Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felgyorsul a munkabérek...

Felgyorsul a munkabérek felzárkózása a nyugati bérszinthez? Öntudatára ébredt a munkavállaló? Vajon meddig fog tartani, amíg a munkaadók felismerik ezt a trendet?

Figyelt kérdés
[link]

2015. jún. 24. 08:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Nézd, a hozzánemértésedet ne rajtam töltsd ki.

Ami nem megy, nem kell erőltetni.

Nyugaton már rég utcát sepernél....

2015. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Egy pillanatig átvillant a fejemen, hogy megmagyarázzam neked miért vagy ostoba de úgy döntöttem inkább így hagylak. Jobb lesz így. Legalábbis nekem biztos.
2015. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Nézzük a tényeket.

Vannak az országban olyan vállalkozók, akik képesek kigazdálkodni a munkavállalók számára valódi fizetést?

Vannak.

Te képes vagy rá?

Nem.

Akkor ki a balf..asz?

Te.

A magyarázkodásod meg nem érdekel, mindenki ezt csinálja, aki tudja, hogy hibás.

2015. jún. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy annyira ostoba vagy, hogy nem fogod megérteni, de lássuk, miért beszélsz baromságokat:


Van A szektor. Legyen mondjuk egy bizalmi munka, mondjuk speciális biztonságtechnika. Kicsi a konkurencia, zárt a piac, ellenben magas szaktudást igénylő a munka.

Mivel kicsi a konkurencia magas árakon lehet dolgozni, viszont a legjobb minőséget kell produkálni, mivel a zárt piaci rendszer miatt könnyen elveszted a fix ügyfeleidet, ha hibázol.

Pont ezért hiába igényel A szaktudás mondjuk 400e bruttó fizetést, ha találsz egy kollégát aki 120%-on tud dolgozni (mert jól képzett, mert tehetséges, mert ez az élete és hobbija, stb...) akkor annak adsz többet. Mert Ő biztosítja, hogy megmaradjanak a jól fizető megrendeléseid. Win-win szituáció a cégnek is és az embernek is.


Nézzünk egy B szektort, mondjuk az őrzést. B szektorban nem igényel a munka semmilyen szaktudást és telített is a piac, tehát árverseny van főként, nem minőségbeli. Itt nem tudsz - és nem is akarsz - jó embert találni, hiszen olyan nem is létezik, mivel a munka nem igényel semmilyen szaktudást. A piac diktál bruttó 110e ft-os fizetést. Miért is adnál többet? Hogy több legyen a költséged? Hogy ha 2 ft-al aládmegy a konkurencia akkor bukd az összes megrendelésed egyik napról a másikra, mert ő a 110e-t adta a melósainak?

Eddig volt 20 ügyfeled, abból fenntartottál 15 embert és azok megélhetését. Megemeled a bérüket 200e-re - mert ugye szerinted az a faxa aki ezt megteszi, aki nem az simán rossz vállalkozó. Ez azt eredményezi, hogyha nem akarsz színtiszta veszteséget termelni a cégednek megemeled az áraidat 30%-al. A 20 ügyfélből 15 azonnal lemondja a megrendeléseit. A te kapacitásod a 20 ügyfélre volt berendezkedve, maradt belőle 5 és nem is jön új. Mi marad? Leépítesz a 15 emberedből 12-őt. Ki járt jól? Senki. Se te se a melósaid.


Gratulálok. Bizonyítottad, hogy egy ostoba prosztó proli vagy, akinek a legkisebb fingja sincs arról miként működik a gazdaság, de nagyon okos szeretett volna lenni - csak nem jött össze. Szerintem húzzál vissza kapálni vagy Ausztriába mosogatni.


Remélem most már érthető.

2015. jún. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Igazán rendes tőled, hogy beismerted, hogy igazam van.

Mert mit is írtál?

Hogy a sok hülye, hozzánemértő "vállalkozó" ahelyett, hogy kitalálna valami újat, fejlesztene, átalakítana, inkább simán bevállalja, hogy beáll 1000.-nek egy telített piacra és azzal akar versenyezni, hogy megcsinálja szarért-húgyért, pontosabban megcsináltatja, persze az igényei ennek ellenére úgy fent vannak, mintha nem tudom milyen komoly vállalkozásba kezdett volna(magyarul ő fél év után már X5-tel akar járni)

Az, hogy ki se fizeti az embereit nem számít, kit érdekel, de ő a nagy vállalkozó.

