Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jól fizető OKJ-s...

Milyen jól fizető OKJ-s képzések állnak rendelkezésre egy nőnek? Van esetleg valami ötletetek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Már csak 1 év és végzek az egyetemmel, leteszem a diplomámat, de el akarok határolódni a területemtől. Közben jöttem rá, hogy mégsem fogom örömömet lelni ebben egy egész életen át.

Gondolkodtam egészégügyi területeken, pl.: fogtechnikus, de ismerőseim mondták, akik több mint 20-30 éve a szakmában vannak, hogy anya mellette majd a későbbiekben nem tudok lenni. Nagyon sok mindennel lebeszéltek rólamég emellett, de nem akarlak titeket ezzel untani.

Azt mondták, hogy HR-esnek el tudnak engem képzelni például. Nézegettem felsőoktatási szakképzéseket a corvinuson, de kis ellentmondásokba ütköztem.

Fizika-kémia már komolyabb szinteken nem az én területem egyáltalán.

Tudnátok segíteni nekem?

(ilyen kozmetikus, körmös és egyéb ilyen képzéseket nem szeretnék)


Esetleg ha gondoljátok, ami nagyon jó alapszak, lehet abba is belevetem magamat, ha minden feltételemnek megfelel.


Bármire vevő vagyok! :)



2015. máj. 23. 21:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#6 mindenkinek van erre lehetősége. Csak valaki akarja magát átképezni, míg más a sült galambot várja állami segítség képében.
2015. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
40%

" Ez a világ a HR-eseké, nagy a

kereslet rájuk, semmit nem kell

csinálniuk"


Látom fogalmad sincs mit csinal a HR.



Kérdező: milyen szakon vagy? Bár mindegy is. Rengeteg helyre mehetsz dolgozni azzal is majd, mert sok helyen az is elég ha van egy bármilyen diplomád. Mivel azzal bizonyitod, hogy értelmesebb vagy, mint akinek csak érettségi van.

2015. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akár hasznosak voltak, akár nem, hangmentől függetlenül!

Viszont az egyik komment picit felidegesített:


Igen, államin vagyok, és gimi kezdete óta ezt szerettem volna csinálni, viszont meggondoltam magam a fizetés szempontjából. Van ilyen.

Kevés ember tudja 18 évesen, vagy még alatta, mit is szeretne csinálni. Csak tapogatózik a sötétben. Óvodapedagógiát tanulok, és a fizetésem miatt szeretnék elhatárolódni és egyéb más okokból is. Másrészt a szigorításnak ehhez köze nincs. Az teljesen más tészta. Az arról szól, hogy minél kevesebb iskolázott, értő ember kerüljön ki, hogy ellehetetlenítsék a felsőoktatást, és többet tudjanak lopni. Na de mindegy, nem politika topic-ban vagyunk.

Mérlegképes könyvelőin én is gondolkodtam, utána is nézek, hátha találok valamit.

A fogtechnikusit Ismerősöktől kérdeztem, és mint írtam, kicsit sokrétűbb, mint az az egy mondat, amit leírtam róla, de nem vetettem el teljes mértékben az ötletet. :)

2015. máj. 24. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!