Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy baromságot csináltam?

Nagy baromságot csináltam?

Figyelt kérdés
Kint vagyunk a párommal külföldön, dolgoztunk mind ketten, de csak szezon munka volt, ami véget ért. Keresgettünk más állásokat is, volt egy hely ahova fel is vettek, meg egy másik ahol a szakmámba dolgozhattam volna(körmös). Ahova felvettek az egy legalja koszos munka, semmit nem is mondtak hogy mit kell csinálni, sem a gyárat nem mutatták meg, nagyon kiszolgáltatottak ott az emberek, igaz minden hónapban meg van a fix minimálbér. a párom beleegyezett a munkába, mert nem nagyon beszéli a nyelvet, viszont engem meggyőzött hogy inkább a másik munkát válasszam mivel nekem jobb a nyelvtudásom, olyan közép kezdő nyelv tudással rendelkezem. Na és itt jön a kitolás, miután vissza mentem a szalonba ahova jelentkeztem, egy próba munkát csinálni ahogy meg volt beszélve a főnökkel, várnom kellett egy kicsit mert még dolga volt, kávéval is megkínált, miközben vártam betoppant egy vendég mondván hogy neki idő pontja van, a főnök sztem elfeledkezett róla, elnézést kért és mondta hogy ma nem jön össze, nagyon sajnálja, később felhív és egyeztetünk egy másik időpontot. Szóval itt maradtam meló nélkül, és ogalmam sincs mit csináljak...

2015. jún. 26. 10:32
 1/5 anonim válasza:

Nem értem, miért mondod, hogy nagy baromságot csináltál.


Legalja munkát az ember nem vállal el.


Ha jól értem, ahova jelentkeztél, még nem mondták, hogy nem vesznek fel, később lesz a próbamunka.


Körmösként menj el más helyekre, és kérdezősködj, nincs-e állás.


Nem vagy egyedül, amíg nem kapsz normális munkát, élhettek a párod fizetéséből.

2015. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is. Mert van itt egy illető aki "segít" nekünk és majd leharapta a fejem mikor megtudta hogy vissza mondtam a szerződést. Most meg folyton cseszeget, hogy én úgyis olyan jól el vagyok itt hát rendezzem el ezt azt meg amazt. Meg folyton azzal cseszeget, hogy úgyse lelek itt olyan munkát ahol nem kell dolgozni, meg hogy biztos nem vesznek fel sehova. de inkább megyek konyhára kisegítőnek minthogy egy gyárba kitudja milyen káros anyagokat szívjak magamba. Vagy nincs igazam?
2015. jún. 26. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem csináltál semmi rosszat, illetve talán. Munkát keresni munka mellett is lehetett volna. Az illető, aki "segít" nektek meg azért mondta ezt, mert valszeg ő az általad visszautasított legalja munkával kezdte-vagy hasonlóval- és az háborítja fel, hogy kikerülsz külföldre, kapsz melót, de te visszautasítod, mert az neked büdös. Előbb vesd meg a lábad és becsüld meg, hogy akármilyen melót kapsz és onnan dolgozva lehet válogatni. Ez lehet úgy hangzik, irígységből mondja valaki, ...lehet. De az is biztos, hogy van benne igazság és praktikusság. Most őszintén: nem lehet kibírni pár hetet, hónapot egy gyárban? Sokan örülnének bármilyen melónak.

És igen, alja melót az vállal el aki meg akarja vetni a lábát valahol és érzi annak a súlyát, mi lenne, ha két szék közé esne.

Legközelebb úgy keress melót, hogy az első szembejövő melót elfogadod, s aztán onnan válogatsz.

Ha most nem vesznek fel, jó lecke volt.

Egyébként meg a leírásodból nem látom azt, hogy visszautasítottak volna a körmös szalonban. Annyi történt, hogy napolta a felvételed elbírálását. De az is lehet, hogy tényleg vissza fog utasítani, mert amit látott, nem tetszett neki. Annyi műkörmös van szerintem mindenütt, hogy biztos, máshol is akad üresedés. De én kezdetben vállalnék hétvégente vagy délutánonként házhoz járást-már ha vannak eszközeid. A párod a gyárban hírdeti és egy kis plusz hétvégi pénz símán összegyülhet. Először vállald jóval olcsóbban, mint a szalonos ár. Még állandó vevőköröd is összegyűlhet. És ez egy jó kis stabil pénzkeresési forrás is lehet. Én megtartanám akkor is a kuncsaftjaimat, ha felvettek valahova-akár körmösnek, akár másnak. Lehet csődbe megy a szalon, akkor megint munkanélkül maradsz, de ha van egy kis hétvégi kuncsaftköröd, átvészelhetitek a te kereseted kiesését.

2015. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát így utólag a falba vágnám a fejem, valóban meggondolatlanság volt, csak nagyon kecsegtető volt a szalon, és a munkám tetszett a tulajnak, vittem képeket neki. Kb. 3 napja nem dolgozom és leltem egy rakás állás hirdetés, kisegítőnek stb. reménykedek benne hogy össze jön valamelyik. Amúgy a "segítőnk" nem ott kezdte, sőt még a múlthéten azt mondta, hogy csak legvégső estben menne oda, ha minden kötél szakad...
2015. jún. 26. 12:32
 5/5 anonim válasza:

Én hobbykörmös (saját magamnak készítem) vagyok, és külföldön szerettem volna komolyabban csinálni. Létrehoztam egy facebook oldalt magamnak, és úgy hirdettem magamat helyi csoportokban. Volt amúgy két állásom, a fizetésem egy részét pedig munkaanyagra költöttem befektetésként.

Szerintem próbáld ki te is, nem vesztesz semmit.

Ha nem jön össze a szalon, próbáld meg így fusiban, de NE erre alapozz egyelőre. Legyen egy alap munkád, ami fixen fizet. Nem toltál ki senkivel, de szerintem degradáló, hogy legalja koszos munkának hívod azt a munkát, amit a párod csinál és lehordod azt a helyet, ami a koszos munka ellenére megfizeti őt fixen. Közép kezdő nyelvtudással lehet, hogy nehezen tudsz majd megtartani vendéget, mert az átlag vendég szeret beszélgetni, csevegni, ha nem is folyamatosan. A választékosság nagyon fontos a beszédben, és szerintem az ügyesség mellé jól jön a társalgókészség.

Jah, eléggé eltekeregtem :).

Szóval várj egy keveset és hívd fel a főnököt, hogy téged még érdekel a lehetőség. Ha azonnal nem mond egy konkrét időpontot, vagy még aznap nem hív vissza konkrét időponttal, felejtsd el és indulj el másik vonalon. Körmösnek lenni nagy kiváltság, főleg a briteknél, ahol mindenki másol mindenkit és utánoz mindenki, szóval ne add fel. Sok szerencsét és minden jót kívánok mindkettőtöknek.

2015. jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!