Inkább egy balfék, aki hibáztatja az államot, a kormányt, a munkavállalókat, a könyvelőt meg még sorolhatnám, mindenki hibás, csak ő nem....

És hány ilyen van....

2015. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Sajnos nagy igazság van abban, amit írt a 25. hozzászóló.

Persze nem minden vállalkozó ilyen, de a java igen.

Vagy tényleg nem ért hozzá és akkor az árakon farigcsál, vagy lenne pénze, de totál nem érdekli, hogy mi lesz a dolgozókkal.

Fizetés napján eltűnik, mert neki wellnessezni kell, de az, hogy nincsenek kifizetve az emberek, az le van szarva.

És ha szól az ember, akkor ő a proli..

Vicc

2015. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

te tényleg ennyire rohadt ostoba vagy?


Egy összetett, komoly szolgáltatáson vagy termélesen lehet innoválni, de egy faék egyszerű munkán (szánt szándékkel ilyennel példáztam, hogy te is felfogd) milyen innovatív megoldást látnál, amivel piaci előnyhöz juttatod a cégedet? Tessék, egy kisközértes biztonsági őr munkáját milyen nagyramutató innovációval dobnád fel, hogy a megrendelő azt mondja, hogy ez igen, ezért hajlandó vagyok 510 ft helyett 650-et fizetni óránként. Mert ha nem fizet többet nem tudsz többet adni...


Mint már mondtam te az a szűklátókörű proli vagy, aki világ életében proli volt és azt hiszi ő a megváltás a világban, közben pedig csak nem érti, hogy a főnöke miért ugat vele, miért jár X5-el (vicces, igazi sztereotípia...), amikor neked buszjegyre sem futja és miért nem kapod meg te is a nagy lóvét. Már alig várom a "de hát én termelem meg neki" felkiáltást, már tényleg csak ez hiányzott.


Istenem, mintha egy makimajmot kéne megtanítanom hegedülni...


De csak egyetlen egy dologra válaszolj nekem, itt egy hipotetikus szituáció.


Van egy gyáram. Bakfittyeket gyártok egy automatizált gyártósoron. Ott állsz te, mint ostobra proli a gyártósor végén és pakolod be az elkészült bakfittyeket a dobozba. Kapsz érte 100e forintot. Műszak előtt elém állsz és előadod ezt a drámát, amit fent leírtál és azt követeled, hogy adjak neked 200e-t.


Megvan a szituáció?


Oké, akkor most magyarázd el nekem, hogy ez a CÉGNEK MIÉRT IS LENNE jó? Milyen érdekem fűződik nekem ahhoz, hogy neked adjak évi + ~ 2,4 millió forintot a helyett, hogy mondjuk rendelnék az új X5-ösömbe egy extrapuha vajbőr ülést?


Komolyan, nagyon nagyon kíváncsian várom a logikusan levezetett magyarázatot....

2015. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Jelenleg elég jó dolguk van a magyar vállalkozók többségének. A munkások érdekvédelme szinte nulla, éhbérért lehet őket dolgoztatni a főnök úr meg felmarkolja a nagy lóvét
2015. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Itt egyébként elérkeztünk oda ahonnan indultunk.

Mert amikor már senki nem fog neked 100K-ért bakfittyet pakolni, mert a szomszéd gyárban 150K-ért lehet fittyfenét pakolni ami ráadásul még könnyebb is, akkor majd te is kénytelen leszel emelni.


Addig nem.


Esetleg "c" verzió: elmegy a munkásod Németországba bakfittyet pakolni 400K-ért. Ha mind elmegy, akkor a német konkurensed lesz a befutó, te pedig bezárhatod a gyárat.

2015. jún. 26. 20:10
 30/33 anonim ***** válasza:

utolso: akkor majd emel fizut. De addig minek?!

Te se fizetsz többet mint kéne, te is irtad...

2015. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!