Tényleg igaz, hogy az erősebb főiskolákon/egyetemeken végzettek szerzik meg a jó munkahelyeket?
Szerintem full mindegy, hogy hol végeztél.
Nyilván a BKF, ZSKF, GDF, és társai kivételével, mert ezeket felsőoktatási intézménynek nevezni hazugság. Egy normális egyetemnél/főiskolánál már nem differenciálnak különösebben.
A nagyon pocsék egyetemeket simán szűrik (nálunk legalábbis élből kuka pályakezdő esetében a BKF, Zsigmond király és társai...).
Azt azért nem jelenteném ki kategorikusan, hogy a jó egyetemekről jöttek kapják meg a jó helyeket, de előnyt jelent - ami azért a mai helyzetben igen sokat számít.
Főleg multikról hallottam, ott nem nagyon számított.
Sok helyen eleve nem is magyar a HR-es, és fogalma sincs az iskolákról, csak legyen meg a BSc, a többi eldől a technikai interjún.
Pályakezdőként számít.
Én későn érő típus voltam, elblicceltem a tanulást, így az egyik nem túl jó nevű főiskolán végeztem. Pályakezdőkén okozott problémát, de kb 5 év után már egyáltalán nem számít, a legtöbb állásinterjún kipipálják, hogy megvan a felső fokú végzettségem, ami alapfeltétel az állás betöltéséhez, és rátérünk a referenciáimra, előző munkahelyekre, projektekre.
Az elején túl kellett jutnom azon a fázison, mikor csak az iskolát nézték, mostanában multinál, felelős beosztásban, már a kutyát nem érdekli, az a fontos, hogy most tettem le eddig, hogy dolgoztam nagy projekteken. Igen, több szorgalomra, több és 110%-os teljesítményre volt szükségem az elején egy neves iskoláról jövőhöz képest, de most alattam dolgoznak olyanok, akik bekerültek rögtön a jó munkahelyre a neves iskola miatt, de később sem szorgalmasak, sem ambiciózusak nem voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!