett még el az utolsó munkahelye óta? Másodszor: sajnos manapság nem minden család endedheti meg, h anyuci havi 40-45 ezer forintért otthon maradjon (ennyi a GYED-em). 1ébként: nézz utána: ha az anya lemondja a GYED-et, dolgozhat, nem büntetik meg. Harmadszor: nem a kérdésre válaszoltál, de köszi a kioktatást
2008. szept. 3. 13:15
 4/7 anonim ***** válasza:
A motivációs leveledbe írd bele, hogy GYED-en vagy, de a férjed otthon tud maradni a gyerekkel, így nem okozna problémát munkát vállalni! Sok sikert!
2008. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt írd akkor a leveledbe,hogy jelenleg GYED-n vagye amennyiben munkát találnál lemondasz róla és elmész GYEs-re. Ez így már jó? Egyébként meg a te dolgod mit akarsz.
2008. szept. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt írtad vannak nyelvvizsgáid, fordítóirodánál próbálkoztál? az pl olyan "távmunka", ami normális, és tudod otthon is csinálni.


Magyarorszagon sajnos ilyen a helyzet, abszolut nem toleránsak, kulfoldon elony, mert az, hogy van gyereked nemcsak arra utal, amit felsoroltal, hanem felelossegre, odaadasra, stb. Magyarorszagon meg egybol arra gondolnak, mivan ha beteg lesz a gyereke, nem tud bennmaradni hetvegen.

2008. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem, nem érzed kioktatásnak, de lehet ám, hogy nem a babóka végett nem hívnak be interjúra sem. Ne ijedj meg nagyon, lehet ennek más okat is! Pld,hogy a meghírdetett pozira már megvan rég az ember vagy előkerült egy ismerős!Ezek rajtad kívülálló dolgok,nem tudod befolyásolni és csak azt lehet tenni, hogy rengeteg helyre pályázol. Ne emészd magad! Vagyis próbáld meg ne emészteni. :O) Milyen dipid, nyelved van? És gyakorlatod? Ne add fel! Baba nélül is, ha elküld vki x pályázatot, csak elenyésző %ára hívják be sztem! Kitartást kívánok Neked a munkakereséshez és sikert a megfelelő munka megtalálásában! (Az ország melyik szegletében élsz?)
2008. szept. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!